Emotivna dekontaminacija pojedinca kao pokret

Kad god danas cujem sklop emotivna dekontaminacija, ili bilo sta drugo, obicno se pominje drustvo, a misli se na povlastene pripadnike drustva...

Meni je meta pojedinac....

Drugi deo...

Kao pokret, znaci vase vidjenje da to ne bude pisanije, clanak u novinama ili jednonedeljna zezancija na nekoj TV kao sto bi ono sa milion gladnih ili polu gladnih, buducih secerasa, na B92, vec pokret.....srpski sluzbeno receno , udruzenje gradjana.

Glupa tema, znam...
Ali slozeni su zahtevi....
I organizacioni, i tematski, i profesionalni (da li angazovanje strucnih lica donosi upliv dogmi koje ionako dovode do te kontaminacije u drustvu).
Glupa sam rekao zbog utiska koji ce biti kod vecine, jer nema licne koristi , nije ocigledno prakticno korisna i primenjljiva odmah, pa je u danasnjem trenutku i sudu glupa i za odbacivanje.
U blazem obliku ce to nekima biti bezvezno tupljenje necega sto trenutno nije blisko realnom ostvarenju.
Meni nije ni glupa ni smesna...i zahteva konsultacije i svestenika i monaha, oba pola.

A ako postavim visoke standarde, svi koji zele da ispadnu pametni ce odustati...jer ce im se uciniti npr da je glupo uvoditi 1g izolacije kao sastavni deo dekontaminacije...
A to je recimo jedna od opcija za analizu, i ima svoje argumente za...

Ne mozes svetu ugoditi a da pri tome ostanes iole blizu orginalne izjave ili ideje...cak ni kad pravis burek.
 
..meni pada više stvari na pamet kad pročitam naslov....globalno gledajući posmatram to na nivou mentaliteta....ok svi učestvujemo u tome....od komšijskih ogovaranja....tzv.sredstva javnog informisanja..ovoga u šta gledamo i gdje prenosimo naše stavove a i mentalitet koji smo pokupili i nataložili godinama spolja...učitelja,nastavnika, profesora, roditelja možda najvažnije....promjeniti mentalitet jednog naroda nije lak posao..a ne može se nazvati ni posao..pa po meni čak ni pokret...slojevi naše istorije čine svoje....istorija se još piše..ono što svako od nas učini danas+ ono što učini sutra najoptimističnije gledano vremenom bi moglo promjeniti emocijalni odnos jednog prema drugom..ali samo kad bi nam prodrjelo u svijest i bilo u svijesti postavka koju nemamo iz istorije i koju da sad postavimo stvarno počnemo i slijediti....sami da se osvjestimo..spada u naučnu fantastiku...da nas okupira neka napredna kulturna civilizacija..možda bi i naučili nešto iz toga...a i jesu nas okupirali i posmatraju nas kao divljake i ne tako mnogo kulturnije nacije....ali ni mi se nemamo čime baš pohvaliti...naša emocionalna reagovanja na potencijalne agresije..uvrede...političke insinuacije ...nije da nemaju veze sa tim gdje smo sad......da dodam kao moguću emotivnu dekontaminaciju jednu osobinu a to je disciplina..ili prvo razmisli pa djeluj, a ne obrnuto....
...ne mogu svi biti mudri, ne mogu svi biti praktični, ne mogu svi sve znati..i nije u tome poenta...poenta je da svoje bazične instinkte mjenjane istorijski naučimo koristiti a ne ispoljavati kad nam se javi potreba....da se disciplinujemo....
 
Poslednja izmena:
Hajde da jos dodam na glupost koja je u temi osnova, pa da se vidi jos jace o kakvim nebulozama ja mogu u ovoj temi da diskutujem...

Uzmite npr internet igre.
One sve vise zaokupljaju paznju intelitentnijeg dela tinejdz populacije (i ostalih, ali ovi su mi na meti trenutno).
Uvek ce se javiti izvestan deo zenske tinejdz populacije koji ce , ne zbog igre, vec zbog pokusaja da se priblizi muskarcima , biti u zelji da ucestvuju u zajednickim aktivnostima, tj u internet online igrama.
Ako sama igra ne pospesuje ista od zenskih interesovanja, a obicno ne zadovoljava, pojedinacno zenski igraci su izlozeni istom pritisku kao i u realu, tj prvo ih gnjave agresivni mentalno zaostali tipusi, dok ih uopste ne tretiraju posebno osim kao igrace na putanji , oni koji su im ciljna grupa...

