Dobre i Lose strane naseg grada Kraljeva.

Fakat da su oni na Zavodu kreten do kretena, ona Elena sa trećeg mi deluje kao da pati od hemoroida i nesanice koliko je neljubazna i nepredusretljiva.

EDIT: prosjaci. :thumbdown: Žao mi je one dece što pevaju i imam razumevanja za one što peru šoferšajbne na semaforima ali nikako nemam razumevanja za ciganke sa polugolom decom u naručju i naročito mi ide na q... onaj deda ispred pošte. Pita ga pre neki dan na ono njegovo "Nemam para" neka bakuta "Pa šta si radio tol'ke godine?!" :zcepanje:

I još jedna stvar: slažem se, ibarski splavovi su... :worth: Sva tri. Bili smo jesenas na jednom osamnaestom rođendanu (kumica) na Kraljici Ibra, Kajak klub je zgodan zbog zelenila, ljuljaškica i tako toga (ovo pišem kao nečija mama) a onaj treći, neću ni da komentarišem. :mrgreen:
 
Prvo lose:
Kao sto rece Kaca, nedostatak javnog WC-a,preazurna policija,podeljenost izmedju "klanova",nema pesackog mosta,raskopanost i unistenost saobracajnica,pomalo prljavo,previse nekulturnih dosljaka,saobracajne guzve,nedostatak normale Hale sportova,premalo dobrih mesta za izlazak,previse NABEDJENIH i UOBRAZENIH devojaka,omladina koja hrli stranputicom,industrija koje vise nema...

Pozitivne:
Moje Kraljevo,grad u kome sam se rodio i u kome cu zauvek ziveti,Karadjordjeva ulica,fini ljudi,setaliste u centru grada,lepe devojke,baste u Omladinskoj leti,sve je na dohvat ruke,Ibar,Morava,Ribnica-reka,Goc,Zicka reka,Cemerno,Stolovi,..

Volim bre Kraljevo zato sto je moj grad i zato sto ima onaj smek starog grada koji ni Cacak,ni Krusevac nikada nece imati..Gospodski smek... ;)
 
Ako ćemo o"gospodskom šmeku"(ako tako nešto postoji u ovoj vandalskoj naciji),Vrnjačka Banja ga poseduje.Tamo je potpuno zastupljena katolička gradnja(a moramo priznati da oni,voleli ih ili ne,jesu gospoda)koja ima"dušu"(ili kako već da se izrazim,uglavnom znate na šta mislim)za razliku od proklete komunističke kojom se krcati Kraljevo i Kragujevac.Kraljevo ima šmek,ali ne gospodski...
 
Ako ćemo o"gospodskom šmeku"(ako tako nešto postoji u ovoj vandalskoj naciji),Vrnjačka Banja ga poseduje.Tamo je potpuno zastupljena katolička gradnja(a moramo priznati da oni,voleli ih ili ne,jesu gospoda)koja ima"dušu"(ili kako već da se izrazim,uglavnom znate na šta mislim)za razliku od proklete komunističke kojom se krcati Kraljevo i Kragujevac.Kraljevo ima šmek,ali ne gospodski...

Katolici su gospoda? Katolik je preširok pojam da bi napravio takvu kategorizaciju. Ali Vrnjačka Banja ima jednu veliku manu:

U to vreme (krajem 19. veka) je visoki državni cinovnik, general Jovan Belmarkovic, u banji sagradio svoju cuvenu vilu, i time utemeljio novu tendenciju srpskog gradjanskog sloja da tu gradi vile, kuce i pansione.

I danas je tako, samo što se građanski sloj tumači na sasvim drugi način.

Elem, mana Kraljeva: stalno se nešto kopa i obaraju rekordi u dužini radova. I policija nije dovoljno ažurna (što saobraćajna koja bi delila kazne za nepropisno parkiranje, što razne inspekcije koje kao da i ne postoje).
 
I policija nije dovoljno ažurna (što saobraćajna koja bi delila kazne za nepropisno parkiranje, što razne inspekcije koje kao da i ne postoje).

Ti to meni namerno ides u kontru?
Vozac nisi tako da ne znas sta se zbiva... ;)

Lemi,veruj mi , kao sto rece Veseli,nema smek veze sa katolickom gradnjom.Pricam o onom smeku koji poseduje narod Kraljeva(izuzimajuci doseljenike sa Kosova (protiv kojim ja stvarno nemam nista ali tako je))...Ukapiraces kad-tad ;)
 
Nisi mi ni na kraj pameti bio.. Inače, učesnik sam u saobraćaju kad god zakoračim trotoarom, a uz to sam i vozač.
Ono što mi smeta je nesprovođenje zakona. Bio on loš ili ne, ipak je zakon i dok je on na snazi, trotoar je namenjen pešacima a ne parkiranju vozila. Ako bi nekad peške iz grada krenuo ka splavu Čika Ljubinom ulicom, shvatio bi na šta mislim. Jedino je Vojvode Putnika prohodna za pešake (mada se često nađe neko da parkira na trotoaru kod Papirprometa u K2).
 
a uz to sam i vozač.
Ok biciklu,to sto imas vozacku ne znaci da si vozac jer kola ne vozis... ;) nemoj pogresno da me shvatis... ;)

Ono što mi smeta je nesprovođenje zakona. Bio on loš ili ne, ipak je zakon i dok je on na snazi, trotoar je namenjen pešacima a ne parkiranju vozila. Ako bi nekad peške iz grada krenuo ka splavu Čika Ljubinom ulicom, shvatio bi na šta mislim. Jedino je Vojvode Putnika prohodna za pešake (mada se često nađe neko da parkira na trotoaru kod Papirprometa u K2)

Ocigledno nisi odavno setao Cika Ljubinom,cista je,kao i IV Kraljevacki bataljonon...
 
