Dermatologija

Probaču, ali nemoj posle da se neko ljuti na mene, da pričam gluposti, pošto ja samo prevodim svojim slovima iz neke slovenačke knjige, koja piše o zdravoj soli ili stručnije o elektrolitima u ljudskom organizmu.
Ovako, tamo se kaže, da se pomanjkanje tih elektrolita kod raznih ljudi ispoljava različitim bolestima, i psoriazom, pošto so je prevodnik elektrike, a kad je u plazmama, u stvari u vodi, koja ispunjava dve trečine ljudskog organizma, nema u dovoljnoj koncentraciji, nastaju razni problemi. A najprostiji i najuočljiviji dokaz tog pomanjkanja je upravo spominjana statička elektrika.
Pa se kaže, da u tom slučaju ph kože nije pravilan i nema pravilan potencial prema okolini, a površina ljudskog tela, to jest koža, nabijena je negativnim elektricitetom.
Meni se takvo objašnjenje čini vrlo logičnim, kao i objašnjenje izlaza iz te nezgodne situacije. Organizam mora da nadoknadi zalihu istrošenih elektrolita, što se najjednostavnije postiže sa prirodnom morskom solju sa ekstraktom morskih algi. Takva so u knjizi je nazvana zdrava so, a zaštičena je pod imenom SALESALUTE ZDRAVASOL.
Dakle bez tableta i veštačkih elektrolita, a jedini uslov jest, da se tom solju jela sole uvek ispod 65°C, dakle posle kuvanja i pečenja. A u slučaju psoriaze preporučuje se i masaža vodenim rastvorom te soli.
A drugi takav karakteristički znak pomanjkanja elektrolita jest i obična žgaravica, koja posle uzimanja te soli isčezne odmah.
I tako knjiga gotovo za sve bolesti nalazi kao uzrok u tom pomanjkanju elektrolita, a primena te soli kod raznih bolesnika potvrdjuje sve hipoteze iz knjige.
Čak i kod diabetesa, povečanog holesterola, osteoporoze, migrena itd.
Eto, to je to.
Neznam, dali je bilo moje izlaganje razumljivo ali možete mi verovati, da sam ja lično mnogo toga iskusila na sebi, pa mene niko ne može da ubedi, da knjiga priča neistinu i gluposti.
Ali da vam kažem, na početku sam i ja bila veliki skeptik.
 
sos:
Probaču, ali nemoj posle da se neko ljuti na mene, da pričam gluposti, pošto ja samo prevodim svojim slovima iz neke slovenačke knjige, koja piše o zdravoj soli ili stručnije o elektrolitima u ljudskom organizmu.
Ovako, tamo se kaže, da se pomanjkanje tih elektrolita kod raznih ljudi ispoljava različitim bolestima, i psoriazom, pošto so je prevodnik elektrike, a kad je u plazmama, u stvari u vodi, koja ispunjava dve trečine ljudskog organizma, nema u dovoljnoj koncentraciji, nastaju razni problemi. A najprostiji i najuočljiviji dokaz tog pomanjkanja je upravo spominjana statička elektrika.
Pa se kaže, da u tom slučaju ph kože nije pravilan i nema pravilan potencial prema okolini, a površina ljudskog tela, to jest koža, nabijena je negativnim elektricitetom.
Meni se takvo objašnjenje čini vrlo logičnim, kao i objašnjenje izlaza iz te nezgodne situacije. Organizam mora da nadoknadi zalihu istrošenih elektrolita, što se najjednostavnije postiže sa prirodnom morskom solju sa ekstraktom morskih algi. Takva so u knjizi je nazvana zdrava so, a zaštičena je pod imenom SALESALUTE ZDRAVASOL.
Dakle bez tableta i veštačkih elektrolita, a jedini uslov jest, da se tom solju jela sole uvek ispod 65°C, dakle posle kuvanja i pečenja. A u slučaju psoriaze preporučuje se i masaža vodenim rastvorom te soli.
A drugi takav karakteristički znak pomanjkanja elektrolita jest i obična žgaravica, koja posle uzimanja te soli isčezne odmah.
I tako knjiga gotovo za sve bolesti nalazi kao uzrok u tom pomanjkanju elektrolita, a primena te soli kod raznih bolesnika potvrdjuje sve hipoteze iz knjige.
Čak i kod diabetesa, povečanog holesterola, osteoporoze, migrena itd.
Eto, to je to.
Neznam, dali je bilo moje izlaganje razumljivo ali možete mi verovati, da sam ja lično mnogo toga iskusila na sebi, pa mene niko ne može da ubedi, da knjiga priča neistinu i gluposti.
Ali da vam kažem, na početku sam i ja bila veliki skeptik.
Od mene sigurno nećeš doživeti da se ljutim, prvo zato što sam se i sama uverila u mnoge tvrdnje tog tipa a koje su od strane današnje nauke izvrgnute ruglu (no, to i nema veze) a drugo, zato što svako sam odlučuje o sebi. Hvala ti mnogo na ovim informacijama. Pokušaću da nađem tu so, ja imam morsku so i koristim je radije od obične, ali nisam viđala niti tražila sa dodatkom algi.
Hvala. :lol:
 
