Đoković ponovo zaustavljen

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
73.440

Brige pred Rolan Garos: Novi bolan poraz Đokovića​

Brige pred Rolan Garos: Novi bolan poraz Đokovića
Foto: Tanjug/AP | Brige pred Rolan Garos: Novi bolan poraz Đokovića


Najbolji teniser svijeta nije uspio da se plasira u svoje prvo finale ove godine.

Novak Đoković je danas zaustavljen u polufinalu ATP turnira u Ženevi gdje ga je savladao češki teniser Tomaš Mahač (ATP, 44) sa 6:4, 0:6, 6:1 poslije više od dva sata igre. Novi bolni poraz definitvno je sve zabrinuo, Srbin je daleko od prave igre, a danas se ni zdravstveno nije osjećao najbolje.
Novak se od početka mučio, prije svih sam sa sobom. Duge razmjene koje je forisirao Čeh mu nimalo nisu išle na ruku, često je ostajao bez daha nakon dugih poena i gestikulirao ka svom boksu da se ne osjeća baš najbolje. Jednostavno se nije osjećao komforno na terenu.
Imao je Đoković 4:1 u prvom setu i činilo se da je došao do doha, no uslijedio je veliki preokret Mahača. Vratio je brejk, a zatim oduzeo još jedan servis Srbinu. Poveo je 5:4 i onda odserivirao za 6:4. Zatim je Đoković na pauzi tražio medicinski tajm-aut.

U drugom setu Nole pravi brejk i vrlo brzo dolazi do 3:0, s tim da i dalje nije izgledao baš najbolje, ali kako je meč odmicao Đoković je izgledao sve bolje. Podigao je nivou igre, te je nakon pola sata drugi set dobio sa 6:0.

Iako se Novak odjećao bolje, u odlučujućem setu Mahač je uzvratio. Nakon dvije velike Novakove greške dolazi do brejka i vođstva 2:1. Imao je Novak zatim priliku za ribrejk, ali Čeh se izvukao i poveo sa 3:1. Zatim Mahač ima novu šansu za 4:1 i dupli brejk, prvu brejk loptu nije iskoristio, ali jeste drugu za velikih 4:1. Novak više nije mogao da se vrati u meč.
Đoković se sada okreće Rolan Garosu koji počinje u ponedjeljak u Parizu.

https://www.nezavisne.com/sport/tenis/Brige-pred-Rolan-Garos-Novi-bolan-poraz-Djokovica/836045
 
stižu ga i godine i neki novi klinci

Ne slazem se. Prosle godine, u svojoj 36. godini je osvojio 3 GS-a i tri mastersa. Toliko osetan pad u fizickoj formi za svega par meseci mi nije realan, kod njega je neki problem iskljucivo mentalni. Jednostavno zar i elan za pobedama na teniskom terenu su mu se iz nekog razloga ugasili i ako mu se ne probude do Vimbldona mislim da bi kacenje reketa o klin bila pametna opcija.
 
Nikad nije igrao masterse i niže turnire kao GS. Sačekajmo ipak RG i W a pogotovo OI. Rano je za neke zaključke.

Mislim da na RG-u nema sta da trazi dok na Vimbldonu ipak ima neke sanse ali ako opet zaigra pravi tenis. Sto se tice OI ne vidim realnu sansu za osvajanjem u 37. godini kad mu se nije dalo da za sve vreme dosad to osvoji kad je bio dosta dominantniji igrac, jos pogotovo jer je otezavajuca okolnost sto se turnir igra na sljaci i to odmah nakon trave.
 
Mislim da na RG-u nema sta da trazi dok na Vimbldonu ipak ima neke sanse ali ako opet zaigra pravi tenis. Sto se tice OI ne vidim realnu sansu za osvajanjem u 37. godini kad mu se nije dalo da za sve vreme dosad to osvoji kad je bio dosta dominantniji igrac, jos pogotovo jer je otezavajuca okolnost sto se turnir igra na sljaci i to odmah nakon trave.
OI mu je glavni cilj. Očekuj da će dati maksimum
 

Back
Top