Duci Simonović protiv trgovačkog zanimanja

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Dobro veče.

Ako ste gledali poslednji intervju sa Ducijem Simonovićem na kanalu Balkan Info primetili ste da u emisiji dosta puta pokazuje svoj negativni stav prema trgovcima i njihovom zanimanju.

U jednom momentu je rekao:
"Pa koga je Isus izbacio iz hrama u Jerusalimu? Pa trgovce naravno! Oni sve što rade je to da kupe jeftino, a preprodaju skupo i time se bogate kao paraziti ništa ne radeći!"

Ja se donekle slažem sa gospodinom Ducijem. Kakav je doprinos ovome društvu od strane trgovaca, kakva korist od njih? Da li može da se kaže da je njihova jedina korist ta da je roba široko rasprostanjena uz pomoć njihovog angažmana i rada? I tu se sve završava..
Ja poznajem ljude koji su trgovci i špekulanti. Npr. od mog drugara tata je trgovac..Pošto dosta večeri provodimo zajedno u mojoj ili njegovoj kući, imao sam prilike da se upoznam sa tim kako njegov otac sklapa poslove. Bio sam prisutan kada ga je jedan čovek zvao da mu ponudi neku robu, ne sećam se tačno šta. On je uspeo da spusti cenu za sebe, zatim je otišao i kupio tu stvar. Kada je došao kući, drug i ja smo je slikali i okačili na sajt za prodaju..Cena je bila jedno 40% skuplja. Nakon nekoliko dana ja sam proveo veče kod njih i njegov otac je ugostio nekog poznanika i rekao mu ovako: "Ja tražim toliku cenu (40% skuplje nego sto je on platio), ti ako nadjes kupca ugradi se i podigni cenu bar za 10%".

Taj čovek je uspeo da proda robu, roba je prodata za 50% skuplje novce nego što je prvobitno kupljena nekoliko dana pre toga. E sad, tu se krug nezavršava..Možda i taj krajnji kupac odluči da tu robu preproda i malo je nalicka i nagruva cenu još koji procenat.. Dolazimo do toga da je ta stvar ustvari mogla biti i više od 50% jeftinija na tržištu i samim tim prihvatljivija kupcima u našoj zemlji, a ovako su "neki tamo ljudi" zaradili mnogo na njoj, ništa ne radeći a ničemu nisu doprineli...
 
mislis da onaj ko proizvodi treba i da prodaje?

izgubio bi vise vremena , polovinu robe bi bacio , neku robu ne bi ni mogao kupiti.

trgovina je neophodna stvar , moze se nesto protiv nje reci samo ako se ne razmisli .
Zašto misliš da bi polovinu robe bacio? Zašto mora da postoji posrednik u doba internet revolucije i savremenih tehnologija, što se tiče prodaje i trgovine?
 
Dobro veče.

Ako ste gledali poslednji intervju sa Ducijem Simonovićem na kanalu Balkan Info primetili ste da u emisiji dosta puta pokazuje svoj negativni stav prema trgovcima i njihovom zanimanju.

U jednom momentu je rekao:
"Pa koga je Isus izbacio iz hrama u Jerusalimu? Pa trgovce naravno! Oni sve što rade je to da kupe jeftino, a preprodaju skupo i time se bogate kao paraziti ništa ne radeći!"

Ja se donekle slažem sa gospodinom Ducijem. Kakav je doprinos ovome društvu od strane trgovaca, kakva korist od njih? Da li može da se kaže da je njihova jedina korist ta da je roba široko rasprostanjena uz pomoć njihovog angažmana i rada? I tu se sve završava..
Ja poznajem ljude koji su trgovci i špekulanti. Npr. od mog drugara tata je trgovac..Pošto dosta večeri provodimo zajedno u mojoj ili njegovoj kući, imao sam prilike da se upoznam sa tim kako njegov otac sklapa poslove. Bio sam prisutan kada ga je jedan čovek zvao da mu ponudi neku robu, ne sećam se tačno šta. On je uspeo da spusti cenu za sebe, zatim je otišao i kupio tu stvar. Kada je došao kući, drug i ja smo je slikali i okačili na sajt za prodaju..Cena je bila jedno 40% skuplja. Nakon nekoliko dana ja sam proveo veče kod njih i njegov otac je ugostio nekog poznanika i rekao mu ovako: "Ja tražim toliku cenu (40% skuplje nego sto je on platio), ti ako nadjes kupca ugradi se i podigni cenu bar za 10%".

