Dermatologija

Poruka
24.983
malo pre sam procitao da kao simptom Kandide moze da bude depresija,lose pamcenje,hiper aktivnost itd i jel to ista ona kandida sto se pojavljuje na kozi ili posebna vrsta bakterije ili su ovi budale sto su pisali na internetu??

markomarkov

Početnik
Poruka
1
cao...moj problem je sledeci...;) Imao sam nezgodu u igri sa svojim psom.U toku te igre on je meni uspeo da otkine pola gornje usne.Sve je dobro proslo usiven sam,to sada zarasta i dobro napreduje.Mene interesuje da li neko moze da mi da koju informaciju vise,tj.da li postoji neka krema koju bih ja mogao da koristim preventive radi,da mi oziljak ne bi ostao na usni?P.S.Vama se obracam za pomoc jer mi je moj dr.rekao da ne mogu da koristim ni jednu kremu za oziljke jer su sve one na neki nacin "otrovne"!Da li postoji neka koja nije?:D

Hedonista

Poznat
Poruka
9.346
cao...moj problem je sledeci...;) Imao sam nezgodu u igri sa svojim psom.U toku te igre on je meni uspeo da otkine pola gornje usne.Sve je dobro proslo usiven sam,to sada zarasta i dobro napreduje.Mene interesuje da li neko moze da mi da koju informaciju vise,tj.da li postoji neka krema koju bih ja mogao da koristim preventive radi,da mi oziljak ne bi ostao na usni?P.S.Vama se obracam za pomoc jer mi je moj dr.rekao da ne mogu da koristim ni jednu kremu za oziljke jer su sve one na neki nacin "otrovne"!Da li postoji neka koja nije?:D
Tvoja kuca i tvoj doktor...e to bi bio par;))
Dermatix Ultra je odlican, sa njim imam najbolja iskustva i Scar Esteticom, ali ne znam ima li ga jos u Srbiji...

Лулница

Iskusan
Poruka
5.306
Nisam dermatolog ali sam vodila borbu sa s.dermatitisom...
Jako je bitno da li postoji neki drugi zdravstveni problem...anemicnost, problemi sa stitnom zlezdom, drugi hormonalni poremecaji, autoimune bolesti....itd...za pocetak je najbolje da uradis detaljne analize...

pa nastavis da:

- pijes dosta tecnosti
- ne nerviras se, ne ogledas se u ogledalu (i jedno i 2go pogorsava situaciju)
- ne jedes hranu koja je puna dodataka (E....), toksini se skupljaju u jetrima i opterecuju ih
- bar sat vremena provedes na svezem vazduhu i bar 10 min na suncu
- koristis kozmetiku sa dobrim sastavom (izbegavanje komedogenih proizvoda, punih alkohola i sl. )
- ne koristis previse proizvoda istovremeno..dovoljno je da koristis blago sredstvo za umivanje i kremu...batali tonik i ostalo.....
- koristi poseban peskir samo za lice i nemoj da isto brises, vec tapsi
- jako je bitno da si nezan kod utrljavanja svega (krema, gela...)
- Aloe vera moze da bude od pomoci, tinktura Tea tree...

Seboreicni dermatitis nije izlecljiv ali moze da se drzi pod kontrolom..zapitaj se da li si duze vremena bio pod stresom, hranio se nezdravo i sl..znaci okidac kod tog dermatitisa je obicno STRES!!!

Meni terapije kontracepcijom, razni gelovi (Diferin..itd) nisu pomogli...niti mi je pomogao neki dermatolog...ali to je samo moje iskustvo....treba promeniti nacin ishrane, razmisljanja itd..

P.s. zavisi koje firme su dodatci ishrani...nisu svi ni ok...+ ne valja ti kombinacija svega toga....glina je ok ali nista specialno...znaci zasto uopste uzimas sve te vitamine...sta zelis da postignes njima...samo zbog dermatitisa ili?

Jesi li uspela da se izboriš sa tim? :(

A odlazak na more i na planinu, da li to pomaže?

