Додик у Санкт Петербургу: Српска не дозвољава придруживање санкцијама Русији

Dodik: Puno očekujem od susreta sa Putinom, sastanak sa Lavrovom je bio priprema​

VIJESTI Autor:N1 BiH16. jun. 202221:48
Podijeli:




1655408823-hh-750x459.jpg
Izvor: RTRS
"Očekivanja od sastanka sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom su velika", izjavio je član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik u emisiji Pečat naše televizije na RTRS televiziji.

Dodik je rekao da je njegov današnji sastanak sa ministrom vanjskih poslova Sergejem Lavrovom u Sankt Petersburgu bio i neka vrsta pripremnog sastanka sa Vladimirom Putinom.
“Imamo nešto važnijih tema za razgovor, oni su svakako ekonomske prirode. Pokušat ću saznati ono što mene interesuje na političkom planu, njegove procjene i opservacije dokle bi to moglo trajati, kako će svijet izgledati poslije”, rekao je Dodik, piše RTRS.
Dodik je istakao da “mi moramo da razmišljamo šta će se desiti i nama u novoj konstelaciji odnosa”.
“Oni su nam rekli da ne napuštaju svoje prijatelje, da i dalje stoje iza prijatelja koji dijeli iste vrijednosti, a to su one identitetske vrijednosti vezano za narod, državu i sve ono što je važno. Veoma sam zadovoljan činjenicom da se stvari ovdje odvijaju u skladu sa ranijim planovima i da ću već sutra razgovarati i sa Putinom i sa generalnim direktorom Gasproma”, naglasio je Dodik.


Play Video
Dodik je istakao da je sa Lavrovom razgovarao i o EUFOR/ALTHEA misiji u BiH.
“Oni ne žele da ugroziti stabilnost po bilo kom pitanju u BiH i oni će apsolutno racionalno pristupiti tom pitanju u Vijeću sigurnosti. Uvjeren sam da će se pratiti i na neki način odobriti naše mišljenje o tome da ALTHEU treba produžiti i da je to nešto što može izgraditi neko povjerenje u BiH. Јa mogu sada javno reći da je Lavrov razumio to pitanje, mi ćemo ostati u kontaktu po tom pitanju i potpuno sam siguran da ALTHEA kao misija neće biti ugrožena u BiH”, poručio je Dodik.


https://ba.n1info.com/vijesti/dodik...putinom-sastanak-sa-lavrovom-je-bio-priprema/
 

У Санкт Петербургу састанак Додика и Путина​

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик састаће се данас са руским предсједником Владимиром Путином, на маргинама Међународног економског форума у Санкт Петербургу.

Милорад Додик и Владимир Путин - Фото: РТРС

Милорад Додик и Владимир ПутинФото: РТРС
Додик је за РТРС најавио да ће разговарати о важним економским, али и политичким темама, те да су очекивања од састанка са Путином велика.
Dodik: Velika očekivanja od sastanka sa Putinom (VIDEO) #RTRS #RTRSvijesti https://t.co/etrenIaoqq
— RTRS vijesti (@RTRSvijesti) June 16, 2022

Његов састанак са министром спољних послова Сергејем Лавровом био је, каже, и нека врста припремног састанка са Путином.
Dodik za RTRS: Sa Lavrovom o važnim pitanjima; Akcenat na ulaganjima u Srpsku (VIDEO) #RTRS #RTRSvijesti https://t.co/RcLAJnVG6P
— RTRS vijesti (@RTRSvijesti) June 16, 2022

Српски члан Предсједништва БиХ требало би данас да се састане и са директором компаније Гаспром Алексејом Милером.
 

Додик у Санкт Петербургу: Српска не дозвољава придруживање санкцијама Русији (ВИДЕО)​

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик рекао је на Међународном економском форуму у Санкт Петербургу да се БиХ није придружила санкцијама Руској Федерацији јер Република Српска то није дозволила.

Милорад Додик (Фото: twitter.com/SNSDDodik) -

Милорад Додик (Фото: twitter.com/SNSDDodik)
- Ми смо изложени озбиљним притисцима, поготово везано за сукоб у Украјини. Од нас се тражи да се придружимо санкцијама Русији, али Република Српска то не дозвољава - рекао је Додик.


Он је навео да је на Форум у Санкт Петербург дошао као представник Републике Српске.
Додик је рекао да БиХ остаје нестабилна земља, јер се налази под протекторатом западног свијета.
Додик је истакао да се свијет налази у озбиљној кризи која тражи озбиљне анализе, те да постоји веома висок степен неповјерења на глобалном нивоу.
- Само за наивне дјелује да се све ово дешава баш сад, јер се деценијама уназад остављају неријешени конфликти. Либерализам је побиједио комунизам, али није сам себе и данас то видимо - рекао је Додик.
Он је рекао и да Запад никада није престао да иде према Истоку нити одустао од намјере да овлада ресурсима Русије. Додао је и да се сукоб у Украјини води до посљедњег војника, а све како би се ослабила Русија и овладало њеним ресурсима.


