Quantcast

Dilema oko procesora?

TheMilosh23

Zainteresovan član
Poruka
500
Koji od ova tri procesora je najidealnije resenje...prevashodno za multimediju i igre?

AMD Phenom II X3 720 Triple-Core 2.8GHz/7.5MB 64Bit BOX (AM2+/AM3) Black Edition

AMD Athlon II X4 630 Quad-Core 2.8GHz/2MB 64Bit BOX (AM3)

AMD PHENOM II X2 550 BOX
Socket AM3 / 3.1GHz / 7MB / BLACK Edition

U cenovnom rangu su tu negde...

denis022

Početnik
Poruka
37
Ja imam treći nabrojani! Ima dva jezgra i možda deluje slabiji od prethodna dva navedena, ali ovde dva jezgra koriste svih 7MB L3 keša, a igrice vole što više keša! Još jedna stvar je zanimljiva : raširena je priča po netu da kod ovog procesora mogu da se na određenim pločama otključaju preostala dva jezgra, tako se dobija najjeftiniji quad core sa extra performansama. E, sad to sam ja procitao kad sam vec kupio procesor i ploču i video da kod mene to ne pali. Inace imam Asusovu ploču M4N78se, a mislim da sam tada procitao da ova ploča u Pro verziji može da obavi otključavanje!
Možda sam malo udavio, ali jasna ti je moja preporuka

TheMilosh23

Zainteresovan član
Poruka
500
Ja imam treći nabrojani! Ima dva jezgra i možda deluje slabiji od prethodna dva navedena, ali ovde dva jezgra koriste svih 7MB L3 keša, a igrice vole što više keša! Još jedna stvar je zanimljiva : raširena je priča po netu da kod ovog procesora mogu da se na određenim pločama otključaju preostala dva jezgra, tako se dobija najjeftiniji quad core sa extra performansama. E, sad to sam ja procitao kad sam vec kupio procesor i ploču i video da kod mene to ne pali. Inace imam Asusovu ploču M4N78se, a mislim da sam tada procitao da ova ploča u Pro verziji može da obavi otključavanje!
Možda sam malo udavio, ali jasna ti je moja preporuka

Nisi udavio naprotiv hvala puno :-)

richa

Zainteresovan član
Poruka
403
Ja sam uvijek za vise jezgara nego L3 kesa. Da je u pitanju L2 onda ne bi bilo dvoumljenja, ovako ja bih iz ove utrke izbacio x2 i razmisljao samo o x3 ili x4, ali morao bih bas dobro da razmislim jer i jedan i drugi mi se opasno svidjaju...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.