Драгољуб Дража Михаиловић

3. Могао је да се склони, а не да преговара са преварантом Матлом који је исто тако превезао и Дангића у Бајиној Башти. Потпуковник Хајнц је имао добру намеру, али Матл не.
4. Никако Трифуновић није могао да пошаље депешу јер он није био задужен за Црну Гору. Његово задужење се односило на Србију, Славонију и Македонију. Прича би била убедљивија да је речено да је депешу послеао један од тројице вођа НГО или Лалатовић који је без знања Драже имао тајну везу са Ђуришићем. Трифуновић није ни имао везу са Ђуришићем, ни тада ни током целог рата, па није ни могао да му шаље некакву депешу.
5. И Ђуришић је пландовао на Лијевча Пољу 15 дана док Дрљевић није наговорио усташе да га нападну.

3.Da se klonio verovatno bi Nemcima u ruke pao ceo Mihailovićev Štab.
4.Trifunović je poslao depešu to svedoče mnogi.
5.Đurišić se kretao ka Sloveniji,a gde se kretao Mihailović?
 
Ponosan sam na svoj avatar,Ti trebaš da se sramiš zato što izbegavaš svaku raspravu.

kakav treba da bude jedan Srbin, da se ponosi takvim avatorom? Daj navedi mi razloge zbog kojih bi se ponosio? ne samo sto stavljas stit (grb, oznaku, sta god) jedne tudje zemlje, vec sta je ona predstavljala za tvoj narod kroz istoriju.....sraman si momak...da to nema granica...

Sta ocekujes da ti odgovorim posle ovoga sto je postavio Nenad?

Pa pogledaj tvoju raspravu...covek ti iznese sve argumente da Trifunovic nije mogao da posalje tu depesu, a tvoj odgovor je Trifunović je poslao depešu to svedoče mnogi....i o kojoj ti raspravi govoris?...borite se navodno protiv *********, a sistem falsifikovanja vam je debilniji od njihovog...
 
Poslednja izmena od moderatora:
kakav treba da bude jedan Srbin, da se ponosi takvim avatorom? Daj navedi mi razloge zbog kojih bi se ponosio? ne samo sto stavljas stit (grb, oznaku, sta god) jedne druge zemlje, vec sta je ona predstavljala za tvoj narod kroz istoriju.....sraman si momak...da to nema granica...

Sta ocekujes da ti odgovorim posle ovoga sto je postavio Nenad?

Pa pogledaj tvoju raspravu...covek ti iznese sve argumente da Trifunovic nije mogao da posalje tu depesu, a tvoj odgovor je Trifunović je poslao depešu to svedoče mnogi....i o kojoj ti raspravi govoris?

Moj avatar nije tema,postavljena su ti pitanja i na prvoj i na drugoj strani,ali tebi se priča o mom avataru!
Moj avatar je samo moj i razlozi zbog kojih sam ponosan na njega nisu tvoj problem.
Što se tiče Trifunovića,radi se o sukobu mišljenja,mog koji je potkrepljen sa više izvora i izjava savremenika i Nenadov koji je potkrepljen jedinim njegovim i tvojim izvorom-Milojicom Svemoćnim.
Ravnogorski ,,El Dorado,, zvani ,,Pogledi,, je najveći kamen spoticanja u konačnom pomirenju nacionalnih snaga.
Odnosno,nema šta ko da se miri,Ravnogorstvo je utopija i kao takva ideja štetna je razvoj svakog Srpskog nacionaliste.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moj avatar nije tema,postavljena su ti pitanja i na prvoj i na drugoj strani,ali tebi se priča o mom avataru!
Moj avatar je samo moj i razlozi zbog kojih sam ponosan na njega nisu tvoj problem.
Što se tiče Trifunovića,radi se o sukobu mišljenja,mog koji je potkrepljen sa više izvora i izjava savremenika i Nenadov koji je potkrepljen jedinim njegovim i tvojim izvorom-Milojicom Svemoćnim.
Ravnogorski ,,El Dorado,, zvani ,,Pogledi,, je najveći kamen spoticanja u konačnom pomirenju nacionalnih snaga.
Odnosno,nema šta ko da se miri,Ravnogorstvo je utopija i kao takva ideja štetna je razvoj svakog Srpskog nacionaliste.

Nemas odgovor...pa zar postoji...

