Drveće u Beogradu i parkiranje

https://www.telegraf.rs/amp/vesti/s...na-betonu-razlika-u-temperaturi-do-20-stepeni



temperatura-u-srbiji-830x0.jpg
 
ne nisi razumeo.
imaš one bočne parkinge na primer u mileševskoj ulici.
između dva drveta ima mesta za dva automobila.
ili samo za jedan ako imamo bahatog vozača, vozača koji nema kulturu parkiranja ili vozača koji ne ume.

u svakom slučaju nema mesta za drugog ako je prvi uspeo da pokrije dva parking mesta.
Понекад је проблем и у самим аутомобилима... Многи сада купују аутомобиле који су "два броја" већи од стварих потреба.
 
cesto su pareking mesta iskasapljena tim drvecem..ne znam koji majstor pejzazne arhitekture je tako projektovao parkinge da ne mozes posteno tocak da postavis zbog stabla koje se uvecalo od dana kad je postavljeno.

ili nisu znali da izaberu drvece ili im nije palo na pamet da malo prosire parking mesta.
Pa u vecini slucajeva drive a, ona veca su posasjena pre parkinga I u vreme kada su se vozile fice....
 
kako rece jedna gospodja, u Novom Sadu je lakse naci kuma nego parking mesto...
Ispred moje zgrade ima lipa, i 6 mesta za nas koji nemamo garaze, i obavezno se nadje neki balvan da se odvoji metar od ivicnjaka pa neko ostane bez mesta. Ili se pribije uz moja leva vrata, umesto da se parkira cik-cak, da desna vrata budu jedna uz druga.
Drvece treba u gradu, i treba da ga bude sto vise, a za parking treba ozbiljno planiranje, a ne ovo sta se radi danas u celoj Srbiji...
 
Meni kada neko parkira na mesto samo ga blokiram ceo dan pa da vidiš kako posle gleda i pazi. Najgori su ovi šiptari što iznajmljuju stanove pa pokušavaju verovali ili ne - dva auta da drže na parkingu. Blokiraš i sutra mogu samo busem na posao.
 
O,.da. a ne zaboravi i da su mnogi mnogo duže tu od tebe, a novi su divlji često : )
Kod mene ozbiljna frka bila jednom ili dvaput i to komšije koje obojica imaju parking mesto, al neko je nekog nakratko zagradio...
Kod nas nikada nisam cula svadju oko parkinga....a ima i krseva koji godinama stoje i ne voze se...a ima, pogotovo novijih stanara koji imaju po dva auta....a ima koji su zauzeli mesto i uredno parkiraju a uopste me stanuju u nasoj zgradi, vec u drugoj....
Meni licno auta ne smetaju, nema drndanja motora.
 
Kod nas nikada nisam cula svadju oko parkinga....a ima i krseva koji godinama stoje i ne voze se...a ima, pogotovo novijih stanara koji imaju po dva auta....a ima koji su zauzeli mesto i uredno parkiraju a uopste me stanuju u nasoj zgradi, vec u drugoj....
Meni licno auta ne smetaju, nema drndanja motora.
Za sve ta parking mesta postoje dozvole.
Prvo se traže od gradskog sekretarijata za urbanizam - da taj prostor nije javna površina, već pripada zgradi/stanarimq, a onda i dozvola od parking servisa. Kad se podnosi zahtev, naravno, plaća se taksa....ne može niko da im zabrani da plaćaju sad nešto novo što nisu plaćali, osim ako se ne donese neki opšti akt. S obzirom da nije tornirani deo javnih površina, opet je u korist stanara.
 
Mi smo se pre 40 godina dogovorili (kućni savet) podelili parking mesta, pečatirali u opštini, ogradili, posravili znak i mogu da ga duvaju.

Parking servis pokušao da otme pa smo se tužili i dobili.

Ko je u ugovoru/dogovoru ima pravo da parkira, ostali mogu da mole i ako im dozvolimo. Stanari koji iznajmljuju stanove nemaju pravo na parking i to je opet naša dobra volja.

Neko se kurči, pozovem parking servis, oni odnesu auto jer se ne vodi na adresu a nema ga ni u ugovoru/dogovoru.

Bilo je i par budala koje su pokušali preko suda i popušili.

Dakle ljudi samo treba da se dogovore i nema zime.

Moj plan je da pošumim taj deo parkinga i parka koji imamo jer koliko vidim samo seku redom jedno po jedno drvo. Nebi me čudilo da je neko bacio oko i planira da UKRADE.
 
Mi smo se pre 40 godina dogovorili (kućni savet) podelili parking mesta, pečatirali u opštini, ogradili, posravili znak i mogu da ga duvaju.

Parking servis pokušao da otme pa smo se tužili i dobili.

Ko je u ugovoru/dogovoru ima pravo da parkira, ostali mogu da mole i ako im dozvolimo. Stanari koji iznajmljuju stanove nemaju pravo na parking i to je opet naša dobra volja.

Neko se kurči, pozovem parking servis, oni odnesu auto jer se ne vodi na adresu a nema ga ni u ugovoru/dogovoru.

Bilo je i par budala koje su pokušali preko suda i popušili.

Dakle ljudi samo treba da se dogovore i nema zime.

Moj plan je da pošumim taj deo parkinga i parka koji imamo jer koliko vidim samo seku redom jedno po jedno drvo. Nebi me čudilo da je neko bacio oko i planira da UKRADE.
Jos nisi posumio?...otkad to pricas...nista od tebe
 

Back
Top