Dekarbonizacija

antoanko

Poznat
Poruka
7.270
U jednom servisu mi nude da mi urade ''dekarbonizaciju motora'' tako što će da ga prikače na neku mašinu uz koju auto treba da radi 45 minuta i posle toga će mi DPF biti ''kao nov'' a očistiće se i sva garež iz motora.Ne deluje mi da je to moguće a nije baš ni jeftino (40 eura)

Zna li neko šta o tome?
 
Rizikuješ da ti ta garež iz motora zapuši dpf filter pa će ti ponuditi još fenomenalnih usluga. Mamipara ako se ja pitam ko i dosta toga što se prodaje danas.
Jel ide auto? Ne pipaj ništa! To su ti sve preparati kao što se ljudima prodaju raznorazni suplementi za ovo i ono a ne rešavaju ništa. Ko sapun nekada što se prodavao kao lek u 19 veku.
 
U jednom servisu mi nude da mi urade ''dekarbonizaciju motora'' tako što će da ga prikače na neku mašinu uz koju auto treba da radi 45 minuta i posle toga će mi DPF biti ''kao nov'' a očistiće se i sva garež iz motora.Ne deluje mi da je to moguće a nije baš ni jeftino (40 eura)

Zna li neko šta o tome?
A sto bi to radio ..mislim nije to lose ali postoji li neki razlog zašto su ti to preporucili?..koliko je staro auto koliko km ?
 
Poslednja izmena:
Da to funkcionise mnogi vozaci HDI motora bi bili srecni jer ne bi morali skidati glavu motora nego bi za tih 40€ imali opran motor iznutra.
Taj 1,6HDI motor je sklon koksiranju ulja i treba da se na oko 50-60k km skida karter da bi se promenilo sito uljane pumpe da bi se izbegao problem loseg podmazivanja kako motora tako i turbine.
Ko to radi moze s tim motorom da predje milion opusteno.
 
Da to funkcionise mnogi vozaci HDI motora bi bili srecni jer ne bi morali skidati glavu motora nego bi za tih 40€ imali opran motor iznutra.
Taj 1,6HDI motor je sklon koksiranju ulja i treba da se na oko 50-60k km skida karter da bi se promenilo sito uljane pumpe da bi se izbegao problem loseg podmazivanja kako motora tako i turbine.
Ko to radi moze s tim motorom da predje milion opusteno.
Jel se to odnosi i na 1.6 131 ks R9M motor?
 
Svi dizeli imaju taj problem bez obzira na marku pogotovo oni sa klapnama na usisu i pogotovo oni koji se voze na kratkim relacijama.... ja dva puta godisnje ubacim u rezervoar 2dl da malo prcisti BellAdd D+ da nebi doslo do taloga ali ni to ne pomaze kad dođe do zacepljenja onda mora mehabicki da se cisti..
 
Kod pomenutih motora (a i kod nekih drugih) je problem i u predugačkom fabrički predviđenom intervalu zamene ulja. 30.000 km je previše, naročito za one koji se većinski voze po gradu, a uglavnom je to slučaj.
Međutim, dekarbonizacija nema veze sa uljem u karteru kao što nema veze ni sa diznama. Može da pomogne oko EGR - a, katalizatora i DPF - a, ali naravno da ne treba očekivati čudo. Međutim, bolji rad i ubrzanja se postižu.
 
Da to funkcionise mnogi vozaci HDI motora bi bili srecni jer ne bi morali skidati glavu motora nego bi za tih 40€ imali opran motor iznutra.
Taj 1,6HDI motor je sklon koksiranju ulja i treba da se na oko 50-60k km skida karter da bi se promenilo sito uljane pumpe da bi se izbegao problem loseg podmazivanja kako motora tako i turbine.
Ko to radi moze s tim motorom da predje milion opusteno.
Koja gomila nebuloza, dekarbonizacija nema veze sa uljem i sistemom podmazivanja, knjigu u ruke pa nešto nauči! I ti 1.6 motori su sakati kako konstrukcijski tako i sa servisnim intervalima koji je kasnije ispravljen ali prekasno za veliki broj vozila.

U principu te super usluge ti serviseri nude isto kao kada kupiš na trafici cigare a ona ti nudi još nešto ili u apoteci kupuješ aspirin a ona ti nudi neke vitamine. Trgovačke fore, da ne kažem trovačke.
 
Poslednja izmena:
Pomaze ko kaze da ne pomaze..samo ne pomaze kad je zacepljeno ali pomaze kao prevetivno sredstvo da nebi doslo do zacepljenja ..
Pomaže kako ne pomaže, kada ti dođe budala da kupi dizel kršinu iz uvoza i ti mu kažem ma odličan je dpf i plivajući zamajac, samo treba da odradiš dekarbonizaciju motora i auto će da bude bolji nego što je bio nov z:mrgreen:
I budala kupi auto.
 
Pomaze ko kaze da ne pomaze..samo ne pomaze kad je zacepljeno ali pomaze kao prevetivno sredstvo da nebi doslo do zacepljenja ..


