Elektricni klaviri

Zvuk na DP 701 je semplovan na 4 nivoa sto je zaista retkost u ovoj klasi zbog cega je boja izuzetno verna pravom klaviru.Mehanika je mnogo bolja nego na slabijem modelu DP 501,tj u klasi je sa daleko skupljom Yamahom CLP320 ili Celvianom AP 200.U svakom slucaju je dobra kupovina jer za klavir istih karakteristika "poznatijih"proizvodjaca treba izdvojiti 300-400 eura vise.Inace Hemingway je mnogo poznatiji i priznatiji na zapadu a Srbija je i dalje u zabludi sa Yamahom koja se jos usput i dosta kvari.
 
resio sam da kupim klavijaturu,ali posto neman nemam iskustva odlucio cam da uzmem neku jeftiniju.svideo mi se CASIO CTK 496 pa me zanima da li vi imate neka iskustva sa njom i kako vam se svidela.
 
Posto sam muzicar po struci, uvak, ali uvek savetujem prirodni zvuk, znaci pianino, makar i polovan bolji je od klavinove, ili ti elektricnog klavira.

Ponudila mi je drugarica i da kupim klavir njezine mame. Star je preko 50 godina, ne znaju koliko jer su ga dobili vec polovnog. Jedino mi je cudno sto nigde na netu ne mogu da nadjem nista o toj marci klavira Patrid Wiena? U dobrom je stanju i malo je koriscen. Cena 400 eura.
file.php


Sto se tice Hemingweya odustala sam posto nema gradirane tipke, a i nasla sam podatak da ima samo 2 nivoa zvuka, ne znam da li sam se pravilno izrazila, ono kada tipku pritiskate razlicitom snagom pa je takav i zvuk na pravom klaviru...

Razmisljala sam i o Casiu 420, onaj sto ima tipke presvucene sa slonovacom, ali za to cu morati malo vise da pristedim z:lol:
 

Back
Top