Dva usera...

ima taj neki folder lock ali ja bih vise volela da postoji neki nacin da prosto u comanderu mogu da kliknem negde i da napravim da trazi password za odredjene foldere, fajlove, sta god, mora da to moze nekako, hide znaci malo, jer ko to zna, moze lako da odcekira tu opciju
 
Na istom kompu. Kako mogu da neke svoje foldere napravim privatnim, samo mojim, i da ih jednostavno otvaram uz pomoc svog passworda?

Imas 2 nacina:
1. U exploreru Tools/Folder Options/View , skini check sa opcije Use Simple File Sharing , na dnu
Zatim, desnim klikom na folder koji zelis da zastitis klikni na security i tu imas opcije za podesavanja deny/allow za razlicite usere, imaj na umu da je deny jace od alow u slucaju da user spada u dve grupe sa razlicitim permissions

2. Mozes desnim klikom na folder da kliknes advanced u donjem desnom uglu prozora i chekiras encrypt folder and all documents...... tada uneses sifru i jedino ti i grupa administrator ima pristup ovo je skolski pravilan nacin



poz
 
Pa ako me secanje sluzi...ako i ti i ona imate administratorski pristup i stavite sifru na svoj nalog, necete mmoci da udjete u MyDoc od one druge...ako se dobro secam
 
Pa ako me secanje sluzi...ako i ti i ona imate administratorski pristup i stavite sifru na svoj nalog, necete mmoci da udjete u MyDoc od one druge...ako se dobro secam

to i ja mislim, no moji folderi i dokumenta ne stoje u my documents...

izgleda da sam se snasla nekako, previse je komplikovano ali za sada neka ostane tako

hvala svima
 
Pa ako me secanje sluzi...ako i ti i ona imate administratorski pristup i stavite sifru na svoj nalog, necete mmoci da udjete u MyDoc od one druge...ako se dobro secam


Moze da se pristupi i tada... Posto se ACL odnosi na pripadnost grpi, po podrazumevanim podesavanjima, jedino da se explicitno vlasnistvo nad odredjenim folderima dodeli user, a ne grupi.
 
Moze da se pristupi i tada... Posto se ACL odnosi na pripadnost grpi, po podrazumevanim podesavanjima, jedino da se explicitno vlasnistvo nad odredjenim folderima dodeli user, a ne grupi.
Pa zar nema opcija protect my files and folders(ili tako nesto)..i posle ne moze da se udje u tudja dokumenta.
 
nasla sam taj locker i radi, mada ne mogu da se ne pozalim da bih ipak volela da postoji neki jednostavan nacin da ako si admin na svom kompu i napravis neki guest nalog, da mozes vrlo jednostavno za sebe i svoje koriscenje racunara da ogranicis pristup tvojim podacima u odnosu na drugog usera. Ja kad napravim drugi account, i udjem u njega, vidim sve foldere i njihov sadrzaj :(
 
Pa zar nema opcija protect my files and folders(ili tako nesto)..i posle ne moze da se udje u tudja dokumenta.

Zavisi kako to radis... ako radis enkripciom na NTFS file sistemu, onda je moguce obezbediti se, ako ga kontrolises ACL-om moze i tada, ali to radis ogranicavanjem pristupa User-u a ne grupi. Ovako je jednostavnije za one koje od ovakvih stvari boli glava, instaliras ovej softvercic i bas te briga. :)
 
nasla sam taj locker i radi, mada ne mogu da se ne pozalim da bih ipak volela da postoji neki jednostavan nacin da ako si admin na svom kompu i napravis neki guest nalog, da mozes vrlo jednostavno za sebe i svoje koriscenje racunara da ogranicis pristup tvojim podacima u odnosu na drugog usera. Ja kad napravim drugi account, i udjem u njega, vidim sve foldere i njihov sadrzaj :(



Moze i to, ako ostali korisnici nisu pripadnici grupe administratora. Znaci desni klik na tom folderu, pa Properties, pa imas karticu security. Tu podesavas prava pristupa tom folderu, a ako zelis da to podesavanje prebacis i na subfoldere, odnosno foldere koji se nalaze u tom folderu ides na Advanced pa na kartici Permissions imas (dole desno) da cekiras da li zelis da se ta pravila prenose na subfoldere.
 
Ovako.

Na XP-u, po defaultu uvek postoji Administrator nalog i nakon instalacije sistem ti trazi kreiranje bar jos jednog. Taj jos jedan, je ono sto ti koristis kao svoj, jel. Nek se on zove "modestib".
E sad, prvo odes onako kako ti je napisao andrew018, Tools>Options... itd, kako bi omogucila napredne sigurnosne opcije u properties za fajlove i foldere.

Sad odes do foldera koji hoces da zastitis od nezeljenih ociju, ides na Properties>Security. Tu ti na vrhu stoji jedna lista naslovljena sa Group and user names, a ispod imas dva dugmeta "Add..." i "Remove". U listi ces videti i svoj account username, koji pomenusmo na pocetku "modestib".
Selektuj isti, a onda u donjoj listi opcija, chekiraj Full Control, Allow.
Zatim iz gornje liste, sa "Remove" poizbacuj sve zive osim "SYSTEM" i tvoj "modestib".

Ok i to je to.

Ovo znaci da, ce doticni folder moci da vidi jedino i samo "modestib" account na tom sistemu i niko ziv vise. Sto naravno znaci da moras da imas bar Guest ili jos jedan account, a da tvoj bude zasticen sifrom.

Ili jednostavno stavi da ti folder bude hidden (:
 

Back
Top