Ja nemam problem sa tim (Hvala Bogu, daleko bilo!) ali ne mogu da shvatim da je neizlečivo :sad2:

Лулница

Iskusan
Poruka
5.306
Pre nekoliko dana otišao sam kod dermatologa zbog problema sa aknama (uglavnom na čelu) na licu koje su se iznenada pojavile u većem broju.Problem sa bubuljicama imam od srednje škole ali se sve to dalo sanirati gelom za čišćenje lica i antiakne hidratantnom kremom.Naime, lekar je konstatovao Seboreični dermatitis i prepisao mi upotrebu metronidazol gela koji inače ostavlja tanak film preko kože i zateže mi lice (preko dana) i suspenziju ihtiona (ihtion,kaolin,glicerol i cink-oksid suspenzija) koju nanosim uveče.Međutim, meni se stanje drastično pogoršalo.Čini mi se da imam još više bubuljica nego što sam imao pre terapije.Lice se još više upalilo a bubuljice su se pojavile na obrazima i na čelu.Šta da radim i kome da se obratim za pomoć?
Inače vodim računa o higijeni lica(gel za čišćenje,krema,tonik za lice povremeno,ne diram lice rukama) i ishrani-često uzimam vitaminsko-mineralne suplemente (vitamini+minerali+L-karnitin i žen-šen u jednoj tableti), redovno pijem po 2g ribljeg ulja (omega3-masne kiseline) a od skoro sam na detoks programu zelenom glinom.
Nije mi jasno šta se i pored sve moje brige za zdrav način života dešava sa mojim organizmom.Znam da se s.dermatitis ne leči ali zbog čega mi se stanje pogoršalo već posle prve primene terapije.
Verovatno su hormoni u pitanju(što je dermatolog potvrdio) ali nisam dobio ništa što bi delovalo na uzročnika-testosteron.
Stoga vas molim za savet.Pozdrav

Nadam se da ćeš se izboriti sa tim - ja verujem da za sve postoji lek, tako se i ti postavi!
I nemoj odustati od traženja, čak i kada neki budu govorili da nema izlaza!

:cmok2:

zvonchica br.2

Zainteresovan član
Poruka
379
Zamolila bih naseg dermatologa da mi kaze nesto vise o DOVOBET kremi ne mogu bas puno komentara da nadjem onjoj na netu..
CLOBEDIP ako sam dobro procitala.. isto krema..
da li je to jace od butavate kreme i dal je pametno da se macka vecito vec izmucena koza sa svim i svacim??
I sta mislis doco dragi dal sa 40g i ne preteranom psorijazom mogu da krenem sa metotreksatom???
Mozda neka manja doza.. vize mi je mazalica dosta....
pa hvala unapred...

P.S. ovo sam nasla
http://www.psoriasis-help.org.uk/forum/index.php?topic=29963.0
Pa sad koliko ja razumem, kaze da su posledice gore... vise pravi stete nego koristi...

Poslednja izmena:

Hedonista

Poznat
Poruka
9.346
Zamolila bih naseg dermatologa da mi kaze nesto vise o DOVOBET kremi ne mogu bas puno komentara da nadjem onjoj na netu..
CLOBEDIP ako sam dobro procitala.. isto krema..
da li je to jace od butavate kreme i dal je pametno da se macka vecito vec izmucena koza sa svim i svacim??
I sta mislis doco dragi dal sa 40g i ne preteranom psorijazom mogu da krenem sa metotreksatom???
Mozda neka manja doza.. vize mi je mazalica dosta....
pa hvala unapred...

P.S. ovo sam nasla
http://www.psoriasis-help.org.uk/forum/index.php?topic=29963.0
Pa sad koliko ja razumem, kaze da su posledice gore... vise pravi stete nego koristi...

Suvise je komplikovano da se preko foruma isprica, Dovobet ili Diavobet je analog vitamina D, koristi se recimo, izmedju ostalog i u psorijazi, kada hocemo kozu da odmorimo od kortikosteroida, efekat je odlican, sme 70g nedeljno da se potrosi. Sto se Methotrexate tice, to ni ambulantno ne dajemo, trebalo bi prvo malo da legnes u bolnicu, da se vidi ima li indikacija da se uvede, obicno se daje probna doza od 2.5mg, pa ako ok odreagujes onda ide full doza, raspon je od 7.5 do 20mg, obicno, najcesce. Imaju i tablete ali i rastvor za intra muskularnu upotrebu. Dan posle daje se folna kiselina. Inace MTX se daje jednom nedeljno, prate se kks i biohemija obavezno, to je citostatik.
Butavate je najjaci kortiko preparat, nije registrovan u Srbiji ali ima ga u apotekama, dosta je jak, vise je za short strong contact therapy, znaci kraci vremenski period se upotrebljava, u samom pocetku kada zelimo brz i jak efekat, ali i na njega moze da se desi tahifilaksa, to jest da dodje do zasicenja lekom i da ne deluje, ali posle dugootrajne upotrebe, ali racunaj na atrofiju koze, infekcije, pojacanu maljavost , kod abuzusa Butavate ili Dermovate ( clobetasol dipropionat hemijski ).
Ako ti je dosta mazalica, vidi malo po netu o biologicals, to su neke vakcine za psorijazu..npr Remicade, Abreva, Efalizumab...

