Дочек Ф-16

Ma najzalosnije je sto mi kao ambasadoru Amerike pokazujemo nase avione, MiG-21 koji jedva leti i MiG-29 koji su verovatno dogurali iz hangara...tuga!
Nase pilote ce da skoluju pa onda kad oni predju na F-22 i F-35 nama ce da uvale raspadnute F-16. :mad:

Da se ja nesto pitam docekali bi ih "pocasnim plotunom" kubova i neva
 
Raspadnute f-16 sa njihovom elektronikom bih pre uzeo nego zadrzao raspadnute mig-29 sa njihovom koje trenutno posedujemo.Sad cisto sumnjam da ce ameri da poklone bilo sta,verovatno ce ponuditi po nekoj nizoj ceni polovne.Nov f-16 je nedavno kupio Chile za 60mil. nov mig-29 kosta 40mil tako da nove avione mozemo samo da sanjamo..Mozda svedske gripene koji kostaju oko 25mil.Mada ja i dalje mislim da je modernizacija PVO-a od mnogo veceg znacaja u nasoj situaciji.Znaci pre bih bio za kupovinu s-300 baterije nego bilo kog aviona.
 
friedrich:
A šta fali Turcima.................;)
Šalim se naravno.Pa dobro sleteli su.......i šta sad.A i ovi Ameri...poslali iz 555. Squadrona.........mogu da odu malo do muzeja da vide onaj od njihovog drugara....:).

Yebiga društvo ...šta da se radi...Sila boga ne moli.

Drugari znajte za navek...

Bog silu ne voli
 
Winner:
С Р А М О Т А ....
Ебем те те војско да те ебем...

Pozz Winner ... kakve veze ima vojska sa ovim , mi smo samo sahovske figurice u jednoj igri , nama komanduje vrh drzave kako oni kazu tako mora da bude . Nisam ni ja nesto odusevljen ovim ,ali ko me pita :shock: :roll: :lol:
 
whitenicky:
Pozz Winner ... kakve veze ima vojska sa ovim , mi smo samo sahovske figurice u jednoj igri , nama komanduje vrh drzave kako oni kazu tako mora da bude . Nisam ni ja nesto odusevljen ovim ,ali ko me pita :shock: :roll: :lol:


dragi kolega, normalno je da sa tim pripadnici vojske nemaju nista (samo to je nekim napaljencima pomalo tesko objasniti :()

nego je zalosno sto se od vojske sve vise pretvarate u lopgisticku podrsku belosvetskim hohstaplerima koji izigravaju serife gde stignu ( a i gde ne stignu bi).

ali to je politika drzave a ne vojske. vojska je tu samo da izvrsava ono sto joj drzava nalozi, pa makar i slala svoe sinove po raznoraznim svetskim vukojebinama da odmenjuju umorne "veterane".

a nije ni cudo, dva prva coveka nase odbrane su logisticari : sanitetlija i tehnicki oficir. poznatoi je da sluzbe nikada nisu bile "vojska" one su samo za podrzavnje i odrzavanje borbenih jedinica. i kakva vam je perspektiva kad se na stolu kadrovika u GS VS na kompjuteru viju "paralelno" trobjke plavo bela crvena (cija li to bese ?! francuska - ne ona je uspravno a ne polozeno, ili mozda hrvatska bez sahovnice naopako okrenuta ) i britanska (Ybote, u GS VS britanska zastava, a MI$ porucnik "duva" za vrat generalu sta odlucuje i kako. Ybte, general pod kontrolom porucnika :(
 
Iskreno, mislim da vecina vas preteruje... zbog te i takve demagogije mi smo jos uvek u srednjem veku... Izgubili smo sve ratove... dobili po glavama stanovnika... i jos se nismo opametili... Za to vreme mnogo manji i bezvredniji narodi od nas idu u korak sa svetom... I sve zbog neke prazne price o ponosu, postenju, istoriji i turcima... Cak i Turska koja je par hiljada godina pod turcima i koja uglavnom i nije u Evropi, uci ce u EU i svet pre nas...

U pamet se braco... Po toj vasoj logici F16 ne bi smeo biti ni u Avijanu ni u Ramstajnu... Oni su bili u mnogo vecim sukobima nego sto cemo mi ikada biti... pa su danas saveznici... Nadjimo svoje mesto u svetu i Evropi... ono koje nam i pripada... Ako ne znamo kako, ugledajmo se na one koji to znaju... pa i po cenu da se malo i sagnemo...

