Dečiji biseri

Danas, otvorena vrata od terase, nešto sam iznosila i istrča moja malena kao metak, na onu suznežicu. Sreća, pa je terasa celom širinom natkrovljena. Dok sam istrčala za njom, ona već nabila nosić u ogradu i oduševljeno gleda, ciči, smeje se i upire prstićem. Zovem je unutra, hvatam je za rukicu i istovremeno bacam pogled da vidim šta je to toliko oduševilo. Dole, ulicom prolazi čovek sa crvenom jaknom, kapuljača na glavi, naravno crvena, povio se i žuri, ko i ne bi po ovakvom vremenu.
Sledećeg trenutka ona se okreće ka meni, pocupkuje oduševljeno u mestu, osmeh od uva do uva, sjaj u okicama, trenutak ali zlata vredan :heart::heart::heart::heart::heart:
- Mama, deda M'az!!!! 'idi, mama, deda M'az, deda M'az!!!!! :D:D:D
Eh, blesavac mali detinji... :heart::heart::heart:
 
Danas, otvorena vrata od terase, nešto sam iznosila i istrča moja malena kao metak, na onu suznežicu. Sreća, pa je terasa celom širinom natkrovljena. Dok sam istrčala za njom, ona već nabila nosić u ogradu i oduševljeno gleda, ciči, smeje se i upire prstićem. Zovem je unutra, hvatam je za rukicu i istovremeno bacam pogled da vidim šta je to toliko oduševilo. Dole, ulicom prolazi čovek sa crvenom jaknom, kapuljača na glavi, naravno crvena, povio se i žuri, ko i ne bi po ovakvom vremenu.
Sledećeg trenutka ona se okreće ka meni, pocupkuje oduševljeno u mestu, osmeh od uva do uva, sjaj u okicama, trenutak ali zlata vredan :heart::heart::heart::heart::heart:
- Mama, deda M'az!!!! 'idi, mama, deda M'az, deda M'az!!!!! :D:D:D
Eh, blesavac mali detinji... :heart::heart::heart:
јао преслатка је :*
а ова моја изнела своју мини на терасу и показује јој: "види мини, пада нег"
 
За време ручка оговарам једну колегиницу коју зовемо Ред хот чили пеперс због тога што је црвенокоса а роспија...а моје тинејџерка ће задивљено:''Вау, маааама?! Ти си чула за групу Ред хот чили пеперс???'' Ја је погледам зачуђено, а она ће:''Свака част, то је баш кул, напредујеш!'':eek::dash::dash::dash:

Јбг, кад неко има 14 година онда мисли да је свет почео онога тенутка кад су се они родили, а да су маторци ваљда били у хибернацији све до њиховог рођења....:mrgreen::dash::lol:
 
За време ручка оговарам једну колегиницу коју зовемо Ред хот чили пеперс због тога што је црвенокоса а роспија...а моје тинејџерка ће задивљено:''Вау, маааама?! Ти си чула за групу Ред хот чили пеперс???'' Ја је погледам зачуђено, а она ће:''Свака част, то је баш кул, напредујеш!'':eek::dash::dash::dash:

Јбг, кад неко има 14 година онда мисли да је свет почео онога тенутка кад су се они родили, а да су маторци ваљда били у хибернацији све до њиховог рођења....:mrgreen::dash::lol:

..ih, bre, Hellen, pa valjda su to deca sama najbolje opisala:

"- shta je pochetak, a shta je kraj?
- pochetak je kad sam se ja rodio, a kraj..kraja nema.."

:aha:
 
Дежурам данас у дворишту за време одмора, тек долази једна петакиња да ми се жали, показујући мокру капуљачу:''Наставнице, видите шта ми је урадио Стефан! Скроз ме је поквасио мокраћом!!!''
''КААААКО МОКРАЋОМ???'' :eek::eek::eek:
''Ја сам њега само грудвала снегом а он ме је помокрио!''
''Ију, па како је то урадио???''
''Па лепо, узео је мокраћу и скроз ме поквасио...''
Ја сва шокирана...:sad2:

...После 5 минута објашњења, натерам је да ми све редом натенане исприча како је дошло до тога да је он покваси мокраћом, а она ми каже овако:''Лепо, ја сам направила грудву снега и гађала га. А он онда није узео суви снег, него је узео онај из баре што је сав мокар и цеди се вода са њега, и том мокраћом ме је погодио....''

