Dosta zločina! Najnovija kolumna Dragana J. Vučićevića - Ima li ovde Srba?

DOSTA ZLOČINA!​


Najnovija kolumna Dragana J. Vučićevića - Ima li ovde Srba?​

Kada Vladimir Putin kaže da su Donjeck i Lugansk nezavisni isto kao i 'Kosovo', kada Rusija svoj državni i nacionalni interes štiti tako što suštinski osporava srpski državni i nacionalni interes, šta to jeste i kako se to zove? Pa, interes! Ta jedna jedina reč objašnjava sve. Nema u svetu prijatelja, nema braće i sestara, ima samo i jedino interesa. Svako gleda svoje, interese jelte, i svako misli pre svega na sebe​




Ko to ne razume, taj ništa ne razume. Ko danas veruje u večite saveze, vekovna prijateljstva, međunarodna bratstva i jedinstva, pa taj je osuđen na propast, taj će pre ili kasnije skupo platiti svoje zablude.

Elem, da se mi odmah razumemo, nemam ja ništa protiv Rusa i Rusije. Ako je neko godinama, sad već decenijama, pisao sve najbolje i najlepše o Vladimiru Vladimiroviču, onda sam to ja i onda smo to mi u Informeru. Ali, to što meni srce poskoči kada čujem rusku himnu, to što meni oči zasuze svaki put kada krenu taktovi 'Svetoga rata', pa to nikako ne znači da mi je bilo šta preče od Srbije.
I baš zato moram da vam priznam, posmatrajući srpsku medijsko-političku scenu ovih dana, došlo mi je da negde na nekoj TV javno priupitam: Ima li još Srba u Srbiji? Ili smo se svi već upisali u Ruse i Amerikance? Kako je, zaboga, moguće da bilo kome, danas i ovde, preči bude bilo čiji drugi, nego naš, srpski interes?
https://informer.rs/vesti/kolumne/6...1HJy4efrPl757Y5cr5ojiNbDtFPujqdL5iTxRVTIu7zko


Ima toga još u tekstu, ali i ovo je dovoljno da možemo slobodno reći - Dragane, crno ti se piše. Kakav bre srpski interes? Ovde je uvek glavno merilo patriotizma bilo da se vodi računa o ruskom interesu. Sad je jedino nepoznato da li će te FSB otrovati ili će primeniti neku novu metodu.

Nego, kakva je to sad promena? Zar nije na početku rata pisao kako je Ukrajina napala Rusiju?
Opaaa čitamo skupu štampu, skočio standard? :D
 
Јеубо те информер!
Uzeli kompromitovanu budalu za temu a neće da učestvuju na temi gde se No.1 planete rukuje sa višom silom i razgovara sa pokojnom majkom?

Čudan svet...

Neko otvori temu i citira Vucicevica i Informer....... :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
To im ostalo posle vrhunskih prognoza o rezultatima izbora....

Razumi ih malo...
 
nikad ne potcenjuj snagu 60% budala

Vi ste prešli cenzus?

Više nisu ni 60 odsto. Izgubili 60 mandata.

Nisam stranački opredeljen. Ja sam protiv partijskog sistema. Ako već mora tako, neka skupe 200000 potpisa da može da se registruju kao partija.

Ovako izadješ na izbore i imaš 20 izbornih lista. A od tih 20 lista preko pola su pod kontrolom vladajuće elite.

Izborni sistem je izgubio smisao u svakom pogledu.
 
Više nisu ni 60 odsto. Izgubili 60 mandata.

Nisam stranački opredeljen. Ja sam protiv partijskog sistema. Ako već mora tako, neka skupe 200000 potpisa da može da se registruju kao partija.

Ovako izadješ na izbore i imaš 20 izbornih lista. A od tih 20 lista preko pola su pod kontrolom vladajuće elite.