Pazi ovako...svi stariji vozači dobro znaju da kad voziš na otvorenom putu pedesetak ili više kilometara većom brzinom ''auspuh pobeli'' i automobil posle toga manje dimi i u prvi mah deluje kao da lepše radi.Nakon dan dva taj se osećaj izgubi a auspuh opet pocrni...

(A ako ga voziš pored reke ili po nekoj kišici efekat je i bolji)

Vlaga iz vazduha učini da motor radi bolje,to su još piloti RAF-a otkrili u vreme II Sv.rata (kad uđu avionom u oblake mašina radi bolje)

Ovi u servisu mi objašnjavaju ovako :
-prvo se auto prikači na tu njihovu mašinu 45 minuta
-posle toga oni ga provozaju dvadesetak kilometara u režimu preko 3.000 obrtaja
-onda je DPF kao nov

Pitam ja njih lepo -Kako će da pogledamo taj sada ''kao nov'' DPF ?Nekom kamerom?
Ah,pa nema kamera za to ali oni ''znaju da će biti kao nov''
Još ih pitam -šta ako se nešto pokvari na automobilu dok oni teraju ''preko 3.000 rpm'' ?
''Neće,nikad se nije desilo''

Ali šta AKO se desi?
Nemaju odgovor...

Ali su radi da uzmu 40 eura.

Mogu ja i bez njih da izađem na put i ošinem po gasu...za 40 eura kupim goriva i mogu preći oho kilometara ...DPF ako se zapuši valja ga zameniti ili skinuti pa očistiti...
 
Pazi ovako...svi stariji vozači dobro znaju da kad voziš na otvorenom putu pedesetak ili više kilometara većom brzinom ''auspuh pobeli'' i automobil posle toga manje dimi i u prvi mah deluje kao da lepše radi.Nakon dan dva taj se osećaj izgubi a auspuh opet pocrni...
To belo je inače olovo iz benzina, taj fenomen postoji samo kod nas pa sad ti misli kakav je to kvalitet benzina (bezolovnog) :hahaha:
 
Pazi ovako...svi stariji vozači dobro znaju da kad voziš na otvorenom putu pedesetak ili više kilometara većom brzinom ''auspuh pobeli'' i automobil posle toga manje dimi i u prvi mah deluje kao da lepše radi.Nakon dan dva taj se osećaj izgubi a auspuh opet pocrni...

(A ako ga voziš pored reke ili po nekoj kišici efekat je i bolji)

Vlaga iz vazduha učini da motor radi bolje,to su još piloti RAF-a otkrili u vreme II Sv.rata (kad uđu avionom u oblake mašina radi bolje)

Ovi u servisu mi objašnjavaju ovako :
-prvo se auto prikači na tu njihovu mašinu 45 minuta
-posle toga oni ga provozaju dvadesetak kilometara u režimu preko 3.000 obrtaja
-onda je DPF kao nov

Pitam ja njih lepo -Kako će da pogledamo taj sada ''kao nov'' DPF ?Nekom kamerom?
Ah,pa nema kamera za to ali oni ''znaju da će biti kao nov''
Još ih pitam -šta ako se nešto pokvari na automobilu dok oni teraju ''preko 3.000 rpm'' ?
''Neće,nikad se nije desilo''

Ali šta AKO se desi?
Nemaju odgovor...

Ali su radi da uzmu 40 eura.

Mogu ja i bez njih da izađem na put i ošinem po gasu...za 40 eura kupim goriva i mogu preći oho kilometara ...DPF ako se zapuši valja ga zameniti ili skinuti pa očistiti...
zrak bude gusci i vise ga moze stati ..zimi takode


3000 obrtaja je zato sto mu upale program za čišćenje DPF... da mozes i ti da izades na auto put i da ga poteras efekat je isti..nzn o kom autu se radi ali je to slicno ..
 
Poslednja izmena:
To belo je inače olovo iz benzina, taj fenomen postoji samo kod nas pa sad ti misli kakav je to kvalitet benzina (bezolovnog) :hahaha:
Ali on vozi dizela. Nema veze, mislim da je solidna varijanta kupiti skuplji benzin ili dizel i lično sam se uverio da s tim ide bolje. Verujem da je to dobro i za duži vek DPF - a jer je sagorevanje bolje. Čuo sam da MOL, OMV i Shell zbog neke obaveze uzimaju jeftiniji od NIS - a, a skuplji dovoze svoj iz inostranstva.
 
Poslednja izmena:
Ja sa benzinom koji kupim u bosni (rs) prelazim 700 km a kada sipam ovde kod nas prelazim jedva 500 km sa punim rezervoarom. U bosni litar benzina 100-110 dinara. Ajde što je benzin mnogo jeftiniji nego što je mnogo mnogo bolji od ove nisove krdže. Sad kad sve to preračunaš, izađe vožnja duplo jeftinija.

IMG_20201008_012040.jpg
 
Da, i ja sam primetio da mi manje troši kad sipam u Bosni ili Crnoj Gori. To mi se pokazalo na svim vrstama goriva.
Antoanko - ako je dpf problem možda da razmisliš i o čišćenju DPF - a? :think:
Jeste veća lova, ali je i rezultat bolji.
 

Back
Top