Nenad ti je postavio neoborive argumente da Trifunovic nikako nije mogao da posalje tu depesu, na sta ti nisi u stanju da beknes jer nema sta da se kaze...ostaje ti samo da se pozivas na Samardzica, jer nemas nista konkretno...udenuo si mu neko ime i mislis da ga time kompromitujes...ko si bre ti pajacu da govoris sta je stetno za srpski narod....ko si ti da uopste govoris o srpskom narodu, s tim avatarom, sramoto i bedo...tudja znamenja kacis i to ona protiv kojih su u borbi ginuli tvoji preci....saka vas je jada, nikada vas ni nece biti vise...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moj avatar nije tema,postavljena su ti pitanja i na prvoj i na drugoj strani,ali tebi se priča o mom avataru!
Moj avatar je samo moj i razlozi zbog kojih sam ponosan na njega nisu tvoj problem.
Što se tiče Trifunovića,radi se o sukobu mišljenja,mog koji je potkrepljen sa više izvora i izjava savremenika i Nenadov koji je potkrepljen jedinim njegovim i tvojim izvorom-Milojicom Svemoćnim.
Ravnogorski ,,El Dorado,, zvani ,,Pogledi,, je najveći kamen spoticanja u konačnom pomirenju nacionalnih snaga.
Odnosno,nema šta ko da se miri,Ravnogorstvo je utopija i kao takva ideja štetna je razvoj svakog Srpskog nacionaliste.

ma ko s tobom da se miri...snagu koje nacije ti predstavljas?...stit valjda govori za sebe...
 
Nemas odgovor...pa zar postoji...postoji samo tvoja imbecilnost, bezgranicna...daj covece pogledaj se u ogledalo...

Nenad ti je postavio neoborive argumente da Trifunovic nikako nije mogao da posalje tu depesu, na sta ti nisi u stanju da beknes jer nema sta da se kaze...ostaje ti samo da se pozivas na Samardzica, jer nemas nista konkretno...udenuo si mu neko ime i mislis da ga time kompromitujes...ko si bre ti pajacu da govoris sta je stetno za srpski narod....ko si ti da uopste govoris o srpskom narodu, s tim avatarom, sramoto i bedo...tudja znamenja kacis i to ona protiv kojih su u borbi ginuli tvoji preci....saka vas je jada, nikada vas ni nece biti vise...

Da li moron gibaničarski ikog može uvrediti?!
Trifunović kao Komandant Srbije je imao šifru DrOnja i svakako da je imao komunikaciju sa svima pa i sa Đurišićem! Pozvao ga je depešom da dođe u Bosnu!
Dokle više o toj brojnosti? Koju brojnost imaju 217 Ravnogorskih kafanskih odbora? Vi ste beznačajna i beskorisna masa masnih i prljavih alkosa koji nikad ništa nisu uradili za svoj narod! ( Čast izuzetcima ).
Šta danas predstavlja ravnogorstvo? Opet ljubav prema vašim divnim Saveznicima ? Engleskom,SAD i Francuskom?
Ravnogorstvo je zabluda i samouništenje što reče Najdanović.

Što se tiče mog avatara,na štitu ovog konjanika je Krst kao simbol Evrope,Evrope koja se borila protivu vaših Saveznika i boljševičkog ološa.
 
Da li moron gibaničarski ikog može uvrediti?!
Trifunović kao Komandant Srbije je imao šifru DrOnja i svakako da je imao komunikaciju sa svima pa i sa Đurišićem! Pozvao ga je depešom da dođe u Bosnu!
Dokle više o toj brojnosti? Koju brojnost imaju 217 Ravnogorskih kafanskih odbora? Vi ste beznačajna i beskorisna masa masnih i prljavih alkosa koji nikad ništa nisu uradili za svoj narod! ( Čast izuzetcima ).
Šta danas predstavlja ravnogorstvo? Opet ljubav prema vašim divnim Saveznicima ? Engleskom,SAD i Francuskom?
Ravnogorstvo je zabluda i samouništenje što reče Najdanović.


Što se tiče mog avatara,na štitu ovog konjanika je Krst kao simbol Evrope,Evrope koja se borila protivu vaših Saveznika i boljševičkog ološa.