Према његовом мишљењу, свијет данас има два до три лидера - предсједнике Русије, Кине и Турске - Владимира Путина, Си Ђи Пинга, те Реџепа Тајипа Ердогана који је, како је рекао, показао свој однос и према украјинској кризи на прави начин.
Он је поручио да би сукоб у Украјини требало што прије да буде окончан.
- Нисам потенцијал да кажем одговор на питање шта сутра радити, али знам да свијет не смије отићи у глобални сукоб. Највећи дио човјечанства разумије шта се догађа. Не улазим у стратегију ратовања, али сматрам да сукоб у Украјини треба што прије престати - истакао је Додик.
На Међународном економском форуму у Санкт Петербургу, који се одржава под слоганом "Нове могућности у новом свијету", учествују државници из 70 земаља.

Пленарна сједница форума биће одржана у петак, уз учешће руског предсједника Владимира Путина, након чега је планирани сусрет Путина и Додика.
Предсједник Русије даће на пленарној сједници 25. Међународног економског форума у Санкт Петербургу оцјене о ситуацији у глобалној политици и економији.

https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=477100



BAJA!!!

A gde je Vucic i njegovi trabanti? Sakrili se u misiju rupu i izbegavaju Ruse

Ali zato Dodara kao najveci Baja ode u Rusiju i ospe rafalni paljbu po NATO, EU i ostalim zapadnjacima
Zaboravio "bato" kako tuče NATO. Traži da NATO ponovi lekciju?
 
1655467295850.png




MIRKO ŠAROVIĆ ZAPRAVO TVRDI DA JE DODIK DUPLJAK: "Pred narodom i Rusijom priča jednu priču a u Bruxellesu drugu"


"Zna se da je već usvojena zabrana uvoza iz Rusije i izvoza u Rusiju uglja, čelika i drugih metala, goriva za avione, uvedene sankcije najvećim ruskim bankama, te istaknutim pojedincima...", pojasnio je Šarović.

1655467312999.png


Prije 2h


"Slijedi novo tzv. usklađivanje sankcija Bosne i Hercegovine Rusiji sa sankcijama Evropske Unije i to je jedina i prava istina, a Republika Srpska je dio te priče."

Ovo je izjavio Mirko Šarović komentarišući jučerašnju izjavu Milorada Dodika da „Republika Srpska ne dozvoljava sankcije prema Rusiji“.
"Vlast BiH ne namjerava stati na ovih 30 sankcija prema Rusiji kojima se BiH već pridružila. Dok vlasti iz Republike Srpske koji su dio koalicije na nivou BiH svjesno ćute, njihovi koalicioni partneri vrijedno rade i uskoro slijede nove sankcije.

Zna se da je već usvojena zabrana uvoza iz Rusije i izvoza u Rusiju uglja, čelika i drugih metala, goriva za avione, uvedene sankcije najvećim ruskim bankama, te istaknutim pojedincima...", pojasnio je Šarović.

On kaže da je jasno da Tegeltija i Dodik, koji su najodgovorniji i imaju najveća ovalaštenja u zajedničkim institucijama, igraju duplu igru.
"Pred narodom i Rusijom pričaju jednu priču, u Bruxellesu tapšaju jedni druge. Šta su oni? Patriote i "srbende" ili prevejani prodavci magle?", zaključio je Šarović.
 
Još samo da i Miloradu Dodiku zabrane prolazak preko teritorija i vazdužnog prostora država članica NATO pakta, pa da i ostane u Ruskoj Federaciji. Bolje da ne priča previše protiv NATO pakta, jer NATO može i da zabrani povratak iz Ruske Federacije.

VIDEO| Milorad Dodik odbio rukovanje sa Maureen Cormack​

VIJESTI Autor:N1 BiH23. apr. 201716:09 > 16:29
Podijeli:




fotorcreated1-109832-750x422.jpeg


https://ba.n1info.com/vijesti/a150395-videoor-milorad-dodik-odbio-rukovanje-sa-maureen-cormack/




DODIK AMERIČKOM DIPLOMATI: **** mi se za sankcije, to sam upoznao već!


https://nasaborba.com/dodik-americkom-diplomati-****-mi-se-za-sankcije-to-sam-upoznao-vec/
 

1655509926578.png


Putin: Poteškoće u odnosima sa BiH zbog sankcija Rusiji


- Rusija ima određenih poteškoća u odnosima sa Bosnom i Hercegovinom, u vezi sa pristupom te države sankcijama, ali odnosi se nastavljaju i razvijaće se, rekao je večeras Putin nakon sastanka sa Dodikom.


Putin: Poteškoće u odnosima sa BiH zbog sankcija Rusiji



17.06.2022 | 23:47


Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se večeras sa srpskim članom Predsedništva BiH Miloradom Dodikom.


- Rusija ima određenih poteškoća u odnosima sa Bosnom i Hercegovinom, u vezi sa pristupom te države sankcijama, ali odnosi se nastavljaju i razvijaće se, rekao je večeras Putin nakon sastanka sa Dodikom.


