Diskriminacija...

Pilgrim

Poznat
Poruka
9.492
Medju mojim prijateljima sa drustvenih mreza, narocito ovih sto su posli za Ameriku, polularno je fotografisanje sa ljudima druge rase, vecinom crncima...
I onda se izbaci i neki hesteg-sej nou tu rasizm i tako to...

Pa me nesto zanima- ako se vec slikas sa nekim Dzamalom iz geta u Ameriku, zasto se ne slikas sa onim romima sto kupe otpad... i oni su tamnije puti, pripadnici manjine, odbaceni i diskriminisani... ima li tu neke razlike...

A sad cu da vam ispricam sa kakvom sam se ja diskriminacijom susreo... jedno ljeto sam se kratko zabavljao sa jednom curicom iz Srbije... zvala se Jovana mada mislim da je i ona cigancica, nesto mi je tamnoputa bila... ali to nije bitno...
poslije jedno 2 mjeseca, kako je jesen dosla, stalno su me vatale neke prehlade... non stop sam bio prehladjen... i nedje oko 1. Decembra, medjunarodnog dana osoba sa HIV virusom, citajuci razne novinske clanke, dosao sam do zakljucka da mi je Jovana prenijela sidu, tj HIV virus...
Sto cu, kud cu, rekoh da se testiram... e sad, posto mi jedan brat radi kao medicinski brat nedje na infektivno, nesto nijesam htio da idem tamo...
Umjesto toga nazovem jednu renomiranu privatnu kliniku...
Javlja mi se neka sestra i maksimalno ljubaznim, cvrkutavim glasicem kaze-Dobar dan, izvolite
-Dobar dan. Radite li test na HIV virus...
Odgovor, tj nacin na koji mi je odgovorila necu nikad zaboraviti
-radimo gospodine, cijena vam je ta i ta...- i spusti mi slusalicu...
To je rekla tako hladno, odbojno, prezrivo da vam ne mogu opisati kako je to zvucalo... bas sam se jadno i ponizeno osjetio... u drugoj prilici bi je covjek nazvao da joj hebe sve po spisku, ipak je to medicinski radnik, ali sam tada bio u malo depresivnom raspolozenju pa mi se nije o tome mislilo, vec o tome kako sam jeftino prokockao zivot sa nekim olosem....
Na kraj sam ipak posao na kliniku da se testiram...
Uglavnom, tu sam dozivio prosvjetljenje, shvatio sam koliko su ti ljudi diskriminisani, odbaceni od familije, prijatelja...
Jos se tu nadje neki doktor ili medicinska sestra i prospe pricu o njihovom zdravatvenom stanju...
Shvatio sam i koliko su bitne ove nvo organizacije, koliko bi mogle da pomognu tim ljudima, da edukuju ostale... umjesto sto uzimaju paruljine za sebe... ali kad neko pomene diskriminaciju, odmah se sjetim ledenog glasa tog olosa sa privatne klinike- radimo gospodine, cijena je ta i sklap slusalicu...
 
Dakle, zarazen si HIV-om. Spoznao si diskriminaciju koja je sveprisutna, najmanje rasno. To sto se najvise trubi o njoj u medijima ne znaci da je najucestalija. U skoli vidis vec diskriminaciju izmedju bogatih i siromasnih, glupih i pametnih...
Nisam, srecom je samo bila prehlada. Ali sam spoznao kako je tim ljudima jer sam mislio da sam zarazen
 
Nisam, srecom je samo bila prehlada. Ali sam spoznao kako je tim ljudima jer sam mislio da sam zarazen
Hvala Bogu da je tako. Covek spozna istinu kroz istinski ocaj. Bogat ne moze razumeti patnju siromasnog dok sam ne propadne. Emotivna bol, patnja i degradacija ne spoznaju se mislima.
Prazne reci "Razumem te" koje svi koriste kao neku uspavanku da nekome bude bolje.
 
Imas bujnu mastu...
Svaka klinika rutinski radi HIV testove, za dosta zemalja je potreban negativan test kad apliciras za radnu dozvolu, i ona to sigurno zna i ne bi tako reagovala na tvoje pitanje.
Ili si omasio broj pa umesto KLINIKA XY nazvao KLINKA XXX, sve se to nadje u oglasima.
 

Back
Top