Emancipacija?

Lord of Chaos:
mimi7:
Anonymous:
bilo bi bolje za zene da su umesto emancipacije izabrale da budu superiornije

d

zar nije emancipacija put do superiornosti... :shock:


Emancipacija put do superiornosti? Hahahahahahahahahahahahahaha, da je po volji nekih ljudi, sve bi zene bile legendarne Amazonke....Hahahahahahahahahahaha......



I ti bi imao nesto protiv... vidim vec imas pretenzije ka vladanju i superiornosti (inace ne bi imao takav nik)
il si popio svu pamet sveta...u tom slucaju cu ja biti u krivu :P
 
nuvola:
mimi7:
Anonymous:
bilo bi bolje za zene da su umesto emancipacije izabrale da budu superiornije

d

zar nije emancipacija put do superiornosti... :shock:

emancipacija je pomak u horinzotali a superiornost je pomak u vertikali

d


niko nije dotakao granicu horizontale...
a gde si video neemancipovane ljude da su na vrhu? (opet govorim iz svoje perspektive jer ne zivim na Balkanu vec duze vremena)
izgleda da na prostorima ex-yu ne vaze ista pravila igre...sto i nije za cudjenje... a i sto se tice
vertikalnosti...ona je vise pitanje stava nego moci.
Neko moze biti ne emancipovan a biti superioran..a onaj ne nemancipovani je cesce inferioran nego obrnuto.
 
mimi7:
I ti bi imao nesto protiv... vidim vec imas pretenzije ka vladanju i superiornosti (inace ne bi imao takav nik)
il si popio svu pamet sveta...u tom slucaju cu ja biti u krivu :P


Mislim da je ovo previse pogresno shvaceno (da li iz nemogucnosti ili nehata, u to necu da ulazim) i da je svaki moj komentar na tvoju izjavu u najmanju ruku gubitak vremena.
 
Lord of Chaos:
mimi7:
I ti bi imao nesto protiv... vidim vec imas pretenzije ka vladanju i superiornosti (inace ne bi imao takav nik)
il si popio svu pamet sveta...u tom slucaju cu ja biti u krivu :P


Mislim da je ovo previse pogresno shvaceno (da li iz nemogucnosti ili nehata, u to necu da ulazim) i da je svaki moj komentar na tvoju izjavu u najmanju ruku gubitak vremena.

Pogresno shvaceno je pogresno shvaceno :shock:

Ma bitno je drugarstvo :P :wink:
 
Lord of Chaos:
Imajuci u vidu da je primetna tendencija uproscavanja emancipacije i njenog svodjenja na cisto usvajanje 'muskih' navika od strane zena. Smatram da treba teziti jednakosti, ali nazalost, po nekom mom iskustvu, zene u tim svojim teznjama gube svoju zenstvenost (rekao bih da granica izmedju trezvenosti i prostakluka postaje sve tanja). Interesuje me misljenje podjednako i muskaraca i zena na ovu temu. Ne zelim da se zene osete uvredjenim, stoga imajte u vidu da ovo nije generalizacija, vec se odnosi samo na neka moja iskustva, i ovde a i u reali. Hvala unapred svima....
Emancipacoja da ili ne?Neke zene jednostavno nemaju izbora i moraju da preuzmu obaveze koje su do skoro bile iskljucivo <muske< a ako su jos i uspesnije verovatno su i zastrasujuce,i odmah etiketirane kao muzevne.Sve je manje muskaraca koji su sposobni da se emancipuju i prilagode emanc.zenama.Zasto?
 
Ne znam ko je koga ovde lose shvatio, emancipacija je potrebna i zenama i muskarcima, zenama zarad izjednacavanja i iskorenjenja diskriminacije, a muskarcima zarad boljeg razumevanja istih i olaksavanja sopstvenog zivota (pored milion jos drugih stvari)....Stavise, studije pokazuju da uslovno receno podredjeni polozaj zena po mnogim pitanjima predstavlja dodatni motiv za ulaganje ekstremno velikog truda na putu do uspeha. Rezultat su zene koje su u svojim poslovima mnogo uspesnije od svojih muskih pandana.....Sa druge strane, patrijarhalna svest (ne samo kod nas, vec i u svetu) ne dozvoljava objektivno posmatranje situacije i priznanje uspeha na isti nacin kao kada se govori o muskarcima....Iz tog razloga, zena je prisiljena da bude drskija i bezobzirnija i ja, kao i vecina barem diskutanata ovde se trudim da to razumem, medjutim glupe generalizacije i pogresna tumacenja emancipacije i njenog cilja mi nikako nisu jasne....Pre nego sto krene neko sa spittingom po meni, cinjenice o zenskom uspehu, konkretno u poslovnom svetu dokazuje nauka, a ne ja....Pozdrav....
 