Iako ovo ponasanje nekih devojaka nije izazvano "pokretom" , "pokret" moze da se ukljuci i pomogne.
Sasvim drugacija situacija se desava od igre do igre, ali i od koncentracije zenskih igraca prisutnih na jednom lokalnom segmentu igre...
Ovde da napomenem da se u igrama skoro uvek javljaju .rs sajtovi, tj posveceni samo nasoj i makedonskoj populaciji, ili bosanskoj, da se skoro uvek moze birati pol i da postoji skoro uvek dirigovano polje koje se u tom trenutku puni igracima...
----------------------------------------------------------------------------
Ako nam zene starijeg uzrasta, tipa studentske populacije vise stalno u gradu , a pripadnike iste populacije ne mozete videti u gradu, zbog raznih razloga, potpuno je nerazumno kaznjavati intelektualniji ili siromasniji deo muske populacije rezimom cena gde je razlicita cena za muskarce i za zene, (da ne govorim o tome, da je to jedan vid diskiminacije kad vec nije u pitanju jelovnik za novu godinu, kad nije u pitanju nista drugo do ulaz na neku manifestaciju, i po tom kriterijumu apsolutno je dozvoljeno uvesti kod konkurisanja za posao taksu , naknadu preduzecu od 150e za zene koje konkurisu i 0e za muskarce koji konkurisu , pa da vidite koji ce odziv jednih , a koji drugih da bude na takvom konkursu , jer je samom postavkom jasno naznaceno ko je pozeljan...)

Istom logikom , pozeljne su zene u gradu, kome, zna se...
Vrsi li se tako sugestija na naciju?
Na zensku populaciju da prilagodi kriterijume izbora muskaraca, zabave, a i ponasanja.
Pomera li se zenski drustveni konsenzus malo ka nekoj vrsti prostitucije i sponozorisanja na taj nacin?

Zene kukaju da u beogradu ima vise zena nego muskaraca, a vec znam da im naravno nece pasti na pamet da primete pogodnosti koje izvlace zene na ulice, a prosto rasteruju muskarce nekog manje plateznog nivoa.

Ovo nije emotivna dekontaminacija, vec je jos uvek na nivou organizacione, ali je delimicno u vezi sa emocijama preko uvezanih posledica, pa je zato ubrajam i u emotivnu dekontaminaciju.
---------------------------------------------------
Srbija je puna slicnih primera koje nijedan zdrav narod ne bi dozvolio jer ga polako dovodi do nezdravog mentalnog ili emotivnog stanja, a narod ovde niti primecuje niti ga boli uvo doli do svog uva....
Djekna jos nije umrla , a kad ce ne znamo...

Za nas su nepojmljive aktivnosti kao npr razlicita osiguranja za auto u zavisnosti od vozacevih godina starosti.
 
Jedan od primera emotivne dekontaminacije koja jos to nije, vec samo malo uplitanje u MZ odnose je i obicna edukacija kad je zenski soj u pitanju...

Postavljajuci post o strastima, i definicijama filija, video sam da mnogo devojaka uzrasta 25-29 godina uopste ne zna sta su njihove strasti, tj sta tacno vole i ocekuju u ljubavi, strasti, odnosima u vezi.
SVE misle da znaju sve o tome, da je to jasno i da je problem samo naci i da ih ne razumeju, i na taj nacin da su sputane, a kad malo popricas sa njima vidis da pojma nemaju sta uopste hoce i od sebe i od partnera.

Primer sving, koji je totalno razlicit od istrazivanja u seksu, a koji se samo po promiskuitetu od mnogih svrstava u istu kategoriju.Pa razni elektrini sindromi, iako bas nisu cisti elektra sindromi , vec nesto sto je izvrnuto pa naporavljeno.
I onda obican spisak sa naglasenim razlicitostima u filijama, strastima, donosi delimicno otreznjenje kod nekih, malu zbunjenost ali bar razotkrivanje i razmisljanje o prakticnim mogucnostima svojih zelja.

Malo smesno je to sto ljudi ne razmisljaju o mogucnosti, uskladjenosti svojih zelja dok ne nalete na tipizaciju, kategorizaciju, dok sebe ne stave u poziciju sudije i tako se iskoristi bar delimicno ta egomanija savremenog doba u samospoznaji....
Da li je buducnost edukacije za gro populaciju u raznim kviz pitalicama i testovima kao u zutoj stampi, ne znam ?
 

Back
Top