Izborni sistem je izgubio smisao u svakom pogledu.
Nisi ti gladan, vidim ja :lol:
 
Naravo da nisam kad radim kao konj. Ko ne radi taj ne jede. Prosto. Ali sam razočaran u državu, u institucije. Ne treba menjati političare, treba promeniti sistem. Sistem je truo. Da je sistem kako treba, ne bi danas imali Vučića i Djilasa i ostalu bagru.
Da ne zapinješ šta teškog po Telekomu ili EPS-u? :D
 
Eh, kad bi znao da cene u gasa i nafte ne pumpaju Rusi, možda bi progledao. :okok:
progledao sam ja odavno...moj komentar je vise malo humora na temi...a sto se tice Rusa, ja to razumem kao Kremlj i oligarhiju, koje trenutno predstavlja Putin...Putin i njegova banda, koja pljacka ruska prirodna bogatstva...dovoljno je pogledati njihov BDP i zivotni standard...najveci prirodni resursi na svetu + nuklearno oruzje, a evo gde su?
 
Nisam u državnim jaslama. Radim kod privatnika a i obradjujem svoju zemlju tako da nisam državni službenik. :mazi:
Pa šta te onda briga za glasački sistem?
Sistem je odličan
Ponuda je loša

Evo, pošto si zemljoradnik da ti to objasnim Djindjićevskom metaforom a ima ih dosta i koje pola onih što mu aplaudirali ionako nije razumelo... Vidite, to vam je kao da inate zemlju prve ili druge klase i vi razmišljate šta da sadite? Neko vam kaže: "uzmi čoveče posadi kikiriki" a ti kažeš: "ne, ja ću uljanu repu za prasiće" E tako vam je i sa glasačkim sistemom - on je prvoklasan. Medjutim pun je repe i prasića...

-aplauz-
 
progledao sam ja odavno...moj komentar je vise malo humora na temi...a sto se tice Rusa, ja to razumem kao Kremlj i oligarhiju, koje trenutno predstavlja Putin...Putin i njegova banda, koja pljacka ruska prirodna bogatstva...dovoljno je pogledati njihov BDP i zivotni standard...najveci prirodni resursi na svetu + nuklearno oruzje, a evo gde su?

Vidi, bdp nije pravo merilo ekonomskog stanja jedne države. Uzmi na primer dolar i američki bdp i pogledaj koliko su prezaduženi. Kad pukne dolar, ode sve tamo u tri lepe.

Kada je Putin došao na čelu države '99 godine, znao je kakvo je stanje i šta mora da radi po tom pitanju. Da bi zaštitio Rusiju i njena prirodna bogatstva, veliki novac se ulagao u vojsku na uštrb svih ostalih grana. Sada kada je vojska jaka, može da razvija u ostale grane.

Prosto bez vojske, Rusija bi bila još jedan satelit amerike.

Od 2014 godine, Rusija se okreće sopstvenoj proizvodnji mada mislim da je to trebalo mnogo ranije da odrade ali eto, bolje ikad nego nikad. Od uvoznika postali su izvoznici za neke stvari. 2022 godine opet uvete jače sankcije, Rusija se ponovo okreće sopstvenoj proizvodnji pa će postati de fakto nezavisna od zapada za mnoge stvari.

E sad, Zapad nije toliko sposoban da bude nezavistan od ruskog gasa i nafte i već postoji podela izmedju članica po tom pitanju.
 
Pa šta te onda briga za glasački sistem?
Sistem je odličan
Ponuda je loša

Evo, pošto si zemljoradnik da ti to objasnim Djindjićevskom metaforom a ima ih dosta i koje pola onih što mu aplaudirali ionako nije razumelo... Vidite, to vam je kao da inate zemlju prve ili druge klase i vi razmišljate šta da sadite? Neko vam kaže: "uzmi čoveče posadi kikiriki" a ti kažeš: "ne, ja ću uljanu repu za prasiće" E tako vam je i sa glasačkim sistemom - on je prvoklasan. Medjutim pun je repe i prasića...

-aplauz-

Generalno sistem vladavine u Srbiji.

Meni kao običnom gradjaninu smeta to što nemamo nezavisno sudstvo. Kadija te tuži, kadija ti sudi.

Zdravstveni sistem očaj, tačno je, otvaraju se novi centri a šta je sa ostalim koji propadaju?

Socijalni program, dno dna! Deca nam se leče preko sms poruka dok eto danas bacamo pare defile vojske na Batajnici.

Srbiji treba upravni odbor koji će nakaradni sistem promeniti, korupciju uništiti a političare unazad 30 godina ako su zloupotrebili položaj uhapsiti i strpati u zatvor na 15 godina.
 

Back
Top