Definitivno propali pregovori o novoj Vladi-slede izbori!

Mislim da su prekardašili sa ovim, stvarno Koštunica nema meru...
ako bude novih izbora, DSS+NS neće imati više od 10%, biće stigmatizovani kao glavni krivci i kočničari novoj Vladi, što su i bili!
radikali ide na 35%, DS blizu njima, par procenata manje, mislim da će biti čupavo za cenzus ovim malima...gubimo vreme, investicije, ulaganja, proizvodnju, ugled...gubimo sve zbog sujete i nezrelosti političke elite, pre svega mislim na Koštunicu i klapu oko njega.
 
filatelista:
Mislim da su prekardašili sa ovim, stvarno Koštunica nema meru...
ako bude novih izbora, DSS+NS neće imati više od 10%, biće stigmatizovani kao glavni krivci i kočničari novoj Vladi, što su i bili!
radikali ide na 35%, DS blizu njima, par procenata manje, mislim da će biti čupavo za cenzus ovim malima...gubimo vreme, investicije, ulaganja, proizvodnju, ugled...gubimo sve zbog sujete i nezrelosti političke elite, pre svega mislim na Koštunicu i klapu oko njega.
Ako nema Vlade, a bice je, nepredaje se vlast tek tako, DSS bi sigurno pukli kao glavni krivci sto nema vlade jos u trenutku kad se Kosovo rijesava :-D sto je ravno izdaji :-D :-D

Ali, ako je ne bude, onda DS treba da napravi predizbornu koaliciju sa SPOom, G17, LDPom, LSVom i SDUom + stranke nacionalnih manjina i da na izborima trazi od gradjana 50%+1.

Edit: Da, i Batica obavezno da stave na listu. hehehe...

Edit II: I, Tadic da podnese ostavku, tako da bi bio nosilac liste, i predsjednicki izbori u isto vrijeme.
 
Enfroz2891.:
Neki ide ldp sam a ne da se prichepi uz ds.
To je i bio njihov san u startu od pochetka pregovora oko vlade.Da Chedica opet udje u ds i rovari iznutra.
Nikakvi blokovi i podele na 2 tabora.To je prevazidjeno.Upravo razlog zbog koga se nalazimo tu gde jesmo je shto se 2000/pravio konglomerat od zilion bezznachajnih stranaka.
Neka svako ide za sebe.
Moje mishljenje je da ako dodje do novih izbora 1 koji ce definitivno ispushiti je Koshtunica.I treba da plati za zelju d apo svaku cenu ostane sa svim polugama vlasti.

NARAVNO DA BI SMO ISLI SAMI KAD BI BILO NOVIH IZBORA JER NAS DS MOZE SAMO DA KOCI ZBOG SVOJE POLITIKE KOHABITACIJE.
A INACE IZBORA NECE BITI 100000% VLADA JE VEC NAPRAVLJENA,FOTELJE SU PODELJENE I SAMO SE CEKA 14. MAJ KADA CE TO BITI I ZVANICNO
 
kololoco:
Kako ces ih samo zeznuti! Svaka ti cast. Kako neki ljudi ne razumeju i dalje da je necinjenje gore od svakog loseg postupka. Nije isto DS, DSS, SRS ili LDP. Razlike su dramaticne i onaj ko to ne vidi i sve ih izjednacava je... :evil: Necu sad da budem uvredljiv ali gajim ogromnu kolicinu prezira prema apstinentima.
Гаји ти шта год хоћеш, (и индијску коноппљу) али прво укапирај разлику између активног и пасивног бојкота.

Ако не схваташ колико је то велика разлика, жао ми је, нема ти помоћи.

А, разлике између ових странака...

Добро, живите и даље у илизијама да постоје неке суштинске разлике.

Бићу овај пут врло оштра, али коначно су ми се сви смучили, и сада се најзад види - да је требало да они, СВИ СКУПА У ПАКЕТУ, после 5. окт. 2000. оду на сметлиште историје.
 
DS i LDP pristalice ce najvise izgubiti na izborima. Njihova ideja ulaska u EU i NATO je ultimatisana prodajom Kosova i niko normalan u Srbiji na to nikada nece pristati.

Sada je odjednom Kostunica novi Milosevic a do pre 2 dana ste hteli sa njim praviti vladu. Znaci ako nije po vasem onda je veoma opasno i treba biti protiv toga. kao da ste vi bogovi koji kradete glasove po skupstini i borite se za interese ne Srba!

isti ste kao SEKTA!
 
Norma Kampl:
Гаји ти шта год хоћеш, (и индијску коноппљу) али прво укапирај разлику између активног и пасивног бојкота.

Ако не схваташ колико је то велика разлика, жао ми је, нема ти помоћи.

А, разлике између ових странака...

Добро, живите и даље у илизијама да постоје неке суштинске разлике.

Бићу овај пут врло оштра, али коначно су ми се сви смучили, и сада се најзад види - да је требало да они, СВИ СКУПА У ПАКЕТУ, после 5. окт. 2000. оду на сметлиште историје.