Komšinice, baš mi je drago, da se razumemo, pa ču vam reči još nešto iz te knjige.
Tamo se tvrdi, da za izgaranje 100kcal energije u hrani organizmu treba 1 gr soli + 10mg prirodnog C- vitamina + 100gr vode a da je za normalno funkcioniranje prosečnog čoveka dovoljno 1600kcal.
Pa se predlaže, da se napravi vrlo prosto testiranje potrošnje ta 4 elemenata.
Ako se ne ume da se izračunavaju te kalorije uzme se kao fakt tih 1600kcal, pa se nedelju dana meri potrošnja soli, vode i C-vitamina.
Kako se smatra, da se polovina soli več nalazi u hrani samoj, prosečna doza dnevne potrošnje bi bila oko 8gr.
Ako to nije tako, vrlo je verovatno, da se radi o pomanjkanju elektrolita.
A dnevna doza c vitamina je jedan limun, ili kod vas bolji normativ su dve tri sirove ljute paprike, naravno da može biti to i sirovi kupus, neko sirovo voče itd, na kraju i vino.
Ako uradite taj test, vrlo bi ga rado pročitala, pa da zajedno prodiskutujemo rezultate.

Pozdrav
sos
 
sos:
Komšinice, baš mi je drago, da se razumemo, pa ču vam reči još nešto iz te knjige.
Tamo se tvrdi, da za izgaranje 100kcal energije u hrani organizmu treba 1 gr soli + 10mg prirodnog C- vitamina + 100gr vode a da je za normalno funkcioniranje prosečnog čoveka dovoljno 1600kcal.
Pa se predlaže, da se napravi vrlo prosto testiranje potrošnje ta 4 elemenata.
Ako se ne ume da se izračunavaju te kalorije uzme se kao fakt tih 1600kcal, pa se nedelju dana meri potrošnja soli, vode i C-vitamina.
Kako se smatra, da se polovina soli več nalazi u hrani samoj, prosečna doza dnevne potrošnje bi bila oko 8gr.
Ako to nije tako, vrlo je verovatno, da se radi o pomanjkanju elektrolita.
A dnevna doza c vitamina je jedan limun, ili kod vas bolji normativ su dve tri sirove ljute paprike, naravno da može biti to i sirovi kupus, neko sirovo voče itd, na kraju i vino.
Ako uradite taj test, vrlo bi ga rado pročitala, pa da zajedno prodiskutujemo rezultate.

Pozdrav
sos
Vrlo rado ću to učiniti, samo mi izgleda da nisam sve najbolje shvatila. Molim te da mi polako objasniš šta ja treba da radim za tih nedelju dana. Možda zato što je kasno, danas nešto nije bilo u redu sa vezama, pa nisam mogla ranije da se konektujem, a možda sam i malo gluplja :lol: . Ako ti nije problem, objasni mi opet.
Pozdravljam te. :lol:
 
Ne bi bilo loše kada bi se registrovala, ako ti to nije problem, pa da možemo da razmenjujemo i private poruke. Imam neka loša iskustva sa jednog drugog topica na forumu, pa ne bih baš iznosila sve javno.
Pozdrav.
 
