Demagogija

Corto Malteze

Veoma poznat
Poruka
12.221
Šta mislite koliko smo politički demagoško društvo?

Demagogija (od grč. δῆμος „narod“ i grč. ἄγειν „voditi“) se odnosi na političku strategiju s ciljem sticanja političke moći, preko apologije na uobičajene predrasude, bojazni i očekivanja jednog kolektiva ili društva. Tipična strategija demagoških govora je ostrašćena retorika i propaganda, kao i populizam*.

*Populizam je politička orijentacija koja teži da privuče pažnju i podršku što većeg broja stanovnika. Populizmom se najčešće se obećavaju nerealne beneficije socijalno ugroženim grupama pre nego stvarni ekonomski i socijalni interesi i razvojni programi. Koristi se u svim oblastima života, ali najčešće u politici.
 
Kod nas postoji uzrecica "neko voli popa a neko popadiju"...znaci, ono sto za nekoga moze predstavljati demagogiju jer su mu ciljevi dijametralno suprotni od politickog protivnika, za istog tog protivnika su susta istina i aksiom od koga sve polazi.
Niko od nas ne moze biti idealno objetivan i odatle pocinje cela prica o demagogiji u ovom slucaju a i o drugim razlikama koje se manifestuju na druge nacine ( manje nasilne ali i vise nasilne).

E sad (nije muslimansko musko ime) ako sam ja znao sta sam hteo da kazem, neka me pregazi tramvaj odmah sad :)
 
Kod nas postoji uzrecica "neko voli popa a neko popadiju"...znaci, ono sto za nekoga moze predstavljati demagogiju jer su mu ciljevi dijametralno suprotni od politickog protivnika, za istog tog protivnika su susta istina i aksiom od koga sve polazi.
Niko od nas ne moze biti idealno objetivan i odatle pocinje cela prica o demagogiji u ovom slucaju a i o drugim razlikama koje se manifestuju na druge nacine ( manje nasilne ali i vise nasilne).

E sad (nije muslimansko musko ime) ako sam ja znao sta sam hteo da kazem, neka me pregazi tramvaj odmah sad :)

Znao si kada bi se gadjali tramvajimaa u centru grada :lol:

Sala mala. Nisi puno pogresio, ali nije sve tako relativno. Postoje neki standardi.
 
Kod nas postoji uzrecica "neko voli popa a neko popadiju"...znaci, ono sto za nekoga moze predstavljati demagogiju jer su mu ciljevi dijametralno suprotni od politickog protivnika, za istog tog protivnika su susta istina i aksiom od koga sve polazi.
Niko od nas ne moze biti idealno objetivan i odatle pocinje cela prica o demagogiji u ovom slucaju a i o drugim razlikama koje se manifestuju na druge nacine ( manje nasilne ali i vise nasilne).

E sad (nije muslimansko musko ime) ako sam ja znao sta sam hteo da kazem, neka me pregazi tramvaj odmah sad :)


Чуууууууваааааааааајјјјјјјјјјјјјј............

 
Kod nas postoje levi i desni demagozi.Jedni se ovde nazivaju PatriJote a drugi EUropeJci.U sushtini sve je to ista crvena banda,tachnije vuche ideoloshku matricu iz vremena kad su svi bili jedna velika sretjna crvena porodica koja se borila da Amerika i Engleska budu zemlja proleterska:)....tachnije tada im je to bila zajednichka demagogija za zaludjivanje debila a u zadnjih 20-ak godina su se podelili na pro-Slobiste i pro-Stamboliceve(ovi sebe smatraju demokratama,moz mislit...)Od nekadashnje zemlje koja je imala 3 miliona "drugova chlanova"nije ni za ochekivati da bude bolje.
 
a imamo i onu vrstu demagoga koji nikad necje prezhiveti SFRJ i dok budu zhivi mislicje da im je nad glavom drug Tito sa sve Partijom, i do kraja zhivota cje za sve biti kriva 'crvena banda', a ne nikako nash preovladjujucji podanichki mentalitet - srbija se pred stranom silom saginjati necje, al zato rado ocje pred kojekakvim duhovnim i svetovnim liderima.
dok tu vrstu podlozhnosti svakojakim autoritetima [svim mogucjim] ne iskorenimo, narod, tj nas, cje da muze svaka budala svakom mogucjom prichom i uvek cje imati publiku.
 
Da da da...nisu krivi crveni lopovi koji preko noci pstadoshe nevidjene demokrate nego"mentalitet naroda"..niza rasa i te fore..genetski defekt..sve sve samo da deda ne bude kriv.:)
 
ne trpaj mi rechi u usta. ;)
to nije genetski defekt niti ima veze sa rasama. nizhe rase ne postoje.
ali ima veze sa psihologijom mase, kolektivnim nesvesnim - chitati Junga.

ako ste ikad chuli za njega.
ipak, biti opsednut sa tri miliona crvenih bandita... mnogo je to... puno vremena oduzme.
 
u velikom procentu smo demagosko drustvo... ponekad kada gledam sta se ljudima servira u tzv "politickim dijalozima" zabrinem se da li oni misle da smo mi retardirani kada se usudjuju da se tako ponasaju i da takve stvari valjaju?
 
