Emotivni prtljag

Ovde mi nesto nije bas najjasnije. :?
Mislim kakva je to glupost. Ispada da nam prijatelji mogu biti iskljucivo neki fizicki neprivlacni ljudi, a da nam je glavna osobina partnera da nas fizicki privlaci (jeste neophodno, al' daleko da je presudno za opstanak veze). :lol:
Odnos dvoje ljudi ako opstaje mora da se razvija. To sto neko odrzava prijateljstvo sa svojim bivsim, moze da znaci da su se ljudi na kraju tako prepoznali. Zasto ako je u pitanju kvalitetan odnos, to odbaciti? Ne znam sta tu nije jasno? Ljudi mogu da se vole na najrazlicitije nacine. I bila ljubav prijateljska ili ne, sujeta tu ne moze da igra glavnu ulogu, nikada.

Meni partner mora da bude i prijatelj. Ne znam kako se opstaje u vezi ako toga nema? :?
 
right to the point...
ni meni nije jasno sto tako kategoricno odbacivati ljude sa kojima smo bili intimni...
osim toga, to sto ste spavali sa nekim ne znaci da vas taj jako dobro poznaje....nazalost...
a ako vam nije bilo neprijatno da se sexate sa nekim pre sto bi vam bilo neprijatno da budete sa tom osobom u istoj prostoriji kad to prestane?
ako je erotska privlacnost prestala, sto mora da se ide u drugu krajnost?


betty...ne razumem pitanje...da li treba da imam neku licnu korist od druzenja sa bivsima? divlja je sve lepo objasnila...a i ja pokusala....
 
Betty, pravi si nemirko. Ako si uletela u predbračnu frku (koja je, pobogu, sasvim normalna), de ti malo odloži "ulazak" u brak. To je ipak bezbolnije nego da, kao jedna naša poznata psihoterapeutkinja, zapališ sa samog venčanja.
 
ma da, pa kad me pitaju da se izvlačim "ma nisam imala vremena ove godine da se udam" :lol:

jeee.....a ko je zapalio sa venčanja? :P
Ili, nije važno ime, nego kako kako zašto ?

Ja sam rešila da ne zapalim jer sve dolazi na svoje. Možda odem u neko doba s drugaricama na kafu, pa se vratim na žurku....al da dragi ne vidi, ljutio bi se :D
 
Pa ona! Uplašila se. A ako se uplašila, to je već bio (intrakomunikacioni) signal da tu nešto ne štima, ko zna šta, jednostavno je doživela to kao uzbunu prvog stepena i, iskreno prema sebi - pobegla.
Za par godina udala se za nekog drugog mladoženju, bez bekstva.
Zašto? O tome bi morala sa njom da porazgovaraš, ja nisam imala prilike.
A ti si uplašena, čini mi se, od stereotipa braka (a ti porazgovaraj sa sobom i sa budućim zašto - imaš li ti očekivanja i zahtev stereotipa, ili on). Ma daj, Betty, i kad se udaš ono si što jesi, i vi ste ono što jeste, i svaki brak je priča za sebe, mani se tradicionalnih stereotipa snajke, žene-žene, muža-žene, niko te ne lupa po glavi da sad nešto ponašajno drastično menjaš, komplementarne uloge će se razviti same po sebi, kuliraj, ono što treba da se promeni menjaće se spontano. (Obično se muškarci uplaše gubitka individualnosti, ličnog integriteta i promene identiteta. Lično smatram da se, ako su partneri kompatibilni, individualnost ne gubi, lični integritet i identitet samo dobijaju proširenje i obogaćivanje, a "prava stvar" nastupa sa dolaskom dece. )
 