"Zahvalan sam što ste došli na forum u Sankt Peterburgu, nadam se da vam je bio koristan i zanimljiv. Nažalost, u sadašnjim uslovima sa BiH imamo određenih poteškoća u vezi sa pristupom sankcijama, ali znamo vaš stav i mi to veoma cenimo", kazao je Putin, prenosi agencija RIA Novosti.
On je dodao da će se uprkos poteškoćama, odnosi razvijati.
"Posebno sa onima koji žele da održe te odnose. A koliko ja znam, vi ste jedan od tih ljudi", rekao je Putin, prenosi Tanjug.

Dodik je za RTRS rekao da je sastanak sa Putinom bio pun razumijevanja i otvorenosti, da je razgovarano o više tema, prije svega političkih, poput uloge Rusije kao garanta Dejtonskog sporazuma.


On je istakao da je Putina informisao da se Kristijan Šmit predstavlja kao visoki predstavnik u BiH ikao nema odluke Savjeta bezbjednosti UN o tome.


Dodik je rekao da je razgovarano i o važnim infrastrukturmnm pitanjima i da je potvređeno opredjeljenje da se gradi gasovod u Srpskoj i dvije elektrane, jedna kod Prijedora, druga kod Banjaluke.


On je naveo da je ruskog predsjednika informisao i o tome da se ljudima iz Repblike Srpske uvode sankcije, uključujući i njega.


Dodik je rekao da ga je upoznao i da se u BiH održavaju izbori 2. oktobra i da ga je Putin pozvao na novi sastanak u septembru.
 

1655554008233.png

Putin potvrdio: BiH uvela sankcije Rusiji, Dodik lagao!


Ovo je još jedna potvrda u koju smo se mnogo puta do sada uvjerili da Dodik jedno priča a drugo radi ... To je sada stiglo i iz usta predsjednika Rusije Vladimira Putina, koji je potvrdio, uprkos Dodikovom javnom negiranju, da je BiH uvela sankcije Rusiji...

Putin potvrdio: BiH uvela sankcije Rusiji, Dodik lagao!


18.06.2022 | 13:11

Ruski predsjednik Vladimir Putin sinoć je potvrdio da je BiH uvela sankcije Rusiji, čime je razotkrio Milorada Dodika da on nije govorio istinu kada je tvrdio da BiH nije uvela sankcije toj zemlji, jer to ne dozvoljava on, odnosno politička struktura SNSD-a koju predvodi Dodik i u Republici Srpskoj i na nivou BiH.


"Rusija ima određenih poteškoća u odnosima sa Bosnom i Hercegovinom, u vezi sa pristupom te države sankcijama", kazao je Putin nakon susreta sa Dodikom održanog kasno sinoć na marginama ekonomskog foruma u Sankt Peterburgu.



I kada je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao da se BiH pridružila sankcijama EU protiv Rusije i da je jedina u Evropi ostala Srbija, koja to nije učinila, Milorad Dodik, Zoran Tegeltija, Željka Cvijanović i ostali partneri u vlasti u Republici Srpskoj i BiH su tvrdili da BiH nije uvela sankcije Rusiji, jer to sprečavaju "srpske patriote", kako najčešće sebe nazivaju.


Svi ostali u Republici Srpskoj, koji su govorili da je činjenica da je BiH uvela sankcije Rusiji i pozivali Dodika da kaže zbog čega je to prećutno uradio i zbog čega zavlači javnost u Republici Srpskoj uslijedile su tvrdnje Milorada Dodika i njegovih istomišljenika da to govore predstavnici opozicije, koje je nazivao "srpskim izdajnicima i lažovima"...


I srpski mediji u Beogradu, čiji miljenik je Dodik, jutros su prenijeli kao udarnu vijest da je Putin potvrdio, nakon sastanka sa Dodikom, da je BiH uvela sankcije Rusiji,,.


06182022125454.jpg



06182022125523.jpg






"Nažalost, u trenutnim uslovima sa BiH imamo određene poteškoće u vezi sa pridruživanjem sankcijama, ali znamo vašu poziciju i visoko je cenimo. Uprkos svim poteškoćama, odnosi se nastavljaju i razvijaće se, pogotovo sa onima koji žele da održe ove odnose. I koliko ja znam, Vi ste jedna od tih osoba - riječi su Putina, objavljene na sajtu Kremlja, nakon sastanka Putina i Dodika, koje su jutrtos citirali svi srpski portali.

Zanimljivo je da se Dodik, iako je tvrdio da u Rusiji predstavlja Republiku Srpsku, a ne BiH, sa Putinom sastao kao predstavnik BiH, jer je iza njega zastava Bosne i Hercegovine.

Kakav novi spin će Dodik da izmisli nakon povratka iz Rusije, svjedočićemo narednih dana. Ovo je još jedna potvrda u koju smo se mnogo puta do sada uvjerili da Dodik jedno priča a drugo radi ... To je sada stiglo i iz usta predsjednika Rusije Vladimira Putina, koji je potvrdio, uprkos Dodikovom javnom negiranju, da je BiH uvela sankcije Rusiji...


(BN)
 

Back
Top