DZIP / SUV

Pa lade su budućnost kada nemci prestanu da proizvode krševe kada sve stane usled nemaštine. Živ bio pa video nabavi ladu dok je vreme. Evo ja planiram da uzmem još jednu ladu nivu i da je nabudžim. To može da se šrafi bez problema i trajaće duže od tih krševa sa eu otpada iz uvoza.
Sad i Toyota krš..Ok samo da zapisem za ubuduće..
 
Moj komsa imao Payero iz 90tih i vozio ga par godina ...i posle par godina pocelo skripanje da se cuje sve vise i vise i jos su vozili tako neko vreme i na kraju ga prodali ....a prodali su zato sto su delovi preskupi.
 
I dan danas cujem kod nekih auta skripanje koji su i mladji od tog Payera, jedan Mercedes ML juce prosao pored mene bio sam na nekom lokalnom putu koji nije asfaltiran ali nije ni toliko los, culo se blaze skripanje jasno.
 
A drugi komsa imao onaj stari Land Rover ...mislim da je iz 80tih i bas ga dugo vozio ono tipa 20 godina ako ne i vise ....i vidim vec par godina nema ga.

1714967134416.png

Nesto ovako ali druga boja neka maslinasta zelena.
 
Kakvog otpada ..Moras imati malo mozga da slozis par stvari ..Zabrana je ulaska u grad za sva dizel vozila bez DPF .. Ljidi se resavaju uzimaju koliko mogu a jedino kome je mogu prodati je neko ko radi export To ce trajati neko kratko vrmee dok ne ociste trzite .. Afrika obožava Toyote ..Nego kome da prodaju auta stara 18- 20g .
Za ovako nešto vredelo bi ići na sever

1000037636.jpg
 
Naravno da je krš tojota sa 400.000 km

To što ti kažeš nije strašno za preprodati i prevariti nekoga ali je horor voziti i održavati. Svaki deo na tom autu je 500-1000 evra.
Toyota sa 220k se tek razradila..Nije ti to Hyundai koji je spreman za otpad na tim km ..😅.. Delovi jesu skupi ali se ne menjaju cesto ,kad platiš 1000€ auto imaš prostora za ulaganja.. Ti da si neko ko zna nesto o autima i da trazis nekog dzipa skočio bi na ovu cenu i već bi bio kod mene na kafi ..Niti znaš mnogo o autima niti si kupac samo bez veze mlatis ..
 
Poslednja izmena:
Igi ovu sto si okacio sa 220k km pogledaj malo bolje. Nema plasticne rubove koje uvek imaju,nema alufelne a samim tim je i manualna klima unutra. Takve se tesko prodaju
Logicno nebi je stavio za 1300 a i tu je zakovala ..Nisam neko ko je kupovao Ceed nije me interesovala nikad .. Nzn kakva im je prodaja ali po ovim cenama nebi rekao da su nesto tražene..Od kolege koji ih ima znam da ne uzima ako nije bas full oprema ..
 
Poslednja izmena:
Toyota sa 220k se tek razradila..Nije ti to Hyundai koji je spreman za otpad na tim km ..😅.. Delovi jesu skupi ali se ne menjaju cesto ,kad platiš 1000€ auto imaš prostora za ulaganja.. Ti da si neko ko zna nesto o autima i da trazis nekog dzipa skočio bi na ovu cenu i već bi bio kod mene na kafi ..Niti znaš mnogo o autima niti si kupac samo bez veze mlatis ..
Apsolutno. Moj LC 2016 je prešao 180k i za to vreme sam promenio 3 seta guma, set kočnica, 3 akumulatora i 4 šoferke(jbg. offroad-ing i kamenje, nema pomoći) i to je to...
 
Apsolutno. Moj LC 2016 je prešao 180k i za to vreme sam promenio 3 seta guma, set kočnica, 3 akumulatora i 4 šoferke(jbg. offroad-ing i kamenje, nema pomoći) i to je to...
To ti kažem..Objasniti coveku koji nikad nije imao Toyotu D4 je jako tesko ili genralno bilo koju drugu .Ne pokusavam vise samo mu se smejem na glupostima koje postavlja ovde ..To su auta sa kojima sam ja imao najmanje problema a bilo ih je dosta.. Bilo je problema na njima ne kažem da nije ali to Toyota sve sanira .. Jedino sto sam izbegavao kod njih su bili ti stariji automatski menjaci koji nisu valjali generalno kod nikoga sem kod Mecke ...
Da bi ljudi shvatili koliko je Toyota ozbiljna firma moraju znati da oni jedini analiziraju tržište puteve I onda pojacavaju npr vesanje da traje isto u Brazilu kao u Svicarskoj.. Sto kaze moj jedan drug traje a kako nece kad stave ležaj od kamiona :)
 

Back
Top