Dpf problemi a4b8 105kw

Burgija99

Početnik
Poruka
14
Pozdrav narode

Imam problem sa regeneracijom dpf filtera.Odmah da kažem, lamba sonda stavljena nova, filter je čišćen 2x pošto je bio zaprljan poprilično, pre toga nije palio regeneraciju, verujem zato što nije mogao ali nije ni lampicu pokazao.

Nakon čišćenja posle 2-3 meseca, počinje da pali regeraciju 2 do 3 puta nedeljno, pa sada desi se i po 2 puta u danu, pa nekada upali-zavrsi pa posle 20km opet upali...nesto brljavi opasno.

Auto se uglavnom vozi gradsku vožnju ali bude i otvorenog puta.Isao sam i nedavno do HR 500km u jednom pravcu, moralo se pročistiti, no očigledno nije.Kada sam se vratio sa puta, idem pogledati ulje, vidim na max a antifriza fali malo manje od pola litre.

Odvezem ga kod majstora on kaze da razredjuje ulje zbog previše regeneracija, a antifirz trošio zbog prevelike toplote od dpfa i ventilatora.Naravno što više se trudim da ga ne ugasim kada započne, ali desi se da prosto moram nekada prekinuti, pa ne sagorelo gorivo ode u karter.
Majstor uradio prinudnu regeneraciju, zamenio ulje i filtere, kaže da pratim da li će i dalje paliti.Naravno da je sve isto kao i pre majstora, on sumnja na neke senzore i neku mapu tog dpfa..

I da, kada upali regeneraciju osete se gasovi u kabini samo kada je ventilacija upaljena, rekao sam majstoru da pregleda da li pusta negde, on kaže da nigde ne pusta.
 
Moj komšija je menjao dizne tj čistio je i dizne u sklopu tog mašinskog čišćenja dp filtera i tek tada je bio miran. Do tada je stalno plakao na parkingu, sipao ona sredstva za čišćenje direktno cevčicom u dp filter i turirao kao manijak. Baš ću da ga pitam opet kada ga sretnem kako je zadovoljan :)

Ali kada automobil ima pola miliona km tu su i karike, hilzne itd u igri pa nema baš mnogo sreće.
 
Moj komšija je menjao dizne tj čistio je i dizne u sklopu tog mašinskog čišćenja dp filtera i tek tada je bio miran. Do tada je stalno plakao na parkingu, sipao ona sredstva za čišćenje direktno cevčicom u dp filter i turirao kao manijak. Baš ću da ga pitam opet kada ga sretnem kako je zadovoljan :)

Ali kada automobil ima pola miliona km tu su i karike, hilzne itd u igri pa nema baš mnogo sreće.
Radjena je glava motora,a blok je bio dobar, 2 dizne su nove, struja promenjena na sve 4
Mislim što dizne igraju ulogu za regeneraciju i sam dpf, a i auto ide dobro, lepo vuče
 
Radjena je glava motora,a blok je bio dobar, 2 dizne su nove, struja promenjena na sve 4
Mislim što dizne igraju ulogu za regeneraciju i sam dpf, a i auto ide dobro, lepo vuče
Imaju 4 sensora koja su tu bitna 2 vise ali malo bolja dijagnostika koja može da meri parametre i sve će ti biti jasno . Ja sam imao slican problem nedavno zemenio sensor pre PDF i sve ok ..
 
Dizne se menjaju u kompletu jer gde jedna zeza sutra druga i treća.

Imaju 4 sensora koja su tu bitna 2 vise ali malo bolja dijagnostika koja može da meri parametre i sve će ti biti jasno . Ja sam imao slican problem nedavno

Imaju 4 sensora koja su tu bitna 2 vise ali malo bolja dijagnostika koja može da meri parametre i sve će ti biti jasno . Ja sam imao slican problem nedavno zemenio sensor pre PDF i sve ok ..
Jel ne bi trebao upaliti neku grešku ako je taj senzor neispravan
Videću sa majstorom da promeni senzore koje treba, samo se bojim da se neće sve menjati redom haha..
 
Često mi se javi žuta lampica na displeju (kao kvar motora) . Začeplja PDF filter - tako majstor kaze. Ja ga isturiram i malo vozim pod većim obrtajima i čestice sagore. E sad problem je i što se povećava nivo ulja u motoru. Majstor kaze da je opet uzrok začepljanje PDF filtera? Da li je moguće? Šta raditi sa viškom ulja? Je li rizik voziti? Treba li promjeniti ulje (mijenjao ga prje par mjeseci)
 
Ako nisi u skorije vreme mašinski čistio pdf, verovatno ti je zaprljan toliko da ne moze regeneraciju da odradi kako treba, procitaj gore sta sam napisao i meni se podizao nivo ulja zbog ucestalih reg. , na kraju je majsote skinuo dpf da se odnese na proveru u servis koliko je zaprljan i da se nije istopilo saće unutra, srecom nije pa se mogao ocistiti, i evo 2. mesec sam miran
 
Ako nisi u skorije vreme mašinski čistio pdf, verovatno ti je zaprljan toliko da ne moze regeneraciju da odradi kako treba, procitaj gore sta sam napisao i meni se podizao nivo ulja zbog ucestalih reg. , na kraju je majsote skinuo dpf da se odnese na proveru u servis koliko je zaprljan i da se nije istopilo saće unutra, srecom nije pa se mogao ocistiti, i evo 2. mesec sam miran
Gdje ste radili opravku? Mnogo ih se reklamira ali nisu svi pouzdani
 
Često mi se javi žuta lampica na displeju (kao kvar motora) . Začeplja PDF filter - tako majstor kaze. Ja ga isturiram i malo vozim pod većim obrtajima i čestice sagore. E sad problem je i što se povećava nivo ulja u motoru. Majstor kaze da je opet uzrok začepljanje PDF filtera? Da li je moguće? Šta raditi sa viškom ulja? Je li rizik voziti? Treba li promjeniti ulje (mijenjao ga prje par mjeseci)
Nije to ulje ..Motor ulje ne može da priuzvodi :) ..Dizel
 

Back
Top