Taj čovek je uspeo da proda robu, roba je prodata za 50% skuplje novce nego što je prvobitno kupljena nekoliko dana pre toga. E sad, tu se krug nezavršava..Možda i taj krajnji kupac odluči da tu robu preproda i malo je nalicka i nagruva cenu još koji procenat.. Dolazimo do toga da je ta stvar ustvari mogla biti i više od 50% jeftinija na tržištu i samim tim prihvatljivija kupcima u našoj zemlji, a ovako su "neki tamo ljudi" zaradili mnogo na njoj, ništa ne radeći a ničemu nisu doprineli...
Jedno je trgovac a drugo spekulant.
Nije nuzno da trgovac bude varalica.
Sad, sto mnogi jesu ,to je problem njihovog morala a ne trgovine.
 
U jednom momentu je rekao:
"Pa koga je Isus izbacio iz hrama u Jerusalimu? Pa trgovce naravno! Oni sve što rade je to da kupe jeftino, a preprodaju skupo i time se bogate kao paraziti ništa ne radeći!"
Nisam gledao intervju, ali poznavajuci njegov opus, prije je mislio na "kapitalisticke bitange", nego na malog ducandziju iz kvarta, kod kojeg je sve kunu-dvije skuplje, koji me dere na te dvije-tri kune, ne zato sto zeli, vec zato sto na taj nacin prezivljava.
Sto se mene tice, neka me dere, za tih nekoliko kuna necu propasti.

Ovim me kupio za sva vremena:


To predavanje uvesti diljem skola, svake veceri pustati pred dnevnik, ne samo u Srbiji, vec geografski puno sire.
Kada ljudi pokopcaju, mozda ce se i dogoditi iduci korak u evoluciji ljudske rase.
 
Poslednja izmena:
Zašto misliš da bi polovinu robe bacio? Zašto mora da postoji posrednik u doba internet revolucije i savremenih tehnologija, što se tiče prodaje i trgovine?
mislis da seljak treba da radi do podne na njivi , pa od podne da ide da prodaje prinos.

sta ce sa onim sto ne proda , ima robe koja moze da stoji neko vreme , a ima i one koju moras baciti ako ne prodas danas.

kad bi pojeo bananu ili limun, bio bi ogranicen na robu svoje okoline.

privreda se zasniva na trgovini i brzoj razmeni robe , bez toga bi nam ekonomija i zivot bili na nivou 15 veka.
 
mislis da seljak treba da radi do podne na njivi , pa od podne da ide da prodaje prinos.

sta ce sa onim sto ne proda , ima robe koja moze da stoji neko vreme , a ima i one koju moras baciti ako ne prodas danas.

kad bi pojeo bananu ili limun, bio bi ogranicen na robu svoje okoline.

privreda se zasniva na trgovini i brzoj razmeni robe , bez toga bi nam ekonomija i zivot bili na nivou 15 veka.
pa nek zaposli radnike i prevoznike, logično? Reklamu ima, ima prevoznika robe i fizicku radnu snagu da sakupe robu kao i da prodaju..
 
Dobro veče.

Ako ste gledali poslednji intervju sa Ducijem Simonovićem na kanalu Balkan Info primetili ste da u emisiji dosta puta pokazuje svoj negativni stav prema trgovcima i njihovom zanimanju.

U jednom momentu je rekao:
"Pa koga je Isus izbacio iz hrama u Jerusalimu? Pa trgovce naravno! Oni sve što rade je to da kupe jeftino, a preprodaju skupo i time se bogate kao paraziti ništa ne radeći!"

