Дискриминација радника из Азије и напади на њих у Хрватској

Vi ste super radnice i radnici.👍
Mi smo otvorena i multikulturalna zemlja....svi su dobro došli koji ne dolaze naoružani.

Ovo je iz 2023


Kada su u pitanju zemlje iz kojih dolaze strani radnici prednjači Bosna i Hercegovina, čijih je 36.012 dobilo dozvole(od toga oko 9000 radnika Srpske nacionalnosti). Potom slijede državljani Srbije – 22.976; Nepala – 20.899; Indije – 14.317; Sjeverne Makedonije – 12.927 i Filipina – 10.166. Nešto manje od deset tisuća dozvola izdano je državljanima Kosova – 9.431; Bangladeša – 7.822; Turske – 4.644 te Albanije – 3.978.

Srpkinja i Srba daleko najviše.
У празној земљи нема ко да ради, шта ћеш.
 
У празној земљи нема ко да ради, шта ћеш.
Nije Njemačku izgradio Njemac 50tih i 60tih god prošlog stoljeća....već antifašistička radnička klasa iz ex YU...1/3 zemlje nam je bila devastirana 90setih....tako da tek sad hvatamo zamah obnove u tranziciji..svi koji žele zaraditi radeći su dobro došli. 👌
 
Što se ti javljaš kad je situacija u Srbiji još puno gora? Plaće, penzije, BDP po stanovniku sve vam je duplo manje nego kod nas.
Vidi da si primitivni balkanoid, kad na temi o problemima tvog naroda upireš prstom u tuđe dvorište da su oni kao gori. Kao kad đak dobije keca, roditelji ga napadnu zbog toga, a on kaže 'i drug iz klupe je isto keca.'
 
Ja osobno (lično) poznajem mlade ljude Hrvate koji su se vratili u Hrvatsku. Kažu nije u Irskoj i Njemačkoj bajno.
Koliko ih poznaješ? Ja poznam nekoliko srpskih mladih bračnih parova sa malom djecom koji su se vratili iz inostranstva (iz Kanade, Australije i Švedske) u zadnje 3-4 godine nakon više godina života tamo, žive u krugu od 100 metara od mene. Pa opet to ne znači da se dešava proces masovnog povratka Srba iz dijaspore. 90% i Srba i Hrvata koji su otišli na zapad ne namjerava se vratiti, ti ljudi se neće vratiti osim ako se u tim zemljama u koje su otišli ne dese neki tektonski poremećaji.
 
Vidi da si primitivni balkanoid, kad na temi o problemima tvog naroda upireš prstom u tuđe dvorište da su oni kao gori. Kao kad đak dobije keca, roditelji ga napadnu zbog toga, a on kaže 'i drug iz klupe je isto keca.'
Ti prvi upireš prstom u tuđe dvorište i guraš nos tamo di mu nije misto samim tim što si pokrenuo ovu temu. Pametnije bi ti bilo da se baviš vašom Srbijom a ne našom Hrvatskom.
 
Koliko ih poznaješ? Ja poznam nekoliko srpskih mladih bračnih parova sa malom djecom koji su se vratili iz inostranstva (iz Kanade, Australije i Švedske) u zadnje 3-4 godine nakon više godina života tamo, žive u krugu od 100 metara od mene. Pa opet to ne znači da se dešava proces masovnog povratka Srba iz dijaspore. 90% i Srba i Hrvata koji su otišli na zapad ne namjerava se vratiti, ti ljudi se neće vratiti osim ako se u tim zemljama u koje su otišli ne dese neki tektonski poremećaji.
Poznajem ih na desetine.
 
Ti prvi upireš prstom u tuđe dvorište i guraš nos tamo di mu nije misto samim tim što si pokrenuo ovu temu. Pametnije bi ti bilo da se baviš vašom Srbijom a ne našom Hrvatskom.
Ovo jeste srpski forum, ali su dozvoljene i teme o drugim državama. Nisu primjetio da postoje teme o Ukrajini, Americi, Izraelu itd, pa niko ne reče da oni koji su ih otvorili guraju nos u ukrajinsko, američko ili izraelsko dvorište. Na forumu hr. postoje 2 permanentne višegodišnje teme o Srbiji ('Republika Srbija danas i sutra bez ratnih priča' i 'Srbija demografija') i većina forunaša koji pišu na njima su Hrvati. Ti pljuješ i omalivažavaš Srbe, a vidiš na srpskom forumu!
 
Ovo jeste srpski forum, ali su dozvoljene i teme o drugim državama. Nisu primjetio da postoje teme o Ukrajini, Americi, Izraelu itd, pa niko ne reče da oni koji su ih otvorili guraju nos u ukrajinsko, američko ili izraelsko dvorište. Na forumu hr. postoje 2 permanentne višegodišnje teme o Srbiji ('Republika Srbija danas i sutra bez ratnih priča' i 'Srbija demografija') i većina forunaša koji pišu na njima su Hrvati. Ti pljuješ i omalivažavaš Srbe, a vidiš na srpskom forumu!
Kako ja to pljujem i omalovažavam Srbe? Ti kao imaš samo lipe riči o Hrvatima?
 
Ovo jeste srpski forum, ali su dozvoljene i teme o drugim državama. Nisu primjetio da postoje teme o Ukrajini, Americi, Izraelu itd, pa niko ne reče da oni koji su ih otvorili guraju nos u ukrajinsko, američko ili izraelsko dvorište. Na forumu hr. postoje 2 permanentne višegodišnje teme o Srbiji ('Republika Srbija danas i sutra bez ratnih priča' i 'Srbija demografija') i većina forunaša koji pišu na njima su Hrvati. Ti pljuješ i omalivažavaš Srbe, a vidiš na srpskom forumu!
Dolaziš li još uvik u Hrvatsku? Jesu li te ikad uhapsili kao na primjer ove momke https://sibenskiportal.hr/aktualno/...ao-cetnistvo-i-sada-lezi-u-sibenskom-zatvoru/ , https://m.sibenik.in/crna-kronika/p...ebooku-je-velicao-'veliku-srbiju'/180501.html ?
 

Back
Top