:dash::dash::dash:
 
Moju dvogodišnju ćerku zove "dećko" :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Čula je kada smo se zezali sa njenom tetkom ( nije ono klasično zezanje, već priča ima istorijat, čak ona sama inicira zezanje na taj način ;) ). I juče donosi telefon, neki stari, prastari cigla-mobilni, koji odaaavno ne radi, pa smo joj dali da se igra, i viče - mojim :) Tata je pita ko je to zove, a ona, k'o iz topa - zove dećko :eek: :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
I dodaje, onako mudro, sa ozbiljnim izrazom lica - Ica ima dećko, Ica ima :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Bože, kada odvale nešto tako slatko, a ni sami nemaju pojma šta su odvalili.... dečija posla, najsladja posla na svetu :D:heart:
 
За време ручка оговарам једну колегиницу коју зовемо Ред хот чили пеперс због тога што је црвенокоса а роспија...а моје тинејџерка ће задивљено:''Вау, маааама?! Ти си чула за групу Ред хот чили пеперс???'' Ја је погледам зачуђено, а она ће:''Свака част, то је баш кул, напредујеш!'':eek::dash::dash::dash:

Јбг, кад неко има 14 година онда мисли да је свет почео онога тенутка кад су се они родили, а да су маторци ваљда били у хибернацији све до њиховог рођења....:mrgreen::dash::lol:

Tako sam se slatko nasmejala:))))))))))))).
Moja klinceza ima 7 godina. Ne mogu ni da zamislim sta me ceka..........
 
Moj trogodisnji sin bio je u bolnici i dolazi medicinska sestra i kaze mu da se zove CAT sto na nas jezik znaci macka i ona mu govori da je to malo smesno ime samo da bi ga nasmejala dok mu ne izvadi krv za analizu ali on ne progovara samo se smeje kad je ona sve zavrsila i izasla iz sobe on se nasmejao i kaze MACKETINA
 
јуче крене моја принцеза у вртић након 2 недеље боловања... цело поподне ни споменула није свог дулета, а иначе само њега спомиње... и јутрос, док се спремала каже "дуле није био бобал... гунуо тета нету... није тео да ме цоки... у цело..." (дуле није био добар, гурнуо тета анету, није хтео да ме цоки у чело) ми смо се слатко исмејали :)
 
малопре, за вечером, показујем ја мојој принцези како да захвати јаје кашиком, али јој демонстрирам у свом тањиру, са виљушком, а она ме погледа зачуђено, рашири рукице и полако ми објашњава "мама, не тавља се тако на виљутку"... и сад се ја питам што јој било шта показујем, кад она све зна :)
 
Poslednja izmena:
Posto radim kao animator na decijim rodjendanima, cesto imam prilike da dozivim razne decije doskocice koje su vrlo simpaticne. Jednom prilikom na kraju rodjendana je majka oblacila malisi kaput, a druga mama je to gledala i uputila komentar:
- Wau, kakva italijanska moda. To je sigurno neka kreacija italijanskog kreatora... Je li, a ko tebe oblaci?

Mali ce onako znacajno:

- Mama, skloni se! Ja se sam oblacim. :)
 
Kad mi je cera imala 5g. Gledam tv i shaltam iz dosade, kad se pojavi neka zenska na ekranu ja se malo duze zadrzim. Bolja polovina me podhebava i smeje se sa strane. Odjednom dete kao iz topa " tajo ti bi samo od macama da gledas"
 
prijatelji mi pricali.
U prepunom tramvaju otac sedi i drzi sina (4-5g) u krilu, dete nervozno, pita ovo pita ono, okrece se, trazi ... a tata stalno ponavlja "smiri se , ako nebudes bio dobar recu te mami". Ljudi razgovaraju medjusobno. Tinejdzeri se smeju. Odjednom decak glasnije govori tati :"ako mi nedas XXXXXXXX recu te mami da piskis u lavabo"
Tajac pa smeh.
 
Biser starijeg deteta
3. razred srednje skole prvi put dobijamo eng. i ucimo od pocetaka , alfabet. imena , brojeve...
Do tada i u osnovnoj ucili samo njemacki. Nastava 1h nedeljno.(blejimo ko ovce , lomimo jezik ...)
2. polugodiste vec smo napredni i lekcija o letnjem odmoru , pametnjakovic opisuje : Spremamo se , putujemo , dolazimo , vidimo sunce , more ali prvo moramo leci na BITCH (kucku) da se odmorimo, umesto na Beach(plazu).
 
Poslednja izmena:
Sinoc se setila jedne situacije sa mojim sinom u drugom razredu: odem da ga uzmem iz skole, kad zove me uciteljica. Kaze - dodjite da vidite njegov test iz matematike. Predao prvi, ja mislila on sve uradio, ali posle vidim da nije, evo pogledajte kakav je test! Uzmem ja - test nastampan, a radjeni zadaci (racunanje) ovde, onde, ..tamo - vamo, bez ikakvog reda! :eek:
Pozovem ja sina (ljubi ga majka :lol:), pitam - sta znaci ovako uradjen test, on pogleda i ko iz topa: Ja u osam sati ujutru ne mogu da radim nenajavljeno test iz matematike i plus da racunam do 100!!! Mogu samo do 50!!! :zcepanje:
Pogledamo uciteljica i ja opet u onaj papir - kad stvarno: sincic odabrao samo zadatke sa rezultatom do 50 i sve tacno uradio!!! :rotf: :rotf: :rotf:
Mnogo je bio sladak. Kazem ja uciteljici, znaci lenj je, pisite mu 0! Jer lenja deca ne zasluzuju ni jedinicu. A on ce tek - ne moze nula, sve je tacno! :zcepanje:
Zena ga obozavala sto je tako svoj, nije se ljutila na njega nikada.
 

Back
Top