Ja se donekle slažem sa gospodinom Ducijem. Kakav je doprinos ovome društvu od strane trgovaca, kakva korist od njih? Da li može da se kaže da je njihova jedina korist ta da je roba široko rasprostanjena uz pomoć njihovog angažmana i rada? I tu se sve završava..
Ja poznajem ljude koji su trgovci i špekulanti. Npr. od mog drugara tata je trgovac..Pošto dosta večeri provodimo zajedno u mojoj ili njegovoj kući, imao sam prilike da se upoznam sa tim kako njegov otac sklapa poslove. Bio sam prisutan kada ga je jedan čovek zvao da mu ponudi neku robu, ne sećam se tačno šta. On je uspeo da spusti cenu za sebe, zatim je otišao i kupio tu stvar. Kada je došao kući, drug i ja smo je slikali i okačili na sajt za prodaju..Cena je bila jedno 40% skuplja. Nakon nekoliko dana ja sam proveo veče kod njih i njegov otac je ugostio nekog poznanika i rekao mu ovako: "Ja tražim toliku cenu (40% skuplje nego sto je on platio), ti ako nadjes kupca ugradi se i podigni cenu bar za 10%".

Taj čovek je uspeo da proda robu, roba je prodata za 50% skuplje novce nego što je prvobitno kupljena nekoliko dana pre toga. E sad, tu se krug nezavršava..Možda i taj krajnji kupac odluči da tu robu preproda i malo je nalicka i nagruva cenu još koji procenat.. Dolazimo do toga da je ta stvar ustvari mogla biti i više od 50% jeftinija na tržištu i samim tim prihvatljivija kupcima u našoj zemlji, a ovako su "neki tamo ljudi" zaradili mnogo na njoj, ništa ne radeći a ničemu nisu doprineli...

To je onaj ludak što ima ozbiljne psihičke probleme.
 
Duci je legenda, potpuno delim njegov stav o Djokoviću, uvek mi je išao na živce taj majmun, sećam se još u srednjoj, prekida se čas da bi neki dežurni klovn i miljenik profanke iz matiša išao do zbornice gde ima televizor da vidi koji je rezultat, dal je Djoković dobio Congu, tako nešto. Još tad mi se sralo od toga, em ne plaća porez ovde, em zamajava ljude kao da su njegove pobede odmah i srpske pobede, pa i lične, em baca sirotinji kosku tako što plati nekoj kršini humanitarnu pomoć, iako bi oduzimanjem svog novca svih bogataša i direktnom primenom na sirotinju odmah bilo iskorenjeno siromaštvo. Ali ne, on budi emocije i bori se za pravu tako što plati neku sitninu u humanitarne svrhe od bogatstva zaradjenog zamlaćivanjem naroda tim glupostima. Njegovi fanovi su još gori, nepogrešivo ih prepoznate, socijalno i finansijski ispunjena goveda koja su površna i lože se na Noleta, naše matematičare, demokratiju i slična govna. Čast izuzecima. Evo klasičnog primera Novakovih navijača, baš mi se sere od ovakvog proseravanja:

 
ne, vec radnik na njegovom imanju. On placa radnike da mu obavljaju posao koji on ne stiže. Oni nisu uključeni u trgovinski lanac i ne utiču na samu cenu proizvoda
pa opisao si trgovca

seljak ne bi proizvodio nego radnici koje bi placao.

a on bi organizovao radnike i prevoznike, to je posao trgovca.

ali ajd da radi to a da se ne zove trgovac.

svi oni ispod 100 hektara ne bi mogli preziveti od svoje zemlje

mislis da onaj sa 5 hektara ima da plati 600 evra mesecno po radniku

7200 god
 
Nisam gledao intervju, ali poznavajuci njegov opus, prije je mislio na "kapitalisticke bitange", nego na malog ducandziju iz kvarta, kod kojeg je sve kunu-dvije skuplje, koji me dere na te dvije-tri kune, ne zato sto zeli, vec zato sto na taj nacin prezivljava.
Sto se mene tice, neka me dere, za tih nekoliko kuna necu propasti.