Bravo spodobo...aplauz za tebe...sluzis se komunjarskom, crveno-ustaskom propagandom...sopstveni narod nazivas gibanicarima...sad da ti se prikljuci Sicilijanac pa da zajedno orgijate...i ti nekom da je poguban za svoj narod...pa ima li pogubnije od ovoga sto ti radis...Bog nek ti oprosti....

Ono za sta se mi danas borimo je istina...ta borba se vodi protiv visedecenijskih lazi komunista, Hrvata i Bosnjaka...sve samih neprijatelja srpskog naroda...a vidim da u toj borbi oni uvek mogu da racunaju na vasu pomoc...lepo se dopunjujete...

Spodobo kada si video mene da sam stavljao na avatar engleski, americki ili francuski grb....ja sam mogao da razumem da vi stvarate neki kult Ljotica kao spasioca srpskog naroda, koji je zeleo da svoj narod ne uvuce u rat, da ga zastiti itd...ali ovde postavljati tudje grbove i to onih koji su odgovorni za veliki broj zlocina nad tvojim narodom, protiv koga se tvoj narod vecinski borio, koji je okupirao tvoju zemlju, koji je omogucio postojanje jedne NDH....pa kakav si to covek, majku mu...imas li grama mozga?

Tvoj narod je u oba svetska rata bio na strani saveznika...to sto je od tih saveznika izdan, je neka druga tema....ali ponavljam kad si video mene da kacim njihove grbove i slavim njihovu borbu, sto ti radis sa Nemcima...al to je vec dobro poznata bolest...ima vas neka grupica, saka jada...sramota ovog naroda...
 
Draza Mihailovic - antifasista.

Mita Ljotic - fasista.

Sta jos treba da se kaze? :aha:

pazi, ja ne bih rekao da je Ljotic fasista...i mislim da se to ne moze reci...ali za ovog Lautnera moze i te kako...ja sam vise puta Ljotica i Nedica branio, iz opravdanih razloga, u diskusijama sa komunjarama i Hrvatima itd...a pogledaj ovog sta radi....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bravo spodobo...aplauz za tebe...sluzis se komunjarskom, crveno-ustaskom propagandom...sopstveni narod nazivas gibanicarima...sad da ti se prikljuci Sicilijanac pa da zajedno orgijate...i ti nekom da je poguban za svoj narod...pa ima li pogubnije od ovoga sto ti radis...Bog nek ti oprosti....

Ono za sta se mi danas borimo je istina...ta borba se vodi protiv visedecenijskih lazi komunista, Hrvata i Bosnjaka...sve samih neprijatelja srpskog naroda...a vidim da u toj borbi oni uvek mogu da racunaju na vasu pomoc...lepo se dopunjujete...

Spodobo kada si video mene da sam stavljao na avatar engleski, americki ili francuski grb....ja sam mogao da razumem da vi stvarate neki kult Ljotica kao spasioca srpskog naroda, koji je zeleo da svoj narod ne uvuce u rat, da ga zastiti itd...ali ovde postavljati tudje grbove i to onih koji su odgovorni za veliki broj zlocina nad tvojim narodom, protiv koga se tvoj narod vecinski borio, koji je okupirao tvoju zemlju, koji je omogucio postojanje jedne NDH....pa kakav si to covek, majku mu...imas li grama mozga?

Tvoj narod je u oba svetska rata bio na strani saveznika...to sto je od tih saveznika izdan, je neka druga tema....ali ponavljam kad si video mene da kacim njihove grbove i slavim njihovu borbu, sto ti radis sa Nemcima...al to je vec dobro poznata bolest...ima vas neka grupica, saka jada...sramota ovog naroda...

Kakvo je to stanje svesti kada jedan ravnogorac optuži nekog da se služi komunističkom propagandom ?! :D :D :D
Pa Ravnogorstvo je odgovorno za postojanje komunizma na ovim prostorima,partizani su najdraže Dražino čedo,dobro negovano i čuvano!

Dimitrije Ljotić i njegovi zboraši su bili ponos,ljudi sa razumom i ljudi pre svega sa verom u Srbiju i Srbe,dakle ne u Amerikance i Engleze,ne u Sovjete,samo u Srbiju io njen spas.
A za koju se konkretno Vi istinu borite ? Vaša istina je ista kao i komunistička,totalno obojena hvalospevima i bezgrešnosti ravnogorskih kabadahija. Prema tome,vaša ili komunistička istina potpuno je svejedno obe su velike zablude.