Jes' vala, pravo zboris Fantina.
Ponekad vidim svoje bivse momke (ne tendenciozno, slucajno). Za neke se malko najezim a za neke mi bude drago, vise nego drago - sednemo na kafu, ispricamo se, nasmejemo se. Ti su ljudi bili moj izbor i deo su mog zivota. Zelela ja ili ne zelela da tako bude, zalila zbog svojih izbora ili mi bilo drago - to je prosto istina. Ima ljudi kojima nikad ne mozes da zaboravis nesto sto su ucinili - ni dobro, a ni zlo, sto se kaze (a ja bas ne zaboravljam, eto.....). Secam se pre 15 godina kada sam se preseljavala u novi stan i bila na ivici zivaca i snaga sa roditeljima tesko bolesnim i na rubu nervnog sloma oko kupoprodaja, i preduzimacima koji su otisli u sred radova jer su se iznervirali sto nisam dala da mazu tapete na LAKIRANIM vratima od plakara (?!?!) - moj tada "najbolji" prijatelj (nikad nista sem prijateljstva i to jako dugogodisnjeg nije bilo medju nama - ili sam ja tako mislila), igrao je basket na adi svaki dan dok sam ja vukla namestaj na ledjima i plakala od stresa i iscrpljenosti svaku noc. A onda se jedno vece javio moj bivsi momak koga nisam videla 3 godine jer se prizenio i otiso u Holandiju da zivi - vratio se covek, pa da se javi, i zatekne me u nervnom slomu. Kaze - nista se ne sekiraj, dolazim ujutro po tebe i sve cemo zavrsiti. I doso covek, kolima, sa korpom punom hrane, pica i voca, odvezo me u stan i 10 sati samnom (i mnogo vise od mene) izbacivao shut i razbijene plocice i cigle sve dok nismo ocistili stan, i oprao sve parkete (nisu se ni videli - da vam kazem!) da bi sutra mogao da udje majstor da ih hobluje! Odvezo me posle toga u stan gde sam tad zivela (kod drugarice), bilo je posle 3 nocu, skuvao mi vrucu cokoladu, ususkao u krevet (veliki, bracni), poljubio u obraz i otisao u DRUGU sobu da spava - na kanabe (on sa kojim sasm spavala u istom krevetu 3 godine!). I to je bilo to. Ni vise ni manje od toga. Nije vazno sto smo raskinuli. Nije vazno sta nije valjalo, jer da je sve valjalo danas bi bila sa njim a ne sa nekim drugim. Ali prosto - taj covek je ucinio nesto za mene u trenutku kada niko drugi pa ni moj najbolji prijatelj nije nasao za shodno da se odrekne mrvice svoje sebicnosti i komoditeta. I to ga je prosto svrstalo u red onih koje mi je drago da sretnem i koji uvek mogu da me probude u pola noci da mi traze uslugu: moja bolja polovina ce jednostavno morati da se pomiri sa tim. To je sve. ALi ne moze da bude takvih 10, i cak ni on ne moze mi se pozivati na kafu kad mu cefne: na kafu kod nas pozivam JA moje prijatelje, oni se ne pozivaju nikad sami. Toliko su vec dobro vaspitani i pristojni, bez obzira na cvrste veze i bliskost.
 
eh, moje vi....
Da budem iskrena, nikad nisam mislila da ću ući u brak...nekako nisam taj tip (mišljah nekada). Pa, pošto sam zlopamtilo (odnosno preosetljiva ponekad), lako nađem povremene (ali potpune) izostanke dobrih namera. I, onda to nije bajka, pa gurnem pod tepih. Tako da su pod tepihom mnogi izbori mog dragog, neki rođendani, oni dani kada ti plata kasni, neki ljudi iz društva, neke situacije.....
eh... RL traje i traje...a mene ponekad mrzi da budem fleksibilna.
 
palo mi je na pamet odakle ta sintagma, možda, "emotivni prtlja"
Znate onaj pesmičuljak
"Ja nosim kofer ljubavi
veliki crveni
u njemju NJANJAJU sad svi
koji su me voleli"

M' mi tu njanjaju, b'm ih njanjave :P
NJA!
 
ej, dosadni su mi tvoji kratki prostovi i lakonski odgovori - kao da sam imala dilemu da li brak ili ne brak...neeee, cico, pogrešno si ukapirala :? Pitanje je šta radiš s bivšim emotikonima...de ih sprtljaš :D
 
znam, ali tako se gase teme - posle niko više ništa nema da kaže :roll:
uostalom, rekla si da su to dečje bolesti koje se prleže ili ne preleže i tom periodu (i ovo je lakonski odgovor :lol: ), i s tim se slažem, ali neću da umre tema, jer sam sigurna da kao EMOTIVNI PRTLJAG može da se piše mnooogo više nego Beti udaj se i ne brini :P
Pa nije tako ni postavljena, inače bi se zvala
DA LI DA SE UDAM ILI DA BRINEM
postavio Betty
:mrgreen:
Dakle, svako u veze unosi i svoju prošlost, samo je pitanje u kojoj meri i na koji način...naravno, i kakave to posledice ima...taj pun kufer njanjavih :D
 