Sa velikom pažnjom sam pročitao sve što ste ovde i napisali.U globalu bih se složio sa svima iz prostog razloga što su i dobre i loše strane Kraljeva upravo te koje ste i naveli i to,na žalost, dugi,dugi niz godina u nazad. I niko ništa pod milim Bogom ne radi na tome da se stanje promeni,a potrebno je i to drastično. O dobrim stranama ne bih trošio tastaturu,ali o lošim nije mi žao ni 10 da ih izližem,samo da se situacija promeni u korist onih dobrih strana koje Kraljevo i te kako zaslužuje.
Slažem se da je rak-rana ovog grada užasan saobraćaj,ali mnogo toga treba promeniti i u sopstvenim glavama. Na primer za obavljanje bilo kakvog šopinga u ovakvom gradu kojem je Jovan Sarić podario takvu mogućnost da sve bude na dohvat ruke,pa samim tim kola nisu ni potrebna.U zadnjih 10-15 godina toliko je ružnih stambenih zgrada zgrada niklo diljem celog grada,a kao da nije mogla da se napravi podzemno-nadzemna garaža, recimo iza opštine. Druga negde iza Okružnog suda,treća kod Auto-Moto-a i smatram da bi problem sa parkiranjima bio rešen. U Čika Ljubinoj Ulici jesu trotoari više zakrčeni nego što nisu,ali šta reći za Ulicu Zelena Gora i to deo od Simkine Livade pa do Pampule? Ni širih trotoara ni šire ulice u celom gradu,ali se pešaci opet kreću po kolovozu zbog parkiranih automobila. Toliko o tome...

Sledeće što me u ovom gradu nervira,osim naravno,nadobudnih i bezobrazno-neljubaznih šaltrskih radnika u svim institucijama koje imaju potrebu za ovakvom vrstom ljudske sorte,bez razlike,je i nadobudnost i bezobrazluk novonastalih bogataša nastalih na temeljima propalih raznih građevinskih stovariša. Nisam siguran,ali za većinu znam,da pripadaju onoj grupi Kraljevčana koji su ovde POBEGLI iz svojih zavičaja iz razno-raznih razloga. E takvi kroje ekonomsku kapu (:sad2:) u ovom gradu,takvi daju platu od 10 do 12.000 dinara,a resto isplaćuju na ruke...Takvi ne prijavljuju radnike...Takvi te teraju da radiš prekovremeno (Naravno besplatno),subotom,nedeljom,praznicima...A godišnji odmor od desetak dana obavezno moraš da koristiš iz dva-tri dela...Normalno,ako želiš da sačuvaš radno mesto... I SVE SE TO ODNOSI NA ONE RETKE SREĆNIKE KOJI SU USPELI DA NEKAKO DOĐU DO BILO KOG RADNOG MESTA zahvaljujući strini od kuma onog teče koji je od onog strica,e pa njegov ujak... A ostali smrtnici će još da popričekaju na neki normalan posao. A i to ima svojih dobrih strana...Ne voze kola,a i ne moraju u šoping...:sad2: :sad2: :sad2: :D
 
Ok biciklu,to sto imas vozacku ne znaci da si vozac jer kola ne vozis... ;) nemoj pogresno da me shvatis... ;)

Da, vozim bicikl => vozač sam. Vozač nije samo onaj koji kola vozi, i motor, autobus i viljuškar se tu računaju. Ne shvatam te pogrešno, ne brini. Ti mene shvataš tako :D

Ocigledno nisi odavno setao Cika Ljubinom,cista je,kao i IV Kraljevacki bataljonon...
E vala i nisam ove nedelje našao toliko slobodnog vremena da prošetam, ali sam čuo da se našao neki pandur koji je pisao kazne svim nepropisno parkiranim vozilima :) Drago mi je zbog toga, samo da se ta rigoroznost nastavi i proširi na ostale službenike organa reda.
 
Poslednja izmena:
Slobodno napisite ovde sta god da vam padne napamet kad pomislite na Kraljevo.
Dobre su sto ima kej i reku :zaljubljena:
Losa stvar je sto sam za vikend sa sobom povela 2 drugarice u Kv (studiramo u BG) a nismo imale gde da izadjemo da se dobro provedemo :roll:
Ili enormna kolicina ljudi koji se gura u Passage-u, raznorazni likovi, u drugim lokalima klinci samo i klinke.
Gde se izlazi u Kv, ocigledno nisam u toku? :confused:
 

Back
Top