Džinovi u gejming svetu: Video-igre koje zahtevaju najviše memorije

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
29.368
Sve više detalja, ali i sve zahtevniji korisnici, neminovno dovode do jedne stvari - video-igre danas zahtevaju više prostora na vašem uređaju nego ikada pre.



Pogledajte kompletnu listu video-igara koje zauzimaju najviše mesta prilikom instalacije:

* Call of Duty: Modern Warfare - 231GB
* Hitman 2 - 149GB
* Tom Clancy's Rainbow Six: Siege (sa HD texture packs) - 131GB
* Microsoft Flight Simulator - 127 GB
* Red Dead Redemption 2 - 116 GB
* Borderlands 3 - 116 GB
* ARK: Survival Evolved - 112 GB
* Assassin's Creed: Odyssey
- 110 GB
* Vermintide 2 - 94GB
* Destiny 2 - 92GB



Zanima nas i vaše mišljenje - koja video-igra vam je zadala najveće glavobolje prilikom instalacije, upravo zbog prostora koji zauzima?



https://www.b92.net/tehnopolis/gejming.php?yyyy=2021&mm=01&nav_id=1787903
 
Sve više detalja, ali i sve zahtevniji korisnici, neminovno dovode do jedne stvari - video-igre danas zahtevaju više prostora na vašem uređaju nego ikada pre.



Pogledajte kompletnu listu video-igara koje zauzimaju najviše mesta prilikom instalacije:

* Call of Duty: Modern Warfare - 231GB
* Hitman 2 - 149GB
* Tom Clancy's Rainbow Six: Siege (sa HD texture packs) - 131GB
* Microsoft Flight Simulator - 127 GB
* Red Dead Redemption 2 - 116 GB
* Borderlands 3 - 116 GB
* ARK: Survival Evolved - 112 GB
* Assassin's Creed: Odyssey
- 110 GB
* Vermintide 2 - 94GB
* Destiny 2 - 92GB



Zanima nas i vaše mišljenje - koja video-igra vam je zadala najveće glavobolje prilikom instalacije, upravo zbog prostora koji zauzima?



https://www.b92.net/tehnopolis/gejming.php?yyyy=2021&mm=01&nav_id=1787903
Imam 4TB disk + 30% zbog kompresije, tako da za sad nemam problema. Od ovih gore navedenih nemam ni jednu. Mislim da Star Wars: Battlefront 2 mi najvise uzima, neki 90GB, ali ima ih dosta po 50.
 
Mortal Kombat 11 zauzima preko sto giga, ali i instalacija traje strahovito dugo, čak i ako imaš jaku mašinu (a tek ako nemaš, onda proces traje satima). Što je najgore, nisam ga nešto puno ni igrao... nije mi to to više.
Imam neki utisak da oni ni pola od toga ne koriste... verovatno teksture u visokim rezolucijama koje nikad necemo koristiti :P
 
Imam SSD 240gb i kad hoću da igram Hitman 2 zauzme mi skoro ceo disc ali igra je prva liga, imam i RDR2 oduševljen sam grafikom u toj igri nikad bolja nije bila do sad taman. Ja mislim da bi trebalo smanjiti veličinu igre na max 60gb i tako skrate vreme skidanja i zauzimanje prostora na discu, da može komotno sa svakim hardom da se radi bez opterećenja. Ja volim da imam sve živo instalirano od jednom, pa čak i da samo gledam kako stoje tu čini mi zadovoljstvo. :)
 
Poslednja izmena:
Gledam još jednom ako budem uspeo da se nadogradim novom mašinom DDR4, treba mi samo Ploča, Procesor i Ram memorije ostalo imam. Videću da iskombinujem nekako i kupim te nove komponente, da mogu još neko vreme da pratim ova remek dela od igara a posle kako god bilo. Ako ništa drugo bar Procesor da nadjem jači za ovo što imam, onaj Athlon X4 870K ili 880K makar i polovan ispravan samo da ga ima.
 