Ako mogu da primijetim, ja zaista ne vidim razlog za pljuvanje...
Naprotiv, mnogo toga iznesenog u gornjem postu je susta istina...
Svidjalo se to nekome ili ne...
Pronalazio se neko u tome, ili ne...
 
Hmm, bas bih voljela da cujem, kako vama zvuci ova recenica:
"Možda naivno mislite da su današnje žene komplikovane zahvaljujući pre svega feminizmu koji ih je doveo u neprirodnu situaciju da se bore protiv vlastite ženske prirode?"
 
Ima tu dosta istine... neke se bore za ravnopravnost a one druge se trude da sto vise dominiraju i ponizavaju svog partnera u strahu da on to slucajno ne bi pokusao s njima!!! I ne samo partnera nego i ostali dio muske populacije. :)
Mislim da borba za ravnopravnost nije neprirodna ali borba protiv svojih osobina jeste... i cesto cini zene odbojnim u ocima mnogih muskaraca.

Koliko god je to zalosno, zene nikad nece biti 100% ravnopravne sa muskarcima! It's a man's world!

Ako imate imalo dobru moc zapazanja onda mozete da vidite svaki dan u mediji (posebno u reklamama) kako zene jos uvijek oslikavaju prvenstveno kao domacice a muskarce kao glavu porodice i licnosti koja drzi svu kontrolu.

Jadno ali istinito!
 
ja bih jako volela da mogu da budem neemancipovana. da nađem muškarca koji će da bude glava porodice , ali STVARNO! To podrazumeva da više od mene zarađuje, ako baš ne može da me izdržava. Da brine da li su svi računi plaćeni, da ja svoju žensku glavu oko toga ne lupam. Da brine da li imam novca za svakodnevne potrebe, da mi ostavi da se brinem o kući a on o novcu , i takvom se ja ne bih u posao mešala , kao što ne bi ni on u moj ženski.
E sad gde je problem ?? P a stvar je u tome što ne postoji takav pa ja moram da budem i muško i žensko, Da brinem o svemu i da radim i imam karijeru da bi me neko uopšte vrednovao. Ništa lepše od pravog patrijahata, jedini je problem što je to nemoguće u praksi u savremenom društvu.Pa zato ima gomila frusriranih muškaraca koji ne podnose odgovornost pa se vade na to da su žene postale agresivne i pljuju po emancipaciji.
Ako ima neki koji hoće patrijahat , pa da vodi računa o svemu dok ja ulepšavam svoju lepu glavu , nek mi se javi
 
Šta to uopšte znači?
Lično , nikada senisam osećala ugroženom zato što sam žanskog pola . Nikada nisam imala iskustva da me neko doživlajava kao manje sposobnu za neke poslove ( govorim o poslovima intelektualnog tipa) iz razloga polne pripadnosti
Preterana težnja za kvazi samostalnošću i tzv emancipovanošću dovodi do toga da žene prestaju da budu žene , a to je ono što ih čini neprivlačnim u očima muškaraca.
Sve to je malo previše "izvikano" . Malo osećanja čvrste pripadnosti svom polu u svakoj dimenziji toga ne bi loše došlo .
 
Lord of Chaos:
Imajuci u vidu da je primetna tendencija uproscavanja emancipacije i njenog svodjenja na cisto usvajanje 'muskih' navika od strane zena. Smatram da treba teziti jednakosti, ali nazalost, po nekom mom iskustvu, zene u tim svojim teznjama gube svoju zenstvenost (rekao bih da granica izmedju trezvenosti i prostakluka postaje sve tanja). Interesuje me misljenje podjednako i muskaraca i zena na ovu temu. Ne zelim da se zene osete uvredjenim, stoga imajte u vidu da ovo nije generalizacija, vec se odnosi samo na neka moja iskustva, i ovde a i u reali. Hvala unapred svima....

Treba teziti jednakosti, posto su stari odnosi u najvecem broju slucajeva neodrzivi- muskarci su sve manje muzevni i mnogo manje intelektualno i finansijski jaci od zena...
:roll: nazalost, emancipacija je nuzna...
 
toliko price manje vise u vazduh..ej kad vi shvatite najpre znacenje pojma emancipacije onda polemisite o tome...
emancipacija nijue jednakost medju polovima! ljudi pobogu pa mi nismo stvoreni da budemo isti bog nas je dao razlicite... muskarci umeju da budu djubrad prema zenama ali emancipacija ne znaci da i vi prema muskarcima treba da postanete takve pa ste sad kao jednake... budite pametnije kao sto tvrdite da jeste i niko vam nece stajati ni na jednom putu...
p.s. posebno su mi zanimljive ONE zene sto smatraju da je emancipacija ako se ponasaju ko muskarci i sto smatraju da je krajnje normalno da one menjaju desetine partnera jer boze moj ako na to pravo imaju muskarci zasto ne bi i one... ako je to emancipacija onda pljujem vam ja po toj emancipaciji...
 

Back
Top