Hedonista

Poznat
Poruka
9.346
seboroicni dermatitis je stanje koze, kod pojacanog lucenja sebuma iz lojnih zlezda plus delovanje Malessezie furfur tako da istina je da nije izlecivo, to jest moze samo da se drzi pod kontrolom nekim preparatima, ja na primer preporucujem Blue cap sampon i krema spanske firme Catalysis..

[email protected] Zar ovo nije za temu dermatologija?

Лулница

Iskusan
Poruka
5.306

:eek: Bože mili, sakloni Bože... :(

Pa kako ste se to "igrali"? Koja je to rasa? :think:

Jesi li pitao doktora možeš li da koristiš MelOp (tj Jomelop)?
http://www.saljic.rs/sr/products.html

Poslednja izmena od moderatora:

Riot

Zainteresovan član
Poruka
150
bio sam juce kod dermato venerologa,dobio sam testove i analize koje sam danas uradio(krvna slika,urin I i 2,bris grla i nosa,bris uretre koje boli ko ludo,test mokrace na bakterije itd),a dijagnoza je balanitis. Do sada nisam imao problema sa secerom,polu obrezan sam,a rezultati ce stici tek u utorak popodne a ja cu onda morati ici u sredu kod dermatologa. Sad bih vas hteo pitati kako ce ici lecenje ako mi ne nadju ni jednu bakteriju niti mikrorganizam? Gljivice nisu jer sam se malko igrao sa canestanom(13 dana),nistatinom,cak sam i koristio i gentamicin i nije dalo nikakve rezultate. Da li cu morati kompletno da se obrezem ili ako je neka alergija ili osetljivost kako ce da znaju na sta sam alergican? Help,ne mogu da spavam. :rida: Ovo vucem vec godinu dana i bas me je sra'!

Hedonista

Poznat
Poruka
9.346
bio sam juce kod dermato venerologa,dobio sam testove i analize koje sam danas uradio(krvna slika,urin I i 2,bris grla i nosa,bris uretre koje boli ko ludo,test mokrace na bakterije itd),a dijagnoza je balanitis. Do sada nisam imao problema sa secerom,polu obrezan sam,a rezultati ce stici tek u utorak popodne a ja cu onda morati ici u sredu kod dermatologa. Sad bih vas hteo pitati kako ce ici lecenje ako mi ne nadju ni jednu bakteriju niti mikrorganizam? Gljivice nisu jer sam se malko igrao sa canestanom(13 dana),nistatinom,cak sam i koristio i gentamicin i nije dalo nikakve rezultate. Da li cu morati kompletno da se obrezem ili ako je neka alergija ili osetljivost kako ce da znaju na sta sam alergican? Help,ne mogu da spavam. :rida: Ovo vucem vec godinu dana i bas me je sra'!

niko nije uradio bris glansa penisa?
pomoci ce ti dermatolog...nadam se
a kako znas da nisu gljivice, zavrsio si medicinu pa znas kako to izgleda?

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.211
Jesi li uspela da se izboriš sa tim? :(

A odlazak na more i na planinu, da li to pomaže?

Ja nemam problem sa tim (Hvala Bogu, daleko bilo!) ali ne mogu da shvatim da je neizlečivo :sad2:

Tek sad videh ovaj post...:rumenka:
Ne mozes se sa time izboriti kao ni sa mnostvom drugih bolesti (postoje neizlecive bolesti)...mozes ih samo dovesti u stanje remisije (stanje odsutnosti aktivnosti bolesti, prolazno popustanje nekih simptoma)...
Tako da je moje stanje u remisiji..mada konstantno varira i zavisi od drugih faktora na koje nemam nikakav uticaj + koristim lekove (ne za dermatitis) koji mi pogorsavaju stanje...

Odlazak na more (kupanje, malo suncanja) pomaze..ali zavisi od stanja upale koze i sl...ako je stanje porilicno lose, mislim da bi navedeno samo odmoglo...

Лулница

Iskusan
Poruka
5.306
Tek sad videh ovaj post...:rumenka:
Ne mozes se sa time izboriti kao ni sa mnostvom drugih bolesti (postoje neizlecive bolesti)...mozes ih samo dovesti u stanje remisije (stanje odsutnosti aktivnosti bolesti, prolazno popustanje nekih simptoma)...
Tako da je moje stanje u remisiji..mada konstantno varira i zavisi od drugih faktora na koje nemam nikakav uticaj + koristim lekove (ne za dermatitis) koji mi pogorsavaju stanje...

