Domaći majonez

sve ste napisali samo nist enapisali kako se stvarno pravi majonez

ajmo iskustva i par trikova na sto :D
Успеш у теглу 400 мл. уља, отприлике до пола додаш два цела јаја из фрижидера, кашичицу сенфа, пола равне кашичице соли и сок од једног лимуна.
Онда урониш штапни миксер до дна, укључиш на највећу брзину и само гледаш како се одоздо брзо прави жута густа маса. Онда полако подижеш миксер док се све лепо не умути.
По мом искуству више ми времена треба да очистим миксер него да направим мајонез.
 
Umem ja da napravim majonez svakako, ali sada mi je potrebna posna varijanta a ovo je prihvatljivo što je sa sojinim mlekom. Ranije sam tako nešto pravila od sojinog brašna koje sam kuvala u vodi, ali je bilo komplikovanije i neukusnije.
Интересује ме твоје мишљење о овом мом предлогу:
https://forum.krstarica.com/threads/uputstva-predlozi-sugestije-pitanja.243927/post-41353629
Стварно ме интересује, одговори ми, молим те.
 
Интересује ме твоје мишљење о овом мом предлогу:
https://forum.krstarica.com/threads/uputstva-predlozi-sugestije-pitanja.243927/post-41353629
Стварно ме интересује, одговори ми, молим те.
Ima više razloga. Ja u paprike stavljam nedinstano meso (prodinstam luk i šargarepu). To meso u paprici postane kompaktno i ne napije se tečnosti nego samo dobije ukus paprike. Drugi razlog je taj što obično zapečem papriku u rerni pa ta paprika dobije neki slatkasti ukus na mestima gde je zapečena, a treći je taj što većina ukućana voli da oljušti papriku i baci tu ljusku a to je neizvodljivo ako je sve izmešano i iseckano.
 
Ima više razloga. Ja u paprike stavljam nedinstano meso (prodinstam luk i šargarepu). To meso u paprici postane kompaktno i ne napije se tečnosti nego samo dobije ukus paprike. Drugi razlog je taj što obično zapečem papriku u rerni pa ta paprika dobije neki slatkasti ukus na mestima gde je zapečena, a treći je taj što većina ukućana voli da oljušti papriku i baci tu ljusku a to je neizvodljivo ako je sve izmešano i iseckano.
Мени је приоритет да потрошим што мање времена и труда, а да се добије исто.
Друго је кад се кува у отменом ресторану где је важно како јело изгледа, како се сервира, којим прибором се једе...
Ја кувам сам за укућане и онда гледам да упростим до максимума.
Мојој жени се свиђа и та варијанта.
 
@proka , mislim da sam pronašla razlog neuspevanja tvog majoneza
Po receptu sa sojinim mlekom je sve uspevalo bez problema dok nisam odlučila da ga napravim sa maslinovim uljem...katastrofa. Onda sa probala sa hladno ceđenim suncokretovim...isto katastrofa
E onda sam opet napravila po osnovnom receptu, ali pola mere i u to zgusnuto sam polako dodavala ona dva što nisu htela da se zamute. To je postalo toliko gusto da sam na kraju dodavala vode kako bi mikser radio. Evo sličke gotovog
: viber_image_2020-12-04_09-05-55.jpg
 

Back
Top