"Svaki narod ima vlast kakvu zasluzjuje"-ovo je sinonim vrhunske demagogije crvene bande.Plasirano da opravda njihovo bahacenje i na silu preuzimanje vlasti 45...i sad se sinovi ili unuci istih tih pozivaju na demokratiju i prozivaju srpski nacionalizam kao bauk koji nas je skupo koshtao..a nisu naravno u pitanju odluke njihovih starih koji su na sve copavog lopova sa Briona shto je bilo protiv srpskog naroda samo potvrdno klimali glavom."Kriv je narod nismo mi,nema vese shto smo na silu doshli na vlast i niko nas nije birao,kriv je narod koji nas nije izabrao":)
 
vidis, ja mislim i da je preterano bavljenje time ko je kriv (a ti krivci davno mrtvi) takodje demagogija.
A shto da se ne bavimo i time?
Evo te crvene"demokrate" se ubishe ubedjivajuci nas da je narod kriv..neka bezlichna masa..
I ti mislish da je to sluchajno?
Pa znaju oni zashto to rade-sistem chuvaj dupe svoje da se ne otkrije nasha krivica.
Najlakshe je sve svaliti na narod da se proikrije pravi krivac a to je valjda onaj ko je bio na vlasti.
 
A shto da se ne bavimo i time?
ko smo to mi?
pitanjima toka i uzrocno-posledicnih veza neka se bave istoricari.
politicari zloupotrebljavaju istoriju da prave bauke... recenicne konstrukcije koje nemaju smisao. nikakav.

vreme nacionalista je proslo.
vreme crvenih je proslo.
tu su nam njihova deca i unuci.
i to je cinjenica.

politicare cenim ili ne samo po tome koliko prakticnih problema u svojoj zemlji rese (ovih danas i sada) i koliko se strateski dobro postave da ne nayebu buduce generacije. to je sve.
 
Mi sa 4uma,bilo ko u javnosti.Tim laznim demokratama su puna usta "novog sistema vrednosti"i nekog "preispitivanja" i tu su 100% u pravu-treba raskrstiti sa komunistichkim sistemom vrednosti i mentalitetom i preispitati ko je sve odgovoran za odluke koje su bile na shtetu srpskog naroda od 45.pa na ovamo.A istorichari ti nisu nishta manje nepristrasni od politichara-pogledaj malo shta glavni"povjesnichari"okruzenja danas plasiraju kao tobozu objektivnost."Isotrijski sud"nekog proshlog vremena u sadashnjem je uvek u saglasju sa trenutno drushtveno-podobnim vrednostima.Nema to veze sa objektivboshcu.
Vreme komunizma jeste proshlo.
Vreme nacionalizma se vratilo-i to nije nishta loshe.
Biti srpski nacionalista je isto ko i biti shpanski engleski bilo koje nacije.I niko to tamo ne smatra loshim ili zaostalim a svi englezi shpanci ili amerikanci su nacionalisti,to je najnormalnija stvar.
 
ma ne zulja me hebe mi se za tekovine i slicna sranja al ti brate preterano seres ,bas onako ko foka ,radikali i liberali su sve komunisti i deca komunizma ,a ostali nisu sve sami ugledni monarhisti i predratna kulturna burzoazija u pizdu materinu
 
Kakvi god da su bili za crveni olosh su bili gospoda.
To je neverovatno kod vas dece komunizma shto svi kukate na sistem a na one koji su stvorili i 50 godina rukovodili tim istim sistemom vam smeta kad se vikne.
 
Koliko je meni poznato od 1804. pa sve do te umobolne SFRJ srpski narod je samo ishao napred...a stagnacija i degradacija nastaju tek pod crvenima.I shto se teritorije tiche i spoljnopolitichkih uspeha.I to naravno sasvim sluchajno.
 
Kakvi god da su bili za crveni olosh su bili gospoda.
To je neverovatno kod vas dece komunizma shto svi kukate na sistem a na one koji su stvorili i 50 godina rukovodili tim istim sistemom vam smeta kad se vikne.

Pa nisam dete komunizma ,ni vojnog ni civilnog al to nema veze, nista ti ne razumes ne kazem ja da su crveni bili bolji od ovih pre, nego mi nije jasan vas kriterijum po kome su bas svi komunisti i njihova deca liberali ili eventualno radikali ,a u drugim partijama DSS ,G17 ...kao nema nijednog komunca nego sve sami potomci predratne elite ,kako da ne
 
Koliko je meni poznato od 1804. pa sve do te umobolne SFRJ srpski narod je samo ishao napred...a stagnacija i degradacija nastaju tek pod crvenima.I shto se teritorije tiche i spoljnopolitichkih uspeha.I to naravno sasvim sluchajno.
pa nece biti da je bas tako pre rata je 70-80% Srba zivelo na selu ,srali su svi iza kuce ,imali su u sred sobe ognjiste,sofru i tronosce oko sofre ,po dve praseta i dve koze i to je sve ,tako da nece biti da su samo stagnirali ili nazadovali pod komunjarama .
 

Back
Top