Odlazak na more (kupanje, malo suncanja) pomaze..ali zavisi od stanja upale koze i sl...ako je stanje porilicno lose, mislim da bi navedeno samo odmoglo...

A homeopatija?

Poslednja izmena:

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.211

Nisam pokusavala sa homeopatijom....niti znam nekoga ko je na taj nacin s.dermatitis doveo u stanje remisije...sto ne znaci da nije nikome pomogla...samo treba naci nekoga ko je doktor po struci i kombinuje klasicnu medicinu sa alternativnom. ...razmisljam u tom smeru iz drugih zdravstvenih razloga....pa mozda i pokusam...

P.s. Ima dosta sarlatana na tom podrucju, pa ne treba tek tako odlaziti kod svakoga...

Лулница

Iskusan
Poruka
5.306
Nisam pokusavala sa homeopatijom....niti znam nekoga ko je na taj nacin s.dermatitis doveo u stanje remisije...sto ne znaci da nije nikome pomogla...samo treba naci nekoga ko je doktor po struci i kombinuje klasicnu medicinu sa alternativnom. ...razmisljam u tom smeru iz drugih zdravstvenih razloga....pa mozda i pokusam...

P.s. Ima dosta sarlatana na tom podrucju, pa ne treba tek tako odlaziti kod svakoga...

Nadam se da ćeš uspeti da izlečiš to :) pokušaj, zašto da ne! :)
Naravno da treba paziti da li je neko registrovan i da nije prevarant!
Svako dobro! :)

gost 46745

Veoma poznat
Poruka
12.490
Mozda nekom pomogne ............apropo dermatitisa

Bas ovde na forumu sam to procitala i kako nije skodilo da probam , pokusala sam jer su mi vec dojadile kojekakve mazalice . pritom bas i nisam uzoran i dosledan pacijent . Na nozi mi se pojavilo nesto pre godinu dana velicine santimentar pa se i prosirilo na 5 do sada .
Suva koza , koja se i perutala povremeno
I kaze cika makedonac , 2 puta dnevno istrljati sodom bikarbonom i drzati malo potopljeno u rastvoru sode i nakon nedelju dana nemaaaa :)
Ja sam samo jednom dnevno na parecetu mokre vate nanosila sodu bikarbonu i nezno trljala preko tog mesta , mrzelo me sve po proceduri :( ........... dali da vam kazem rezultat ?
U svakom slucaju mnogo bolje izgleda , pa makar nek je i na neko vreme :)

devojkasasela

Zainteresovan član
Poruka
253
Krenuo je sa pocetkom terapije posle krioterapije(hipervag i providon jod naizmenicno),ali i istovremeno sa primenom apotekarskog rastvora za pitirijazu(na ledjima i malo po vratu).
Ne prestaje ni po prestanku terapija.
Svrab nije konstantan,nekad manjeg,nekad jaceg inteziteta(obicno posle tusiranja je nesnosan),kupila neko baby ulje,posle mazanja je bilo jos gore.
Ne znam treba li da napomenem da se u poslednje vreme prilicno znojim,i nenormalno mnogo jedem(stalno imam potrebu za hranom),i da se deo koze areola na obe dojke sa donje strane na jednom delu malo peruta i kao da je neznatno grublja koza) i da su mi obe dojke povremeno hiperosetljive na dodir i blago otecene(bez obzira na ciklus-sto ranije nije bio slucaj).
Procitah negde da svrab areola moze biti znak neke vrste raka dojke.
Ne znam treba li jos da napisem-34g,por-0,ab-0,papa IIIa(biopsio pvu-nije tumor,nije ni displazija,hronicna upala je,poz na ureaplazma urealitikum(izlecena),krioterapija uradjena(vaginalete jos koristim),operisala TCC g I/II besike(na terapiji BCGom).
Sta moze da bude uzrok ovog svraba?