Što se tiče Nemačke,impresioniran sam njihovim vojnim uspesima,njihovom dohtrinom,njihovim oficirima ali daleko od toga da zanemarujem istorijske činjenice kao što to činiš ti. Nemačka je prvo pružila iskrenu ruku Srpskom narodu upravo na današnji dan,a onda su se pojavili bezumnici i proizvod tog bezumlja beše 27.mart,NDH,razaranje,stradanje....
 
Прво говоре да Ђуришић никада није био под Дражином командом, а онда да је Дража одговоран зато што је Ђуришић заробљен маја 1943. Значи Дража је крив што је Павле био будала и преговарао са преварантом Матлом.
Што се сад враћаш на 1943,кад је тема 1945. и крај 1944? Наравно да није био под Дражином командом,али се дружио са Дражом тада не знајући још увек шта у себи носи дражиновачко англофилско зло.
Маја `43. Немци су јурили Дражу због подмуклих напада и саботажа против Немаца.Дража је навукао немачку потеру у Колашин,па је јуначки побегао и оставио је Павла да буде ухапшен ни крив ни дужан,јер му је било испод части да говори где је Дража побегао иако га није волео.Зашто је Павле одведен у заробљеништво највећу кривицу сноси Дража који је прво навукао немачку потеру,па је онда јуначки побегао!Италијани (фашисти - по дефиницији непријатељи Драже Михаиловића,а пријатељи Љотићеваца) су одмах издејствовали да се ослободи пола заробљених четника.За Павла и преосталих пола касније су ургирали Недић и Љотић ("издајници" и "квислинзи"). Сигурно није Дража ургирао да се ослободи Павле.
Да је Дража имао имало образа он би се тад предао Немцима и рекао им лепо: "ево ухватите мене,мене сте тражили,њега пустите он није крив".Али наравно Дража није имао образа и само је стварао невоље где год се појављивао.Због Драже је ухапшен и Јевђевић.
Матл није преварант.
Затим, Павле је 1944. под љотићевском директном командом, што признају и четнички историчари, и Дража нема никакву одговорност над њим.
Од септембра 1943. Ђуришлије су и формално уједињени са Добровољцима,а не од маја `44. као што каже Милослав.
А онда уместо да признају да је Павле остављен од Немаца јер се договарао са Независном групом, измисле наводну депешу генерала Трифуновића, иако тада Дража није био у Павловом систему везе и обрнуто. Дакле, сада одједном Павле није под љотићевском, него Дражином командом.
Павле Ђуришић је био преварен том депешом и на жалост упецао се. Дроња му је послао поруку "100000 србијанских четника у Босни спремају се за повратак у Србију чим прођу Совјети" и на жалост Павле је поверовао у ту глупост.За то Дража није крив директно,већ индиректно,јер је у његовом окружењу могао да ради ко шта хоће.
Јел си гледао у пасуљ па знаш да нису били у систему везе?
Нису ништа измислили Љотићевци о тој депеши већ су сведочили преживели црногорски четници. Да ли и војвода Ђујић можда лаже о тој депеши?
Павле се повлачио заједно са Немцима до Пријепоља,а после су се раздвојили,на жалост.Немци су му нудили да иде заједно са њима возом у Словенију.
За то што је Павле сам крив што се упутио преко усташке територије они криве Дражу који му ни тада није наређивао и измишљају Дражину кривицу зато што није ни знао за битку на Лијевча пољу јер се налазио тек на Вучјаку док није дошао Калаит када је све било готово, а не криве Немце који су имали снаге преко пута Јасеновца, у Салвонском Броду, и ништа нису учинили да помогну Ђуришићу, а заиста су могли.
Најближа дражиновачка јединица била је на 10 (десет!) километара по сопственом признању. Сам Дража био је удаљен највише 50 километара и опет није прстом макао.Али оно што је најгоре,Дража и дражиновци лагали су грофа Чернина који је као овлашћено лице Трећег рајха дошао да нађе Ђуришића и обезбеди му пролаз!

