Detitoizacija

Za cije interese je radio Tito ?

  • Hrvatske , siptarske , itd . .

  • Jugoslovenske

  • Srpske


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
576245


:hahaha:
 
A što ti nisi bio tako hrabar kod Milke Planinc, a?
Ево нашао сам сачувану анегдоту о Бравару.......
................
Naime, u julu 1950. godine, Džordž Alen, tadašnji ambasador SAD u Beogradu, organizovao je prijem na kojem su bili i svi vodeći ljudi SFRJ, pa i sam Tito.

U jednom trenutku, Alen je "posavetovao" predsednika:
- Bilo bi dobro da se u Jugoslaviji zabrani ćirilica. To bi zauvek odstranilo sovjetski uticaj.

Tito ga je pogledao i odgovorio ubitačno:
- A meni, ekselencijo, uopšte ne smeta što se u SAD govori engleski.

......................
..............................
 
Pazi, definisali smo da je komunizam: Komunalno vlasništvo nad kapitalom.

Znači ti me optužuješ da ja žarko želim da moj keš poseduje neki drugi građanin.

To je, ali, patentno netačnim.



S druge strane ti si otvoreni i out-of-the-closet Socijalista.

In my book, to je isto što i *********.
Ti si Titov simpatizer. Dakle, da, ti si latentni *********.
 
Dragoljub Draža Mihailović

17.07.2019. •
NA DANAŠNJI DAN KOMUNISTI SU BRUTALNO UBILI ČIČA DRAŽU: Osudili generala u montiranom procesu, još mu se ne zna grob!

U Beogradu je na današnji dan 1946. godine pogubljen Dragoljub Draža Mihailović, general kraljevske jugoslovenske vojske i vodja četničkog pokreta u Drugom svetskom ratu.

Među pristalicama poznat i kao Čiča Draža, Mihailović je bio armijski general i načelnik Štaba Vrhovne komande Jugoslovenske vojske u Otadžbini, kao i ministar vojske, mornarice i vazduhoplovstva Kraljevine Jugoslavije, u prvoj i drugoj vladi Slobodana Jovanovića, u međuvladi Miloša Trifunovića i vladi Božidara Purića, u toku Drugog svetskog rata.

Tokom balkanskih ratova i Prvog svetskog rata Draža je bio oficir Srpske vojske u Kraljevini Srbiji. Posle Aprilskog rata, Mihailović je odbio da prizna kapitulaciju Jugoslovenske vojske i sklonio se na Ravnu goru, gde je osnovao pokret otpora protiv okupatora.

Nakon Drugog svetskog rata komunistički diktatorski režim ga je uhapsio i u montiranom procesu osudio na smrt za navodnu kolaboraciju i ratne zločine sa kojima nije bio povezan, posle čega je brutalno ubijen na tajnom mestu.

Godine 2015. Viši sud u Beogradu je usvojio zahtev za njegovu rehabilitaciju, te proglasio ništavnom presudu koja je donesena 69 godina ranije.

Mihailović je za svoje zasluge nagrađen brojnim odlikovanjima, od kojih mu je poslednje posthumno dodelio američki predsednik Hari Truman marta 1948. godine.


Odlikovao ga je ordenom Legija za zasluge prvog stepena za "organizovanje i vođenje snaga otpora protiv neprijatelja koji je okupirao Jugoslaviju", kao i za "spasavanje američkih avijatičara".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top