tassana

Početnik
Poruka
4
Imam pitanje za Dr.Hedonistu! z:)
Naime,vec godinama imam problem sa kozom lica.Idem kod poznatog Beogradskog dermatologa i dok god koristim preparate koje po njegovom receptu prave u apoteci,sve je ok,lice se smiri,bez bubuljica,crvenila,perutanja,itd.U stvari,dijagnostikovana mi je Rozacea i sa tim sam navikla vec da se nosim.Dugo nisam bila kod njega,i sada kako je pocelo hladno vreme,meni je lice sve gore i gore.Danas sam bila kod njega i prepisao mi je neke mazalice za dan i za noc i lek Eritromicin ali u ogromnim kolicinama.Tolikim da se cak i apotekarka zacudila.Naime,treba da pijem taj lek 5 nedelja 4 puta dnevno po 1 tabletu,zatim 10 nedelja 3 puta dnevno po 1 tabletu,onda 15 nedelja 2 puta dnevno po 1 tablet i 10 nedelja 1 dnevno po 1 tabletu.Posto on nije nista progovorio dok je pisao recepte,osim da je kontrola za 2 meseca,nisam imala pojma o cemu se radi.Apotekarka mi je rekla da je u pitanju upalni bakterijski proces s obzirom na recepte.Mene sada zanima da li je stvarno potrebno toliko se "trovati" antibioticima (inace retko pijem bilo sta od lekova) i koja bi to bakterija mogla biti.Nije me poslao ni da uradim bris koze lica.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru! z:)

tassana

Početnik
Poruka
4
A,da nisam napomenula! Imam 34 godine,i u pubertetu nisam nikada imala bilo kakvih problema da kozom.Tacnije do svoje 24,25 nisam imala nikakvih problema.I da,rekao mi je da Eritromicin bez problema mogu da piju i trudnice (posto u skorije vreme planiram da zatrudnim),ali sam ja u uputstvu procitala da ga trudnicama daju bas ako je neophodno,znaci npr.ako imaju Hlamidiju!
Hvala unapred jos jednom svima! :-)

joz27

Zainteresovan član
Poruka
110
ako neko zna, neka mi javi, ovde ili na privatnu poruku, gde mogu ozbiljno da pregledam kosu (osim dr. filipa s. :) ). imam problem sa opadanjem. bio sam na 2,3 mesta u drzavnim inst. ali se sve svodi na to da mi ni ne pogledaju kosu, vec samo odmah napisu neki preparat koji vecini prepisuju.

hvala.

Hedonista

Poznat
Poruka
9.346
Imam pitanje za Dr.Hedonistu! z:)
Naime,vec godinama imam problem sa kozom lica.Idem kod poznatog Beogradskog dermatologa i dok god koristim preparate koje po njegovom receptu prave u apoteci,sve je ok,lice se smiri,bez bubuljica,crvenila,perutanja,itd.U stvari,dijagnostikovana mi je Rozacea i sa tim sam navikla vec da se nosim.Dugo nisam bila kod njega,i sada kako je pocelo hladno vreme,meni je lice sve gore i gore.Danas sam bila kod njega i prepisao mi je neke mazalice za dan i za noc i lek Eritromicin ali u ogromnim kolicinama.Tolikim da se cak i apotekarka zacudila.Naime,treba da pijem taj lek 5 nedelja 4 puta dnevno po 1 tabletu,zatim 10 nedelja 3 puta dnevno po 1 tabletu,onda 15 nedelja 2 puta dnevno po 1 tablet i 10 nedelja 1 dnevno po 1 tabletu.Posto on nije nista progovorio dok je pisao recepte,osim da je kontrola za 2 meseca,nisam imala pojma o cemu se radi.Apotekarka mi je rekla da je u pitanju upalni bakterijski proces s obzirom na recepte.Mene sada zanima da li je stvarno potrebno toliko se "trovati" antibioticima (inace retko pijem bilo sta od lekova) i koja bi to bakterija mogla biti.Nije me poslao ni da uradim bris koze lica.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru! z:)

To je terapija kolege F.S i ja njega uvek podrzavam, velikoj vecini je pomogao i ako imate poverenja u njega istrajte do kraja..
Eritromicin se daje kod rosacee, ili Dovicin ili Amracin..to je stanje koze, a ne bolest, zato je dao antibiotike toliko dugo, ali da ja ne bih nagadjao sta je hteo najbolje da ga vi pitate, predusetljiv je, obrazlozice;)

Hedonista

Poznat
Poruka
9.346
ako neko zna, neka mi javi, ovde ili na privatnu poruku, gde mogu ozbiljno da pregledam kosu (osim dr. filipa s. :) ). imam problem sa opadanjem. bio sam na 2,3 mesta u drzavnim inst. ali se sve svodi na to da mi ni ne pogledaju kosu, vec samo odmah napisu neki preparat koji vecini prepisuju.

hvala.
Samo nemoj da ides po aptekama da te neki kvazi strucnjaci besplatno pregledaju nekom kamerom a posle ti napakuju da kupis trista preparata, to su hohstapleri, ima kolega koji se bave trihologijom