Dina

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.291
1_Zl2zjUnzxfThXK8o-76eQQ-1200x564.jpg

Najnovija SF adaptacija američko-kanadske koprodukcije, romana Franka Herberta Dina biće prikazana pretpremijerno u sredu 20. oktobra u 19h u Velikoj sali, nakon čega će se naći na redovnom repertoaru bioskopa Kombank dvorana.

U mitskoj avanturi, sa elementima drame Dina pratimo Pola Atreidesa iz kuće Atreides, sjajnog i nadarenog mladića rođenog za velike stvari, koji mora da otputuje na najopasniju planetu u svemiru kako bi osigurao budućnost svoje porodice i svog naroda.

Interesantan je podatak da je za film napravljeno više od hiljadu kostima, a kompozitor Hans Cimer je uradio novi instrument i osmislio jezik za horske pesme – tako da muzika u filmu zvuči kao da nije s ovog sveta.

Glavne uloge tumače u fimu tumače: Timoti Šalame, Rebeka Ferguson, Džoš Brolin, Džejson Momoa, Havijer Bardem, Stelan Skarsgard i drugi.

 
Ja sada odgledao...da, treba sačekati da tek počne nastavak trilogije kako kažu na kraju prvog dela trilogije....

Preporuka svakako, drži pažnju i kvalitetno je uradjen film, išao bih u bioskop, ali karantin do valjda prvog novembra....2021
 
Kakav film ti drži pažnju? Umoran?

Da, filmovi osamdesetih su spori :) odgledah Octopussy skoro....lepo su prikazali tehnologiju, ispričali priču, malo gluma je mogla biti bolja, Stilgarova posebno :) ali valjda meni taj glumac nije najbolji iako daleko da nije dobar...Paul je odradio svoje.... dal da čitam, pitam se, čitah kasnih 90tih prvu knjigu....
 
Kakav film ti drži pažnju? Umoran?

Da, filmovi osamdesetih su spori :) odgledah Octopussy skoro....lepo su prikazali tehnologiju, ispričali priču, malo gluma je mogla biti bolja, Stilgarova posebno :) ali valjda meni taj glumac nije najbolji iako daleko da nije dobar...Paul je odradio svoje.... dal da čitam, pitam se, čitah kasnih 90tih prvu knjigu....
Pa gde ima akcije ili je napet, neizvestan. Dina je dosadan, em se nista ne desava em nisam shvatio radnju
 
Imaš uvod sat vremena. I posle Paul-ov deo....
Stalno se dešava nešto, mada drugi deo filma je pomalo razvodnjen ali nije dosadan....
Nije potrebno znati radnju od pre da bi shvatio film....


Svodi se na Čani ;) u nastavku trilogije....
 
Pogledajte prilog 1037031
Najnovija SF adaptacija američko-kanadske koprodukcije, romana Franka Herberta Dina biće prikazana pretpremijerno u sredu 20. oktobra u 19h u Velikoj sali, nakon čega će se naći na redovnom repertoaru bioskopa Kombank dvorana.

U mitskoj avanturi, sa elementima drame Dina pratimo Pola Atreidesa iz kuće Atreides, sjajnog i nadarenog mladića rođenog za velike stvari, koji mora da otputuje na najopasniju planetu u svemiru kako bi osigurao budućnost svoje porodice i svog naroda.

Interesantan je podatak da je za film napravljeno više od hiljadu kostima, a kompozitor Hans Cimer je uradio novi instrument i osmislio jezik za horske pesme – tako da muzika u filmu zvuči kao da nije s ovog sveta.

Glavne uloge tumače u fimu tumače: Timoti Šalame, Rebeka Ferguson, Džoš Brolin, Džejson Momoa, Havijer Bardem, Stelan Skarsgard i drugi.

Ovo moram da pogledam!
 
Sve cool, al jesu li morali bas da ubace scene sa viking i gejms of trouns asocijacijama?
Cak i jezik:auh shlauuhh lahh tahh shlauf.
Bali vas vikingzi i trounovsi.
I akva men glumac sa seksi dedli voijs end eyezzz mi je smesan. Ipak je dina ozbiljnija prica.
To mi je pokvarilo dozivljaj inace lepe ekranizacije. Dizajn brodova, super, kostimi sasvim ok. Osim carskih izaslanika. Tribalne tetovaze po licu mi izgledaju jeftino. This iz not spartaah.. Hajde da ne komentarisem scenografiju...
 
Ogledana sinoć, nije me nešto dotakla radnjom, ali se ne kajem. Dugo sam čekala da vidim kako će Vilenev da je odradi, naročito što su mi njegovi Arrival i Blade Runner 2049 među omiljenim filmovima, ali iskreno nisam ni očekivala da me dotakne sama radnja, Dina nije moj tip saj faja. Svejedno, dosta lepo sve izgleda. Isfleksovali su cgi maksimalno. Odgledaću za par meseci još jednom na miru kod kuće, kad se slegne manija.
 
Meni ok. Fan sam Linčove Dine, ali ni ovaj nije podbacio.
I ja sam fan lincove. Iako se on sam odrice filma, meni je bio strava. Zvuk u filmu je bio fantastican, kostimografija ludilo, za to vreme. Dizajn fenomenalan. U opste, iako je malo naivno to prenosenje feudalizma u 10k u buducnost, pa je i arhitektura takva da ima motive gotskog i brutalizma plus zil vern, meni je nekako leglo. Unutrasnjost sva u zlatu, nekako morbidno a opet na neki neobjasnjiv nacin privlacno. Ili geidi 1, sva crna, sa crnim materijalom, zeleni zidovi, stvari koje podsecaju na spriceve i nekakve naprave iz 19 veka. Ludilo..
 

Back
Top