Domaći startap Tapni dobio podršku Digitalne Srbije

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Tapni.jpeg

Domaći startap Tapni dobio podršku Digitalne Srbije​


Domaća startap kompanija Tapni dobila je donaciju u iznosu od 200.000 evra od neprofitne organizacije Digitalna Srbija. Pored finansijskog ulaganja biće im pružena i mentorska podrška.
"Ovakve investicije su izuzetno važne za domaći startap ekosistem jer pomažu da se reši jedan od najvećih problema koji imamo u Srbiji, a to je nedostatak sredstava za rano finansiranje. Ovim potezom ne želimo samo da podržimo jedan startap, već i da pokrenemo niz novih investicija davanjem primera drugima koji su se do sada radije odlučivali za tradicionalne oblike ulaganja, kao što su štednja ili kupovina nekretnina", kaže Nebojša Bjelotomić, vodeći investitor Digitalne Srbije.
Startap Tapni je nastao sa ciljem da se skoro potpuno ukloni papirne vizitkartice iz upotrebe. Prislanjanjem bilo kog pametnog telefona na korisnikovu Tapni karticu, privezak ili nalepnicu, automatski se na ekranu uređaja pojavljuju njegovi kontakt podaci i profili na društvenim mrežama.
Umrežavanje postaje jednostavno i brzo jer ne zahteva fizičku razmenu kartica što je jedan bonusa zbog trenutne situacije u svetu sa Covidom.
Digitalna Srbija predstavlja grupu uspešnih poslovnih ljudi u domenu digitalne ekonomije koji žele da podrže startap timove na njihovom samom početku.

https://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlje/domaći-startap-tapni-dobio-podršku-digitalne-srbije
*********

Da li biste kupili digitalnu vizit karticu za 20 e?

Lepo izgleda kao poklon ali meni je malo cudno da trosim 20 evra na to kad mogu da napravim besplatni QR kod i u njega ubacim sve podatke i da bez bilo kakve kartice samo skeniranjem podelim podatke.

Ipak lepo izgleda kao privezak za kljuc, ili stiker.

Sta vi mislite?
 
Ne bih , ali ja ionako nemam pojma sta prolazi..
Imam ideju za 4 ili 5 aplikacija, ali totalno drugog nivoa, znaci ono korisne...nepostojece na trzistu.
Ali onda se zaebem pa pogledam koje aplikacije imaju jak priliv novca i onda blenem.
Znaci ne mogu da se saberem po dva tri dana posle toga....
Ima neka igrica , sprajt 8x8, kretanje na levo desno , skok, kao super mario , ali daleko od toga..
I pogledam 3500 instaliranja , 7e po instaliranju....to je bruto 21000e..ne znam koliko ostaje autoru.

Ili pogledam one prevare, ulozis 4k evra u farmu recenzija u pakistanu da ti naprave prvih 1000 recenzija i onda za app koji ne radi nista pokupis milion instalacija po 10e....to mu dodje 10 milki...
I za dve nedelje opet ista stvar samo drugi naziv , drugi autor...
ista prica..
 
Ne bih , ali ja ionako nemam pojma sta prolazi..
Imam ideju za 4 ili 5 aplikacija, ali totalno drugog nivoa, znaci ono korisne...nepostojece na trzistu.
Ali onda se zaebem pa pogledam koje aplikacije imaju jak priliv novca i onda blenem.
Znaci ne mogu da se saberem po dva tri dana posle toga....
Ima neka igrica , sprajt 8x8, kretanje na levo desno , skok, kao super mario , ali daleko od toga..
I pogledam 3500 instaliranja , 7e po instaliranju....to je bruto 21000e..ne znam koliko ostaje autoru.

Ili pogledam one prevare, ulozis 4k evra u farmu recenzija u pakistanu da ti naprave prvih 1000 recenzija i onda za app koji ne radi nista pokupis milion instalacija po 10e....to mu dodje 10 milki...
I za dve nedelje opet ista stvar samo drugi naziv , drugi autor...
ista prica..
podeli s nama ideju :lol:

mada te blesave igrice ocito rade posao

ja sam skinula jednu aplikaciju iz ciste radoznalosti za decu....i narednih 10 minuta pomerala hranu po ekranu u lonac i "kuvala" ....i skroz me zaokupilo
mogu da zamislim kako je deci

a neka igra je dobra- ne mora biti neko ludilo od opcija
ako ima nesto sto te zavede da buljis i da se ne odvajas
 
Ne bih , ali ja ionako nemam pojma sta prolazi..
Imam ideju za 4 ili 5 aplikacija, ali totalno drugog nivoa, znaci ono korisne...nepostojece na trzistu.
Ali onda se zaebem pa pogledam koje aplikacije imaju jak priliv novca i onda blenem.
Znaci ne mogu da se saberem po dva tri dana posle toga....
Ima neka igrica , sprajt 8x8, kretanje na levo desno , skok, kao super mario , ali daleko od toga..
I pogledam 3500 instaliranja , 7e po instaliranju....to je bruto 21000e..ne znam koliko ostaje autoru.

Ili pogledam one prevare, ulozis 4k evra u farmu recenzija u pakistanu da ti naprave prvih 1000 recenzija i onda za app koji ne radi nista pokupis milion instalacija po 10e....to mu dodje 10 milki...
I za dve nedelje opet ista stvar samo drugi naziv , drugi autor...
ista prica..
ocigledno ne treba traziti prevelik kvalitet

primetio sam recimo da ima skoro istih aplikacija sa razlicitim imenima
 
Postoje razni startupovi u Srbiji ali meni licno polovina nije jasna po principu rada...tj uglavnom su ili za zene ili za muskarce koji imaju veze preko zena. Ili su start upovi koji su podrzani od strane nekih profana koji imaju tu uticaj i ledja...ili firme koje guraju svoje projekte preko start up a ne da ih sami gaje...

U vecini slucajeva su start upovi, ali uvek ima neka cudna caka tj nisu nikad cisti start upovi niti ono sto je najvaznije vazi logika start upa..
E sad lazem da nisu svi takvi, tj postoje pravi start upovi razvojni centri , nemilosrdni , 20% minimum od vlasnistva nad idejom i 20% nad firmom...za ovo ili ono ...
E tu je problem do mene npr , ja sam imao ranije projekata gde su svi hteli da opljackaju a da pokriju to kao razvojem...
Pa onda isustva sa bankama gde ti nije poverljivo ono sto prilozis kao projekat ideju za kredit, nego razdaju svojima a tebe odbiju...

Pa onda tu ide tradicija da se ne dozvoljava da vlasnik ideje ili patenta bude iz Srbije, tj pogledajte bolje transfere vlasnistva patenata i videcete skoro svake nedelje kako se tehnoloski patenti odlivaju , tj kupuje ih gmbh iz CH ili DE...
 
Evo trenutno imam start up, tj zaebanciju pa pravim poznanicima vizit karticu sa zelenim pasosom za 200 dinara...i to orginal qr kod...
Tj posto moze da se napravi 20 tak qr kodova koji znace isto , nisam hteo da se zezam nego tacno onaj koji dobijaju od instituta na pecatiranom papiru ili za mobilni.
Ali je na plasticnoj kartici, pa oni koji ne nose mobilne imaju u zadnjem dzepu ako treba za beerfest ili neki drugi fest...

Gotovo za 2 min.
 

Back
Top