ma zasto emotivni prtljag uopste? sto to tako nazivas?
nije sve "emotivni prtljag"...ne kazem da ne postoji ali ako ljudi postanu prijatelji onda se to tako ne zove i nema sta da brines...
pogotovo kad se bivsa pozove na kafu! idi tamo i lepo sve mozes da posmatras...mene uvek kopka kakve su te bivse zapravo i bas bih volela da se nadjemo u situaciji da mogu da je proucavam :)
onda lepo na licu mesta vidis imas li razloga za brigu ili ne....sama ti se bre namesta!
ovako, kad on nesto muva, vidja se sa njom, pazi da se ne sretnete - to je sumnjivo....
lepo ti njega pusti, to je najbolja fora...onda mozes stvarno da vidis sta mu je u glavi...
ovako ako mu zabranis a on hoce, yebes ti to....tek to ne valja....
mozda covek ni nece a ti se brines bezveze!
 
ne znam, ali kad god sam održavala paralelne veze (ja to tako zovem, nemu tu prijateljstva i kafenisanja) uvek su svi bivali prevareni :mrgreen:
Sigurna sam, anakine, da si bar jednom ušla u novu vezu a mislila na svog ex.....znači, ponela si svoju prošlost, i možda je neko imao problem s tim?
 
Nemam vremena da citam temu od pocetka do kraja, sve odgovore... ali ovaj poslednji me prosto provocira.
Pa, ako vec ulazis u novu vezu sa mislima o bivsem - onda nesto ne stima!? Namece se pitanje, sta uopste trazis u toj novoj vezi? Sta ocekujes od novog partnera? Da te utesi, da pored njega zaboravis proslost ili nesto trece??? Ako se ovo ne odnosi na tebe, onda pitanje vazi i za tvoju "jacu" polovinu.
Mislim da, ako neko nije jos raskrstio sa svojim emocijama iz proslosti, ne treba ni da ulazi u novu vezu! Svaka potreba za susretom sa bivsim/bivsom govori da NISI SPREMAN za novi pocetak, jer te stalno nesto "vuce nazad", kao da je nesto ostalo nedoreceno i nezavrseno, a to je osecaj koji ti ne dozvoljava da se otrgnes od svojih emocija, koje evidentno postoje, a ti kao zelis da ih usmeris prema nekom drugom. Zaboravi!
Ili volis ili ne volis, treceg nema. Ako volis jednog/jednu, a nisi s njim/njom, onda ne zavaravaj ni sebe ni drugog. Budi sama/sam, najpostenije je!
 
Betty:
ne znam, ali kad god sam održavala paralelne veze (ja to tako zovem, nemu tu prijateljstva i kafenisanja) uvek su svi bivali prevareni :mrgreen:
Sigurna sam, anakine, da si bar jednom ušla u novu vezu a mislila na svog ex.....znači, ponela si svoju prošlost, i možda je neko imao problem s tim?
Mislim da grešiš baš zato što svaki odnos sa exom posmatraš kao vezu samo jedne vrste.
Ne znam zašto bi on morao da misli na svoju bivšu samo zato što se ona pozvala na kafu:-?
Neki ljudi stvarno mogu da budu prijatelji, ili poznanici, ili kafe-drugari i posle veze. I slažem se sa anakin da se takve stvari ne nazivaju 'prtljagom'; prtljag je nešto teško, nešto što vučeš i ne znaš šta ćeš sa njim. Tvoj dragi j everujem davno ostavio 'prtljag' sa znakom te bivše negde za sobom, negde pre tebe, pre nego je odlučio da sa TOBOM živi, i osnuje porodicu;-)

Ma, ja se poptuno slažem sa anakin... I meni bi bilo zanimljivo da mi se sama tako 'namesti', pa još u NAŠEM ZAJEDNIČKOM prebivalištu. Te dve reči imaj u vidu, to je VAŠE ZAJEDNIČKO, ona može samo da se ogrebe za kafu i da ode:razz:
 

Back
Top