Elvis Presli

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.771
Prvenstveni razlog da otvorim temu je da naglasim da se njegovo prezime izgovara Presli a ne Prisli i nema rauzloga podržavati nekog nepismenog ko je taj pogrešan izgovor prvi predstavio nama i sad svi ponavljamo istu grešku. :)

Drugo, pre godinu i po je izašao novi film o njemu, Netflix počeo od skoro da ga prikazuje Ima dosta interesantnih stvari da se vidi i nauči. Preporučujem.

1705709984582.png


Ako imate neki komentar, izvolte, ovo je tema za to.
 
Ono što je Elvis onda radio na sceni je jednako tome da neko danas ima seks na sceni. Toliko je to bilo frapantno za ondašnje belce (crnci su to radilli od pamtiveka, Elvis se sa njima družio i od njih naučio).
 
Poslednja izmena:
Prvenstveni razlog da otvorim temu je da naglasim da se njegovo prezime izgovara Presli a ne Prisli i nema rauzloga podržavati nekog nepismenog ko je taj pogrešan izgovor prvi predstavio nama i sad svi ponavljamo istu grešku. :)
Presli ili Prisli, neponovljiv je!
Mi, nepismeni, smo uživali u Prislijevim pesmama koliko god da te to nervira.
Već smo ' pričali' na tu temu pre par godina. :lol:
 
tu se i lome koplja najviše, u kom obimu je Elvis mogao dugovati njemu kao menadžeru i koliko je bio predmet njegove manipulacije, a koliko ne...
ali izgleda da sa njim(a dvojicom) počinje šoubiznis u Americi..
Potpisujem da Elvis NIŠTA ne bi uradio da taj "Pukovnik" nije video pare u njemu. A Elvis nije ostao bez kinte. Za kratko vreme je kupio masu kadilaka, Grejslend imanje i šta već još. To sve jer mu je "pukovnik" namestio i borio se za njega kada nisu hteli da ga puste da se vrcka onako kako jeste
 
Gledao sam film u bioskopu cim je izasao. Volim Elvisa i njegovu muziku, pogotovu njegov glas. Imam i zavidnu kolekciju njegovih LP ploca sa nekim raritetima. Smatram da je jedan od najboljih pevaca sa najlepsom "bojom" glasa koji se ikada pojavio. Uvek bih rekao da je Elvis moj omiljeni pevac. Od prvog nastupa pa do zadnjeg koncerta pre smrti, pevao je neverovatno i sa istim zarom. Imao je fenomenalan glas i fenomenalne pesme. Sto se tice filma, mnogo toga o Elvisu nisam znao. Nisam znao da nikada nije pevao izvan Amerike niti da je cak pet godina pevao u Las Vegasu. Muzika u flimu je odlicna iako sam bio skeptican, jer sam pre filma procitao da mnoge pesme u filmu nisu originalne Elvisove pesme sa njegovim glasom, vec ih peva Ostin Batler, glumac koji je glumio Elvisa u filmu. Ostin, je uradio je fenemanalan posao. Recimo.ovo peva Ostin....

 
Prvenstveni razlog da otvorim temu je da naglasim da se njegovo prezime izgovara Presli a ne Prisli i nema rauzloga podržavati nekog nepismenog ko je taj pogrešan izgovor prvi predstavio nama i sad svi ponavljamo istu grešku. :)

Drugo, pre godinu i po je izašao novi film o njemu, Netflix počeo od skoro da ga prikazuje Ima dosta interesantnih stvari da se vidi i nauči. Preporučujem.

Pogledajte prilog 1485083

Ako imate neki komentar, izvolte, ovo je tema za to.
Sami ameri izgovaraju Prisli,zasto bi to neko menjao.I on je sam u vise navrata u razgovoru sa novinarima izgovarao Prisli.Izgovori englesku abecedu i videces da se slovo "E",izgovara kao "I".
 
Netačno!
Izgovaraju Presli.
Nemoj mi Sensei,pricati.Gledao sam dokumetarce o Elvisu X puta.I od 30 i jednu godinu,znam za Elvisa 55 i govorilo se Prisli,sada se nasli neki pametnjakovici da to isprave.kao i sa prezimenima tenisera i drugim poznatim licnostima.Marej bio godinama,a oni ha prekrstili na Mari,pa opet vratili na Marej.Ima tu jos.Kako sad izgovaraju bas me biga.55 godina je bio Prisli.
 

Back
Top