Dosta pitanja- cvece

IndianaBones

Aktivan član
Poruka
1.031
Imam sledeca pitanja:
Koliko cvet moze da izdrzi (vec ubran) na sobnoj temperauri, a da se ne raspadne?
(mrtav cvet, naravno)
Ako postoji neki nacin da produzim trajanje "opstanka" cveta, kako da uspem? (jos uvek je mrtav cvet u pitanju)
M[SUP]ichael Jackson[/SUP]
Ako neko ima odgovore, molim da mi posaljete PP ili odgovorite na temu.
EDIT: Jos jedno pitanje: Koji su cesti cvetovi u prolece, a koji su retki?
 
Poslednja izmena:
Rezani cvet se najlakše i najduže održi u vazi ako mu svaki dan pomalo podrežeš stabljiku odozdo..milimetar-dva dovoljno..
Inače ne može da stoji u vazi duže od desetak dana i to ako si imao sreće pa kupio sveže rezani cvet...
Cvećari se često služe trikovima da održe cvet..skidaju natrule latice i prskaju ga lakom za kosu pa tako u radnji može da stoji
i duže od deset dana a ako nemaš sreće i ne znaš da prepoznaš mešetarenje, možeš lako da se predješ..:lol:

E sad..koji su česti cvetovi u proleće?..valjda visibabe, ljubičice, narcisi, zumbuli a za retke prolećne cvetove zaista ne znam..:D
 
:) od rano prolecnog cveca ,a koje je i cvece i lek :) je recimo JAGORČEVINA (Primula officinallis) Fam. Primulaceae
Popularni nazivi: jaglika, jagorčika, kunjavac, jaglac, ...
Lekovita kod Bronhitisa (upala bronhija),
pneumonije (upala pluća), nervna oboljenja, insomnija (nesanica),
reumatska oboljenja, srčana oboljenja.....:)
 
Rezani cvet se najlakše i najduže održi u vazi ako mu svaki dan pomalo podrežeš stabljiku odozdo..milimetar-dva dovoljno..
Inače ne može da stoji u vazi duže od desetak dana i to ako si imao sreće pa kupio sveže rezani cvet...
Cvećari se često služe trikovima da održe cvet..skidaju natrule latice i prskaju ga lakom za kosu pa tako u radnji može da stoji
i duže od deset dana a ako nemaš sreće i ne znaš da prepoznaš mešetarenje, možeš lako da se predješ..:lol:

E sad..koji su česti cvetovi u proleće?..valjda visibabe, ljubičice, narcisi, zumbuli a za retke prolećne cvetove zaista ne znam..:D
Najvažnije je da u vodi (vazni) nema (puno) patogena truleži.... gljivica i bakterija.
Kišnica, ovde nije bolja od vodovodne česmuše, jer hlor ubije dosta patogena, a ima ga u česmuši..
Znači, kap hlora u vaznu će produžiti "vasa life" (život u vazi) rezanim cvetovima...
Nakon stavljanja hlora, malo se sačeka, da hlor izvetri pa se kasnije stave cvetovi..(nekoliko minuta je dovoljno)

I Aspirin može da pomogne iz sličnih razloga.
 

Back
Top