Ekran televizora kao monitor?

timemachine

Zainteresovan član
Poruka
260
Pozdrav drustvo... posto jos nisam uzeo novi pc, imao sam nekih drugih izdataka i uzeo si malo vremena da razmislim koja bi mi konfiguracija odgovarala itd... uglavnom, sinoc sam gledao pc konfiguracije i monitore koji su u ponudi, i nesto razmisljam, za monitor koji je preko 30" moram izdvojiti minimum 200-300€. Posto imam lg smart tv koji podrzava 4k rezoluciju a pri tom je 50", da li bi mogao jednostavno ga spojiti sa kucistem pomocu hdmi kabla i da li bi taj tv mogao zameniti ulogu monitora? U tom bi slucaju dokupio samo jos bezicnu tastaturu i mis i kompletirao sve. I ako bi to funkcionisalo dobra bi stvar sto bi mogao igrati igrice i iz daljine (iz kreveta npr.) A ne sedeti 30cm od monitora. Mene zanima da li to moze odraditi posao, i da li je pogodno zs gaming, tojest da li ima neke primetne latencije, pogotovo ako je bezicna tastatura i mis. I kako se sve to podesava, rezolucija itd...?
 
Mogao bi, ništa ne fali, radi najnormalnije. S tim da je to bolje za gaming i video nego za productivity, nekim ljudima je malo neobično da rade u Wordu ispred gigantskog ekrana. Moj ekran na poslu je recimo 49" (ali super wide 32:9)

Rezolucija će svakako biti 4K, ali da bi igre radile dovoljno dobro u toj rezoluciji preporučujem jaču grafiku... a ako je nizak FPS, uvek možeš da smanjiš rezoluciju po potrebi, zavisno od zahtevnosti igrice.

A pošto već imaš TV, onda nemaš nikakvog rizika - kupi komp, probaj tako, pa ako ne odgovara - uvek imaš opciju da kasnije kupiš monitor.
 
Može, naravno. Tako sam ja, kad sam nabavio nov komp, od starog napravio univerzalnu konzolu za igranje priključivši ga na TV, i mogu ti reći da je slika jednako dobra kao na monitoru, ako ne čak i bolja. A uopšte nije neki fensi ni skup TV, običan LCD od pre desetak godina.

Samo, kao što reče kolega iznad, za gejming u 4K će ti trebati malo jači hardver, grafa pre svega. (Sa bežičnim tastaturama i miševima nemam mnogo iskustva, ali oni ne bi trebalo da prave problem jer njih najmanje "zanima" da li je komp sa kojim operišu priključen na monitor ili na TV.)
 
Može, naravno. Tako sam ja, kad sam nabavio nov komp, od starog napravio univerzalnu konzolu za igranje priključivši ga na TV, i mogu ti reći da je slika jednako dobra kao na monitoru, ako ne čak i bolja. A uopšte nije neki fensi ni skup TV, običan LCD od pre desetak godina.

Samo, kao što reče kolega iznad, za gejming u 4K će ti trebati malo jači hardver, grafa pre svega. (Sa bežičnim tastaturama i miševima nemam mnogo iskustva, ali oni ne bi trebalo da prave problem jer njih najmanje "zanima" da li je komp sa kojim operišu priključen na monitor ili na TV.)
Možda će bežični miš praviti malo problema jer se informacija prvo bežično prenosi do adaptera pa onda radi konverzija na USB do kompa? Ali kao što kažeš, ni ja ne koristim te bežične trice pa samo pretpostavljam!
 
Nisam ništa tvrdio, samo sam nabacio mogući problem, a ti ujedno dokazuješ ovim linkom da nije baš svejedno koji ćeš koristiti za igrice!
Nisi tvrdio , samo si za nesto sto nisi koristio pretpostavljao da ima problema - dezinformacija.
Ja sam imao vise bezicnih i pokazali su se dobro.

Ti misevi za gejming su samo sareni, imaju led osvetljenje i malo veci dpi, a zato su i skuplji.

Toliko od mene, nema potrebe za daljim raspravom ako nisi koristio wireless mis.
 
Nisi tvrdio , samo si za nesto sto nisi koristio pretpostavljao da ima problema - dezinformacija.
Ja sam imao vise bezicnih i pokazali su se dobro.

Ti misevi za gejming su samo sareni, imaju led osvetljenje i malo veci dpi, a zato su i skuplji.

Toliko od mene, nema potrebe za daljim raspravom ako nisi koristio wireless mis.
Iako nisam koristio bežični miš, ipak ima potrebe za daljnjom raspravom jer TI širiš dezinformacije! Da citiram svoj post:

" Možda će bežični miš praviti malo problema jer se informacija prvo bežično prenosi do adaptera pa onda radi konverzija na USB do kompa? Ali kao što kažeš, ni ja ne koristim te bežične trice pa samo pretpostavljam......."

Između MOŽDA i IMA PROBLEMA postoji mala razlika! :super:
 

Back
Top