Ovim me kupio za sva vremena:


To predavanje uvesti diljem skola, svake veceri pustati pred dnevnik, ne samo u Srbiji, vec geografski puno sire.
Kada ljudi pokopcaju, mozda ce se i dogoditi iduci korak u evoluciji ljudske rase.
kako mu ne zasmetase milioni koje zaradjuju mnogi drugi.

fudbaleri , kosarkasi , pevaci , skoro svi sa zapada.

nego mu smeta , njegovom mrtvom moru , kad jedan srbin zaradjuje na zapadnu foru.

on je malogradjanin , uzalud filozofija kad je mnogo mali covek.

pa pljucka na sve oko sebe .

http://rs.n1info.com/Sport-Klub/Ost...vo-su-najskuplji-mecevi-u-istoriji-boksa.html

https://www.b92.net/sport/borilacki/boks.php?yyyy=2018&mm=10&dd=17&nav_id=1457192

https://www.nezavisne.com/sport/ost...oks-trazi-90-miliona-evra-za-jedan-mec/532700

evo mu za pljuvanje , ako mora nesto da pljune.
 
kako mu ne zasmetase milioni koje zaradjuju mnogi drugi.

fudbaleri , kosarkasi , pevaci , skoro svi sa zapada.

nego mu smeta , njegovom mrtvom moru , kad jedan srbin zaradjuje na zapadnu foru.

on je malogradjanin , uzalud filozofija kad je mnogo mali covek.

pa pljucka na sve oko sebe .

http://rs.n1info.com/Sport-Klub/Ost...vo-su-najskuplji-mecevi-u-istoriji-boksa.html

https://www.b92.net/sport/borilacki/boks.php?yyyy=2018&mm=10&dd=17&nav_id=1457192

https://www.nezavisne.com/sport/ost...oks-trazi-90-miliona-evra-za-jedan-mec/532700

evo mu za pljuvanje , ako mora nesto da pljune.
Poslusaj sta na samom pocetku kaze - govori o sportu generalno, Novaka je uzeo za primjer zbog toga sto je Srbima kao narodu najblizi.
Ja npr. da nekoga uzimam za primjer, naveo bi krivonoge, kratkonoge jazavce-nogometase Modrica, Mandzukica & co.
O ovome Duci prica, ali ljudi to ne kopcaju:

Screenshot-2020-10-26-093401.jpg
 
Poslusaj sta na samom pocetku kaze - govori o sportu generalno, Novaka je uzeo za primjer zbog toga sto je Srbima kao narodu najblizi.
Ja npr. da nekoga uzimam za primjer, naveo bi krivonoge, kratkonoge jazavce-nogometase Modrica, Mandzukica & co.
O ovome Duci prica, ali ljudi to ne kopcaju:

Screenshot-2020-10-26-093401.jpg
kad bi filozofi i kriticari zaradjivali milione, umesto sportista i zabavljaca,koji bi imali prosecnu platu,niko se ne bi bunio.

duci bi tad pricao da je zasluzeno ,zbog misaone nadmoci,sto on ima 56 miliona mesecno.

mada se ni meni ne svidjaju pariteti , ne okrivljujem pojedinca zbog toga sto je civilizacija takva , a sto se on tome prilagodio.
 
Duci nije realan čovek. Živi u teškim iluzijama. Kod njega je sve mračno i crno, on ništa pozitivno ne vidi u svetu. Da ne govorim da o ekonomiji, kao i većina komunista, nema pojma.
Drnda o slobodi, a brani i veliča totalitarne komunističke režime koji su na sve moguće načine gušili i ubijali slobodu i nastojali da kontrolišu sve pore ljudskog života. Govori o zapadnim zločincima a sam veliča i brani komunističke zločince i opravdava njihove zločine.
 

Back
Top