Trebalo bi da, za razliku od poslednjih 20 godina... a mozda i celih 80... Srpski narod konacno donese neku pravu odluku koja ce mu stvarno biti od koristi... a ne da se bavi demagogijom i mlacenjem prazne slame... dok zatvaramo jednu po jednu skolu... MNOGO SMO JAKI NA RECIMA... NA ZALOST!!!
 
Taj mladi kapetan koga gledate je buduci komandant nase RV-a... jedan od retko pametnih, obrazovanih i sposobnih ljudi u toj firmi... Predstavnik nase zemlje na svi medjunarodnim skupovima o vazduhoplovstvu u svetu... On kapetan medju generalima... Ko nam je kriv kad nam dosadasnji generali nisu znali cestito da govore ni srpski... ali zato sto su jeli prasetinu... za olimpijsku medalju... Zalosno...

Nadam se da ce stvari da krenu na bolje pa makar i sa logisticarima na celu...
 
poznajem coveka licno i znam koliko vredi... sa druge strane... zasto mislis da ne zna sa kim se rukovao... sa covekom kao sto je i on... nemoj praviti teorije zavere od svega sa cim se sretnes u zivotu...
 
Znajući našu istoriju, situacija nam je uvek bila takva da smo se svuda idealno našli da nekome ližemo guzicu. Ja ne znam, ali koga god sam pitao za onaj dokument, kojim NATO može da prolazi kroz Srbiju, a razume se u te stvari, prokomentarisao je to jedinu kao OKUPACIJU. Šta ćete, kada smo mali...
 
@maligaleb
-Saveznici?Oni koji su do juce posipali bombe po nasim glavama?Sacuvaj nas Boze takvih saveznika.Mi smo jos u Hladnom ratu morali da se odlucimo na koju cemo stranu.A posto nismo,sad imamo dve strane tzv. "demokratsku" koja je za Ameriku i radikalnu koja je za istok (Rusija,Kina).
-A sto se tice ulaska u EU,nije to tako dobra ideja kao sto nam se predstavlja.Obecavaju nam kule i gradove,ali,ako ikad budemo usli,videce se da smo samo postali zapadnjacke qrve.Sad nam naredjuju(te dajte Kosovo,te predajte Mladica) a sta ce tek biti kada budemo usli u EU.
-Mi se vec 5 godina saginjemo,pitanje je koliko jos mozemo dok kicma ne pukne i narod se ne pobuni.
-El si ti bio u Turskoj?El znas koje rasulo tamo vlada?Prolazi kroz crveno svetlo ko stigne.Pljackaju babu usred belog dana,a murkana nigde.To nisu isti turci koji su nama vladali tolike godine.Ljudi su tamo ili uplaseni ili trgovci.Kada sam setao tamo,video sam jednog coveka(belca) koji je slucajno zakacio ramenom jednog turcina.Turcin je rekao : "Sorry,sorry." ,pokrio glavu rukama i trcao koliko su ga noge nosile.
-Povrh svega,da bi usli u EU treba da udjemo u NATO.Znaci i mi cemo nekoj zemlji biti agresori kao sto je Amerika bila nama,ako se neciji interesi budu kosili sa njihovim.I ta narod te neke zemlje ce nas mrzeti kao sto mi mrzimo Amere.
 
Slazem se sa vecinom stvari koje ste izneli... ali to i dalje nije opravdanje za nase infantilno ponasanje... Znamo svi da cemo i mi biti agresori i da ce i nas mrzeti, ali sta da se radi... to je nase mesto u ovom surovom svetu... Hteli, ne hteli, tako ce nam biti... Kosulja prava je oduvek bila na ledjima jaceg... sto se pre dozovemo u stvarnost lakse ce nam biti i imacemo manje posledica...

Price tipa, kad udjemo u EU bice smak sveta, su demagogija i decija bolest od koje su bolovale sve zemlje istocnog bloka, a sad clanice EU, koje su istu i prelezali i danas zive bar slicno kao i ostatak normalnog sveta (Evrope)...

Nasim antiprotivnim vekovnim stavom nikada nista nismo dobili... Naprotiv, izgubili smo i zemlje i ljude... a da se ne lazemo i dostojanstvo i cast na koje se tako cesto pozivamo... Nemojte me terati da navodim primere "slavne" srpske istorije... narocito iz poslednje dve decenije...

Zato braco Srbi... pamet u glavu i gledajmo da, kad vec moramo da snosimo posledice svoje gluposti, iste svedemo na sto manju meru... Ako ni zbog cega drugog, ono zbog nase dece koja ce nam MOZDA jednog dana biti zahvalna...

Pozdrav svima:)
 

Back
Top