Ekstruzija diska u nivou L4-5

Dinna

Zainteresovan član
Poruka
318
Moja prijateljica se usred predavanja (svog) ukocila, nije mogla da se pomeri, pa su je izneli na nosilima. Posle magnetne rezonance, dijagnoza je bila sledeca:Siroka centralna ekstruzija diska u nivou L4-5 sa kompresijom oba L5 radiksa u odstupu. Anularno bubrenje L5-S1 bez neuroloskih kompromisacija. Disk degenerisan, dehidriran.
Neurohirurg joj je rekao da mora na operaciju, kojom bi joj uklonili taj disk, ali joj nije rekao koliko ce oporavak trajati, niti da li ce ta operacija resiti njen problem, hoce li i dalje imati bolove, kako ce to uticati na njen zivot ubuduce (ima 29 godina, nije radjala)? Mozete li mi odgovoriti na ova pitanja, hitno je, jako joj je tesko, jer su joj preporucili i fizioterapiju a kad je otisla na fizijatriju, jedna lekarka joj je rekla da po njenom misljenju, nikako ne sme da radi vezbe, a druga lekarka da bi trebalo da ih radi. Mozete li na osnovu ovoga da mi date odgovore na ova pitanja? Hvala unapred!
 
Slazem se sa lekarom koji je smatrao da ne treba nikako da radi vezbe. Ovo je sad u domeni neurohirurga, tu vise ni kiroprakticar ne moze nista da popravi, ako je neurohirurg rekao da je neophodna operacija onda je tako (na osnovu snimka MR). To bi trebalo da resi problem bolova, rehabilitacija nakon operacije je dugotrajna (mislim, na noge se ustane vec u prvih nedelju dana nakon operacije, ali je celokupni oporavak nakon toga spor, sigurno neka ne racuna bez par meseci pa i do 6 meseci). Sto se trudnoce tice, o tome mora da razgovara sa neurohirurgom koji je operaciju i predlozio. Od njega ce dobiti sve informacije i o duzini rehabilitacije, i o prognozi, i o trudnoci. POzdrav
 
WithdrawnWater:
Slazem se sa lekarom koji je smatrao da ne treba nikako da radi vezbe. Ovo je sad u domeni neurohirurga, tu vise ni kiroprakticar ne moze nista da popravi, ako je neurohirurg rekao da je neophodna operacija onda je tako (na osnovu snimka MR). To bi trebalo da resi problem bolova, rehabilitacija nakon operacije je dugotrajna (mislim, na noge se ustane vec u prvih nedelju dana nakon operacije, ali je celokupni oporavak nakon toga spor, sigurno neka ne racuna bez par meseci pa i do 6 meseci). Sto se trudnoce tice, o tome mora da razgovara sa neurohirurgom koji je operaciju i predlozio. Od njega ce dobiti sve informacije i o duzini rehabilitacije, i o prognozi, i o trudnoci. POzdrav
Hvala Vam! Opet ste pokazali da neprekidno i neumorno sluzite narodu! Poz.
 

Back
Top