Gledam još jednom ako budem uspeo da se nadogradim novom mašinom DDR4, treba mi samo Ploča, Procesor i Ram memorije ostalo imam. Videću da iskombinujem nekako i kupim te nove komponente, da mogu još neko vreme da pratim ova remek dela od igara a posle kako god bilo. Ako ništa drugo bar Procesor da nadjem jači za ovo što imam, onaj Athlon X4 870K ili 880K makar i polovan ispravan samo da ga ima.
A grafa? ;) Bolji monitor ;)
Obicno se samo grafa pojacava i monitor. Procesor, ploca i ram su sekundarni u igranju.
 
A grafa? ;) Bolji monitor ;)
Obicno se samo grafa pojacava i monitor. Procesor, ploca i ram su sekundarni u igranju.

Pa da imam ja želju i 4K TV 24" Dell da kupim ali to je već velika stavka možda kasnije, gledam prvo ovo što sam naveo da nabavim čisto da udjem u novu dimenziju a kasnije će to sve ostalo da povuče. :srecna:
 
Ja volim da imam sve živo instalirano od jednom, pa čak i da samo gledam kako stoje tu čini mi zadovoljstvo. :)
U tom slučaju ti treba hard disk sa što većim kapacitetom. Jedan SSD of 240 GB ti je premalo ako misliš ozbiljnije da se igraš, ili u tvom slučaju da "slažeš" igre na hard.

Neka moja preporuka bi bili neki Seagate, Western Digital, a može i Toshiba, od barem jednog terabajta memorije, a mogao bi i više ako možeš da iskeširaš.
 
Данас сам инсталирао НБА 2К21.
Требало ми је 94ГБ меморије.

Спор ми је интернет, скидало се од Никољдана.
Вероватно ниси у прилици да имаш брже... Две недеље је свакако превише за било шта.
Израчунао сам која је то брзина (у теорији), 94 ГБ кроз 16 дана... споро је.
 
Вероватно ниси у прилици да имаш брже... Две недеље је свакако превише за било шта.
Израчунао сам која је то брзина (у теорији), 94 ГБ кроз 16 дана... споро је.
:D
У прилици сам, али ми никад није требало брже.
Није се ни нон-стоп скидало кроз тај период.
А и није превише споро. Нигде ја не журим. :D
 
све сатанистичке игре - промовишу крв и убиства,
тако од ваше деце праве зомбие и дебиле!

да се вратим на тему,
све преко 100-200 мегабајта није више игра!
У праву си, ево једне игре издате 1999 године:

images.jpg


index.jpg
 
Питање је ко кога прати... Да ли произвођачи хардвера причају бајке па софтвераши прате или је случај да софтвераши обећавају свашта па се хардвераши муче да спроведу обећано.
Лично сам наклоњен другом случају.

Што се тиче могуће штетности игара (али и других ствари популарне културе), није само по себи проблем ако у томе нечему постоји насиље, много је важније како је представљена сврха насиља. Велики део савремених садржаја садржи насиље које је само по себи циљ. Не користи се памет, него "мишићи", по свим питањима.
Зато су стари филмови тако добри - није било графике, него се корисио мозак. У Добар, лош, зао је укупно пострадало немам појма колико људи... можда 1000? Али се сасвим јасно зна шта је добро а шта је лоше. Велика борба са јасним циљем.
 
Питање је ко кога прати... Да ли произвођачи хардвера причају бајке па софтвераши прате или је случај да софтвераши обећавају свашта па се хардвераши муче да спроведу обећано.
Лично сам наклоњен другом случају.
Pa eto na primeru ray tracinga, se vidi da igre prate hardver. Ponekad sporo adaptiraju. Ali svakako da se uvek uzima neki prosek, dok su neke ambicioznije za svoje vreme...
 

Back
Top