3. Могао је да се склони, а не да преговара са преварантом Матлом који је исто тако превезао и Дангића у Бајиној Башти
Матл није преварант,Матл је покушао да спасе Дангића,написаћу после и о томе.
4. Никако Трифуновић није могао да пошаље депешу јер он није био задужен за Црну Гору. Његово задужење се односило на Србију, Славонију и Македонију. Прича би била убедљивија да је речено да је депешу послеао један од тројице вођа НГО или Лалатовић који је без знања Драже имао тајну везу са Ђуришићем. Трифуновић није ни имао везу са Ђуришићем, ни тада ни током целог рата, па није ни могао да му шаље некакву депешу.
Имао је Дражину шифру.Ако наводно лажу Љотићевци и Ђуришлије,да ли можда и војвода Ђујић лаже?
5. И Ђуришић је пландовао на Лијевча Пољу 15 дана док Дрљевић није наговорио усташе да га нападну.
Не би "пландовао" да су равногорци омогућили грофа Чернина у његовој мисији. Шта би дражиновцима да га слажу да се Павле враћа за Црну гору?
 
pazi, ja ne bih rekao da je Ljotic fasista...i mislim da se to ne moze reci...ali za ovog Lautnera moze i te kako...ja sam vise puta Ljotica i Nedica branio, iz opravdanih razloga, u diskusijama sa komunjarama i Hrvatima itd...a pogledaj ovu spodobou sta radi....

Lautner je tinejdzer, tako da se ne potresaj previse. :lol:

Ljotic je bio okrenut nacizmu, tako da se ne moze porediti sa Nedicem. Pogotovu se ne moze porediti sa Drazom.
 
pazi, ja ne bih rekao da je Ljotic fasista...i mislim da se to ne moze reci...ali za ovog Lautnera moze i te kako...ja sam vise puta Ljotica i Nedica branio, iz opravdanih razloga, u diskusijama sa komunjarama i Hrvatima itd...a pogledaj ovu spodobou sta radi....

Nemoj samo ti i slični tebi da braniš Ljotića i Nedića,njihova dela brane njih same,ti si ravnogorac.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Моје мишљење зашто дражиновци нису улетели у битку на Лијевча пољу:

1) Зато што су црногорски четници били Љотићевци
2) Због личног сукоба Павла и Драже
3) Зато што се Дража бојао да би Павле Ђуришић као велики војсковођа и див-јунак могао да преузме команду над свим четницима (укључући и равногорце-дражиновце)

Даље,такође се може видети да је и сам Дража схватио да у гладној и спаљеној Босни нема шта да тражи али није хтео у Словенију јер би то подразумевало сарадњу са немачким национал-социјалстима и љотићевцима,а Дража никако није хтео да се "упрља" колаборацијом са њима.
Дакле, задњи дани рата - март, април 1945.,а Дража гледа да случајно не ступи у колаборацију са Немцима:lol:.

Ljotic je bio okrenut nacizmu, tako da se ne moze porediti sa Nedicem.
:klap::rotf::hahaha:
Значи Недић и Љотић су били непријатељи:lol:?
Колико ми је смешно то раздвајање Недића и Љотића од стране појединих ....:rotf:
 
Poslednja izmena:
Draža više nije imao nikakvu ni kontrolu ni komandu- a samo njegovo hapšenje govori o njegovoj izolovanosti i nesposobnosti.

Djurišić je bio izdajnik i ništa više. prešao na stranu ustaša i Držjevića koji su ga i izdali.

комунисти су са леђа напали црногорске четнике на Лијевча пољу (док су они у почетку добијали борбу против усташа) и тако решили исход битке.Преживели црногорски четници су прешли у тзв. "Црногорску народну војску" Секуле Дрљевића само са циљем да преживе док су на усташкој територији. Чим су дошли у Словенију опет су постали Четници и после су у Јуденбургу у Аустрији заклали одрода Секулу Дрљевића.
Масакр црногорских четника и цивила на Лијевча пољу и у Јасеновцу је последица удруженог злочиначког деловања усташа, комуниста и зеленаша.
За трагедију је одговоран и Дража који је онемогућио грофа Чернина у спасилачкој мисији и после што није улетео..
 
Poslednja izmena od moderatora:
комунисти су са леђа напали црногорске четнике на Лијевча пољу (док су они у почетку добијали борбу против усташа) и тако решили исход битке.Преживели црногорски четници су прешли у тзв. "Црногорску народну војску" Секуле Дрљевића само са циљем да преживе док су на усташкој територији. Чим су дошли у Словенију опет су постали Четници и после су у Јуденбургу у Аустрији заклали одрода Секулу Дрљевића.
Масакр црногорских четника и цивила на Лијевча пољу и у Јасеновцу је последица удруженог злочиначког деловања усташа, комуниста и зеленаша.
За трагедију је одговоран и Дража који је онемогућио грофа Чернина у спасилачкој мисији и после што није улетео..