Evo, ništa specialno ne treba da radiš, jedino prati dnevnu potrošnjo soli u svojoj ishrani, ako kuvaš pretežno sama. Ako ne, zamoli svog kuvara, da ti da normativ koliko soli stavlja u tvoje jelo. A ako kuvaš ti za celu familiju, kaži mi koje probleme imaju ostali članovi tvoje obitelji, jer je nemoguče, da ako konzumirate pretežno istu hranu, da ti imaš zdravstvenih problema a ostali ne. Jedino ako si ostali ne dosoljuju ono što ti izkuvaš a ti ne.
Najvažnije je, da na neki način ustanoviš koliko u proseku od minimalno nedelju dana dnevno unosiš soli u organizam.
A za početak kaži mi prosto, voliš slana ili slatka jela.

Pozdrav

Sos
 
Na ruci imam par fleka koje su svetlije nego ostali deo koze,leti na moru se izjednace,sto bas sa solarijumom i nije slucaj.Bila sam kod milion lekara i uvek su mi davali neke gluposti od kojih mi nista nije bilo bolje.Radila sam analize(struganje povrsinskog sloja),i nisu gljivice.Da li imate neki savet?Hvala,pozdrav
 
Posto se boja koze vrati ,znaci da se ne radi o vitiligu,vec o nekoj infekciji.Ako nije ljivica,verovatno je bakterija!!NAJBITNIJE JE PROMENU LECITI,NE POSLE LETA,VEC PRE IZLAGANJA SUNCU jer neke vrste bakterija daju zuckasto-belicaste promene,a ako se sa njima izlozite suncu,bolesno mesto ne pocrni i dugo imate fleke!!!Princip je:leciti promene do suncanja!!Predlazem da fleku mazes od sada do kraja januara mascu Enbecin i kremom Bicutrin 1x dnevo svaki treci dan (jednom prvom,a drugi put drugom kremom).Onda pauziraj sa mazanjem do aprila meseca ,a onda mazi po 2 nedelje mesecno(do kraja juna) jedan dan krem Daktanol,a drugi dan kren Didermal!!Na prvo sunce ces izaci sa zdravom kozom,sto je najbitnije,a onda ce se boja tokom leta izjednaciti!!!Pozdrav!
 
Hvala na informacijama! Koliko dugo koristis taj melem i da li pomaze??
Meni je dermatolog preporucio VITIX gel, navodno su jako dobri rezultati, sprecava sirenje vitiliga a u mnogim slucajevima se pigment vraća.
 
Ja sam kasno cuo za tog travara, pa sam tek od polovine avgusta poceo da koristim melem, a on zahteva i izlaganje suncu, tako da sam morao da prestanem sredinom oktobra, ali cu nastaviti na prolece, jer mi se jedna fleka potpuno povukla. A taj VITIX, jel moze da se kupi u apotekama, mislim da li je potreban recept?
 
Ne znam da li se moze kupiti kod vas - najbolje je da provjeriš u apotekama!
U Hrvatskoj je distributer
GRAFOMEDIKA,
Korčulanska 5 E,
10 000 Zagreb
tel. 00835/01/618 3039 ili 618 3040.
Ne izdaje se na recept, cijena je oko 45 eura.Ali isto tako se koristi u kombinaciji sa suncem ili fototerapijom. Najbolje je da nazoves i pitas za savjet!
Pogledaj www.vitix.com
I još jedno pitanje: da li koristiš samo melem ili još nešto, koliko ti preparati koštaju ( ako može u eurima )i da li ih dotični gosp. travar šalje poštom ili je neophodno doći na pregled?? Hvala!
 
Možda nema veze, a neke žene primetile su, da su starosne pege posle biodiete izgubile intenzitet ili potpuno iščezle. Postaviču ovo obrnuto pitanje na svoj forum, možda če se neko javiti i sa tim iskustvom. Ali teško verujem, mada i jedno i drugo je pigmentacija.
 
Sta nije jasno?
Ako mi nadjes povezanost,isto poreklo starackih pega i viteliga idem da se bavim ekonomijom.Ozbiljno,ostavljam medicinu i pocinjem da se bavim ekonomijom.
 

Back
Top