Defensive driving auto osiguranje

Gde si čuo za to i ko to nudi?
Citao neki tekst kako ustedeti na kolima, i tu pise da u nekim drzavama i auto osiguravajucim kucama nije sitnica imati odslusanu i potvrdjenu tu defensive driving opciju...

Kod nekih autokuca kod nas je bilo jedno vreme ponuda da se spusta drasticno cena osiguranja ako nisi imao nista od udesa, ali je moj drug koji je isao na to ipak na kraju morao da se ganja sa njima i da izganja posle teskih rasprava da stvarno i ostvari to , tj svi se prave ludi kad kucaju racun , a stoji u meniju kafane....
 
Ovo kod nas je neki minimum za osiguranje koji svi isto plaćaju. Preko je ta polisa 200-300-400 evra ako ne praviš saobraćajke.

Neka neko ovde javno napiše kolika je polisa u americi. I neka napiše koliko je prve godine plaćao po dolasku u usa.

Zaprepastićete se.
 
Citao neki tekst kako ustedeti na kolima, i tu pise da u nekim drzavama i auto osiguravajucim kucama nije sitnica imati odslusanu i potvrdjenu tu defensive driving opciju...

Kod nekih autokuca kod nas je bilo jedno vreme ponuda da se spusta drasticno cena osiguranja ako nisi imao nista od udesa, ali je moj drug koji je isao na to ipak na kraju morao da se ganja sa njima i da izganja posle teskih rasprava da stvarno i ostvari to , tj svi se prave ludi kad kucaju racun , a stoji u meniju kafane....
Znači to sad ipak važi samo u nekim stranim državama ako sam dobro razumeo.
 
Znači to sad ipak važi samo u nekim stranim državama ako sam dobro razumeo.
Pa nisam nasao u kojim, ali sam nasao da u Texasu brisu sitne prekrsaje tipa tacka dve ako se prodje taj test, kurs, sta li je....
Nisam ja uopste siguran da su bas svi vozaci vozaci....
Cak i ja koji ovako vazim za nekog ko je imao dobre ucitelje , dva instruktora jedan bg jedan unutrasnjost, pa sigurno nesto ne poznajem, ili se nesto menjalo...
Hajde saobracajna pravila, nego i tehnika i pristup...
Bg pristup voznji je tipicno agresivan, bukvalno su instrukcije gazi pesaka ali gledaj da ga ne ubijes...osim ako je pandur, onda ne gazi.....
U unutrasnjosti instruktori kazu uspori cak i kad se deca igraju dobrih 20m od tvog prolaznog puta....ozbiljno pricam, kazu , bolje primiti dobre navike i imati miran san....

Eto to vidim kao defensive driving, mada u unutrasnjosti svi podrazumevaju , sa razlogom da se budala koja parkira u jednosmernoj nece okrenuti pre nego sto otvori vrata da vidi da li moze da otvori vrata.....to je takodje defensive driving, ali desilo se i u bg proslog meseca je bus ukopao u mestu , nabacao putnike kao krompire zbog jednog koji je otvorio vrata bez gledanja da li ima vozila na putu...
Iskreno da sam vozac busa i toliko blizu da je neko otvorio vrata , ne bih stigao da ukocim, odneo bih mu vrata, nego ne zna vozac da li ce budala odmah i da krene nogom da izlazi pa ce da bude kao u fatalnim youtube snimcima...ima da ga izgnjeci kao masina za paradajs...sa sve kozuricom..
 
U US ima fora da znatno smanjiš premiju osiguranja ako dozvoliš da ti ugrade neki black box u kola (uređaj beleži sve parametre vožnje, nagla ubrzavanja, kočenja, prekoračenja, broj kilometara pređenih, koliko sati voziš u kolima, gde si sve išao i sl.)

Onda ti sistem daje ocenu, i na osnovu ocene dobijaš premiju višu ili nižu.

Imaš čak i opciju "pay as you go", gde plaćaš po pređenom kilometru - ako ne voziš kola, ne plaćaš ništa.
 

Back
Top