Pavle je napravio nepopravljivu grešku, što je uopšte napuštao svoju zemlju Crnu Goru i čak je na zli put sa sobom poveo i nešto naroda. To da li je slušao ili nije Dražu je nebitno. Đurišić jednostavno nije bio pametan iako kažu, da je bio hrabar i Div junak.
I još nešto;
Mislim, da je Pavle odmah poslušao Drljevića, spasio bi i sebe, sve borce i narod. On je jednostavno Drljeviću predao narod i ranjenike i koliko vidimo, ti su svi spašeni i vratili se kasnije svojim kućama a on je nastavio borbu u nadi, da će se spojiti sa Dražinim četnicima i da tako pobjegne neđe vani u zagrljaj Njemcima ili možda kome drugome na zapadu. To je u tim okolnostima bilo nemoguće i Pavle je zbog svog neznanja i nesposobnosti kriv i odgovoran, za tragediju njegovih boraca i naroda koje je vodio.
Drljević je bio crnogorski rodoljub, ali je najviše mrzio komuniste i četnike.
Drljević je završio fakultet u Zagrebu i tamo stekao neke prijatelje kod kojih je bio tada da bi spasio živu glavu od četnika.
A ta saradnja sa Pavelićem je veliko pitanje u čemu se sastojala ali eto to mu je tamna mrlja na inače njegovoj časnoj ličnosti.
U CG i njegovoj Morači niko ništa neće reći o njemu slabo.
To je moje mišljenje.
 
Poslednja izmena:
Pavle je napravio nepopravljivu grešku, što je uopšte napuštao svoju zemlju Crnu Goru i čak je na zli put sa sobom poveo i nešto naroda. To da li je slušao ili nije Dražu je nebitno. Đurišić jednostavno nije bio pametan iako kažu, da je bio hrabar i Div junak.
I još nešto;
Mislim, da je Pavle odmah poslušao Drljevića, spasio bi i sebe, sve borce i narod. On je jednostavno Drljeviću predao narod i ranjenike i koliko vidimo, ti su svi spašeni i vratili se kasnije svojim kućama a on je nastavio borbu u nadi, da će se spojiti sa Dražinim četnicima i da tako pobjegne neđe vani u zagrljaj Njemcima ili možda kome drugome na zapadu. To je u tim okolnostima bilo nemoguće i Pavle je zbog svog neznanja i nesposobnosti kriv i odgovoran, za tragediju njegovih boraca i naroda koje je vodio.
Drljević je bio crnogorski rodoljub, ali je najviše mrzio komuniste i četnike.
Drljević je završio fakultet u Zagrebu i tamo stekao neke prijatelje kod kojih je bio tada da bi spasio živu glavu od četnika.
A ta saradnja sa Pavelićem je veliko pitanje u čemu se sastojala ali eto to mu je tamna mrlja na inače njegovoj časnoj ličnosti.
U CG i njegovoj Morači niko ništa neće reći o njemu slabo.
To je moje mišljenje.

Сад се после комуниста,јавља и зеленашки дукљанин. Само још неки усташа да се јави и ето вас сво троје на окупу.
Павле је напустио Црну гору јер су комунисти победили уз помоћ англо-америчког оружија и англо-америчке авијације.
Дрљевић је зеленашко-усташки пас и одрод какав се ретко рађа. Чак ни саме усташе нису имале намеру да нападну колону црногорских четника,јер су се и они спремали за бежање према Аустрији,али их је управо изрод Секула Дрљевић нахушкао да нападну Ђуришићеву колону. Та цркотина је хтела да се ликвидирају Павле Ђуришић и остало вођство црногорских четника да би он преузео команду над црногорским четницима и да би их злоупотребио за некакву "независну Црну гору". То ђубре је покушало да искористи тешку ситуацију у којој су се нашли црногорски четници за своје прљаве интересе.
Ако је за утеху - пас је преклан у Јуденбургу у Аустрији од стране преживелих Ђуришлија,као и остатак његове малобројне зеленашке издајничке багре.Занимљиво, чак ни њихови усташки пријатељи тада нису хтели да их заштите.
 

Back
Top