Kao bojkot izbora na Kosovu koji nista nije dobrog doneo, ili bojkot izbora cini mi se 1998 koji takodje nista dobrog nije doneo. Izbori nemaju alternativu. Jedino kada su oni pokradeni mora da se pribegne nasilju kao 5 oktobra. A tvoj bojkot je jedno veliko nista.
 
kololoco:
A tvoj bojkot je jedno veliko nista.
Очигледно не капираш неке ствари, али, то је твој проблем.

П. С. они бојкоти доиста јесу били бесмислени.

Али, АКТИВНИ бојкот је нешто друго.

Но, како рекох, не вреди, ако не желиш или не можеш да мало боље размислиш на ту тему.
 
filatelista:
Mislim da su prekardašili sa ovim, stvarno Koštunica nema meru...
ako bude novih izbora, DSS+NS neće imati više od 10%, biće stigmatizovani kao glavni krivci i kočničari novoj Vladi, što su i bili!
radikali ide na 35%, DS blizu njima, par procenata manje, mislim da će biti čupavo za cenzus ovim malima...gubimo vreme, investicije, ulaganja, proizvodnju, ugled...gubimo sve zbog sujete i nezrelosti političke elite, pre svega mislim na Koštunicu i klapu oko njega.
Apsolutno se slazem ijedva cekam nove izbore posle kojih Kostunjavi odlazi u istoriju.
 
ratnistrateg:
DS i LDP pristalice ce najvise izgubiti na izborima. Njihova ideja ulaska u EU i NATO je ultimatisana prodajom Kosova i niko normalan u Srbiji na to nikada nece pristati.

Sada je odjednom Kostunica novi Milosevic a do pre 2 dana ste hteli sa njim praviti vladu. Znaci ako nije po vasem onda je veoma opasno i treba biti protiv toga. kao da ste vi bogovi koji kradete glasove po skupstini i borite se za interese ne Srba!

isti ste kao SEKTA!

LDP bi na ponovljenim izborima naprotiv imao duplo vise glasova,kako kazu politicki analiticari, iz prostog razloga sto nije odgovoran za neuspeh stvaranja vlade i zato sto vec godinu dana govorimo toliko ociglednu istinu DA CE SE KOSOVO OTCEPITI.

A sto se tice Kostunice mi nikada nismo hteli da pravimo vladu sa njim...................daleko bilo
 
jaguar b p:
A recimo pod pretpostavkom da Koštucina bude ponovo PM,
šta to onda "od vas zavisi"?

Pa i Božidar Maus da bude PM, a on je moj favorit, šta i u tom slučaju "od vas zavisi"?

Sva sreca pa slogani "Zato sto zivot ne moze da ceka" i "Zivela Srbija", uopste nisu obesmisljeni poslje ova tri mjeseca preganjanja oko fotelja...

Edit: A da tek ne spominjem onaj radikalski 50% + 1 = 32% :-D :-D :-D
 
Зар ово није отворено и дрско мешање у унутрашње ствари државе Србије ??? :evil:

05.05.2007, BERLIN
Izvor: Tanjug
Merkelova pozvala na formiranje vlade u Srbiji

Nemačko predsedništvo Evropske unije i kancelarka Angela Merkel "energično" su pozvali "strane u Srbiji", da formiraju vladu, javili su nemački mediji


''Evropa očekuje formiranje vlade'', rekao je portparol nemačke vlade Ulrih Vilhelm, ističhući da, prema mišljenju Merkelove, evropska budućnost Srbije zavisi od formiranja demokratske vlade i saradnje sa Haškim tribunalom.

Nemački mediji su podsetili da su demokratske snage u Srbiji na parlamentarnim izborima, 21. januara, dobile većinu za fomiranje vlade, navodeći da je spor između predsednika Borisa Tadića i premijera Vojislava Koštunice u razgovorima o tome, do sada sprečavao formiranje vlade.
 
Mislim da je podela koju je Mladenovic ponudio DSu dobra sem sto DS nikako ne bi smeo da pristane na dupli kljuc kod BIAe jer je to stanje koje bi odgovaralo iskljucivo onome ko zeli da zadrzi status kvo i u toj varijanti su onome koji zeli reforme i da nesto menja ruke vezane. Cak moze da se napravi i neki kljuc po kome bi svako imao svoja ovlascenja ali koja bi bila jasno definisana i tu se pre svega misli na postavljanje i smenjivanje ljudi, ali ovaj sistem u kome nema preglasavanja i svi imaju ista zakonska ovlascenja je potpuno nakaradan.
 
Mene već sramota zbog ove trakavice zvane formiranje Vlade...
A tako sam se rugao Bosancima (MH-federaciji)
izvanredne vesti, zaseda predsedništvo DSS-a
pa koja smo mi banana država, imali 100 dana da se dogovore koje odelo će ko doneti na 1. sednicu Vlade, a oni 7 dana pre isteka roka i 2 dana pre zasedanja Parlamenta preko medija frljaju ministarstva.
Neozbiljno i nezrelo.
 

Back
Top