EKV

light_blue_sky

Primećen član
Poruka
763
Rekao je kako je on jedini covek kog je upoznao da je imao partnerski odnos sa drogama...kao,mogao je dosta vremena bez njih...I rece kako mu je zao sto nema snimljeno bar nesto sto je svirao sa Milanom...

i jos nesto u fazonu ,ako je necije ime asocijacija na nas rokenrol,onda je to MIlanovo...Ostalo ne znam sta rece:)

I rekao je da je zbog prerane smrti postao neka vrsta Petra Pana,tako nešto....simpatično je zvučalo:)

Poruka
18.332
Najjjjjdirljivije :sad2:

Ona mi je rekla:
Gde se skrivaš?
Želela bi da me opet vidi.

Ona mi je rekla:
Ja te vidim,
Ali za nju više ne postojim.

Ona mi je rekla:
Zašto ćutiš?
Želela bi nešto da joj kažem.

Ona mi je rekla:
Mičeš usne,
Ali ipak ne čujem ni glasa.

Ona mi je rekla:
Tebe nema,
Nikad nisi bio,
Nisi bio stvaran.

Ona mi je rekla:
Vrlo čudno,
U tom pesku ja ne ostavljam traga.

Ona mi je rekla:
Da li sanjam?
Njene ruke prolaze kroz mene.

Ona mi je rekla:
Tebe nema,
Nikad nisi bio,
Nisi bio stvaran.

Ona mi je rekla:
Tebe nema,
Nikad nisi bio,
Nikad nisi bio stvaran.

69427.1161857.jpg

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
Одломак из мог романа:

26. август 1997.
На омиљеном месту. Испод «Прогнаника».
Сетим се оне приче о «пуштању сокола», Бацам потајно погледе ка Ксенији, замишљајући како ју је Јанко овде, некада, у сутон, први пут пољубио. И, како ју је целивао после, толико пута...
Као уздаси на обали пред залазак Сунца
И баш ми његове речи прекидају нит мисли:
-Знате ли како се ова кула прво звала? - упита, показујући према кули Небојши.
Ја, наравно, немам појма. A искрено, овог момента ми и није толико стало, као до оног малопређашњег... И пратим пажљиво како она одговара:
-Заборавила сам. Aли знам да је постојала још једна, старија кула Небојша, у горњем граду, као део средњовековног града деспота Стефана. И да је прво њу народ прозвао «не бој се», јер су на брежуљку крај ње погубљивали на смрт осуђене. По предању, пре него што би замахнуо мачем, џелат би му ради охрабрења говорио «не бој се!» - и брзо одсекао главу...
Помислим, опет: јесте скроз опичено, али ја бих у овом часу, за један Ксенијин пољубац, пристао да ми она потом, сопственом руком замахне сабљом... Не бих се бојао, стварно. Као ни Јанковог даљег, неуморног историјског предавања:
-A она је, Мишо, (ти, Сенице, сигурно знаш) преживела две опсаде турског султана Мурата II.
-Aли се не сећам године прве - каже Ксенија - Друга, беше 1456, зар не? A одмах после ње, ако се не варам, при обнови тврђаве у Доњем граду, саграђена је ова друга, велика, кула Небојша...
-Е, те године се не могу сад сетити ни ја. Aли тако стигосмо баш до одговора на моје питање... У време градње била на самој обали Дунава, крај ње су лађари везивали бродове, па јој отуда у народу прво име - Водена кула.
Далеки градови на води, као бродови на води, ти знаш, ти знаш, вода носи све...

Alpha_Centauri

Zainteresovan član
Poruka
239
Pozdrav svim prijateljima sa stare teme! I pozdrav novim!

Hteo sam samo da podelim nesto sa vama, pretpostavljam da neko nema. Nastup iz Budve '94...

spisak pesama:
1. Kao da je bilo nekad
2. Karavan
3. Just let me play some modern rnr music
4. Anestezija

trajanje snimka: 15min

http://rapidshare.com/files/210890390/Ekv_-_Budva__94.part1.rar
http://rapidshare.com/files/210902826/Ekv_-_Budva__94.part2.rar
http://rapidshare.com/files/210914332/Ekv_-_Budva__94.part3.rar
http://rapidshare.com/files/210923541/Ekv_-_Budva__94.part4.rar
pass: rapidserbia.com

Eto, to je za danas, sutra stize jos jedno iznenadjenje...;)

Poslednja izmena:

Hladna_kao_Sunce

Aktivan član
Poruka
1.436
Pre godinu dana sam sa drugaricom (zlokotlokrpica) radila intervju za skolski casopis sa Tanjom Jovicevic. Bilo je to pred svirku Tribute to EKV.
Pitale smo je i kakvog pamti Milana... Evo sta je rekla:

4.Каквог патиш Милана и остале чланове бенда?
Па добро, што се тиче моје сарадње са ''Екатарином Великом'' она је и постојала због тога што смо се Милан и ја дружили приватно. И Милан ме је позвао у бенд, а ја сам увек сматрала да је он био јако добар певач, био је најбољи певач кога сам икада гледала. Стицајем околности, била је привилегија бити његов пријатељ и са Миланом сам имала неки посебан однос, била сам емотивно везана за њега, и пуно сам научила, дружили смо се и на музичкој и на приватној основи, а са осталим члановима бенда ја сам имала више професионлану сарадњу. Милан је, увек када смо имали заједнички концерт мене представљао као гошћу, пријатељицу (јер ме је изузетно ценио), никада као пратећи вокал. Тако да, у то време када су се људи дружили, када су сарађивали, није било тешко да се праве нове песме. Милан је отишао, остала је његова музика и јако ми је драго што су се оствариле његове реченице када је једном рекао: ''Е Тања баш бих волео да чујем како ти певаш неке од мојих песама.'' Ето, пружила ми се прилика, али, надам се да није и последња, јер ово је идеална прилика да покажем људима колико сам ја била везана за њега.

Skoro smo radile (zlokotlokrpica, Lice_bez_senke i ja) i intervju sa Markom Milivojevicem. Takodje pred svirku Tribute to EKV.
Kad prekucam intervju postavicu ga ovde... Marko se bas raspricao :}

Hladna_kao_Sunce

Aktivan član
Poruka
1.436
I da. I sa Canetom smo Lice_bez_senke, zlokotlokrpica i ja radile intervju. Takodje smo ga pitale o Milanu. Rekao je:

Dobar drug, i dobar covek. Ja sam puno mladji od njega, ali on me je znao otkad sam bio klinac. I u nekom kraju smo ziveli zajedno, i sve to... Steta sto ljudi ne mogu da zadrze svoje najbolje sa nama. Ali, dobro, tu je. Cim ga se secamo, negde postoji.

Alpha_Centauri

Zainteresovan član
Poruka
239
Dobro me Hladna_kao_Sunce podseti. Ja sam na to potpuno zaboravio. Dobio sam od nje i ovih drugih koji su radili taj intervju dozvolu da za vas na forumu uploadujem snimak tog intervjua, ali sam potpuno zaboravio na to kad je trebalo, pa se tek sad setih. Evo, skinite, kvalitet je takav kakav je, jer snimano je sa mobilnog telefona, ali cuje se sta prica sve...

http://rapidshare.com/files/211584999/record001.rar

Inace, na ovoj svirci, od Marka sam dobio jednu palicu za bubanj...:)

P.S. sa ovim gore najavljenim iznenadjenjem malo kasnim, ali bice, bice...:D Evo, pri kraju sam sa uploadom, samo moram da pauziram, imam posla na internetu, tako da bice ili sutra ujutru, ili nocas negde... Pozdrav svima!;)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.