Deca i sport

kale vitez

Početnik
Poruka
4
Opet ja sa pitanjima.
Dete mi je napunilo 3 godine u oktobru i ja bih sad da ga upišem na neki sport. Karate recimo. Zna li neko gde bi to mogla da uradim?
P.S. Ako neko zna šta je prporučljivo od sportova u ovom uzrastu, molim savet, hvala!
 
Ja imam istu muku. Samo sto ja ne bi klasicna spot vise neko rastezanje , vezbice...Brinem da je ipak jos rano za sport. Saznala sam za neki centar na dedinju gde nema bas jasno definisanog sporta vise vezbice za decicu i sto je super fora za mame. Ima svake nedelje u politikinom magazinu taj oglas.Cekam da prodje zima pa da ukljucim dete . Brinem da ne povuce krivu kicmu na mene , bolje na vreme da je stavim pod kontrolu.
 
Plivanje je idealno. Klizanje takodje. Verovatno moze i karate, nisam sigurna da je dovoljno velik za borilacke sportove, valja pitati upisuju li tako malecke. Ali za plivanje i klizanje sam sigurna da moze i da su odlicni u svakom pogledu (posebno plivanje!)
 
Imas karate klub kod hale pionir.Mnogo je dobra sala i treneri su odlicni,a i puno male dece trenira,tako da ce imati drustvo.Mada mozda bi trebala da sacekas jos godinu dana bar za borilacki sport.....jos je mali nekako za to,ali ok verovatno bi tamo radio prvo vezbice,istezanje i zagrevanje misica i tako to.
 
dive:
ukoliko ti dete nema problem sa prehladama - plivanje!

vremenom mu lepo rasiri grudni kos, poveca kapacitet pluca i formira lepe, vretenaste misice..


A sta ako je ko moje bolesljivo??? :???:
Cujem da kod dece koja su slabog imuniteta klizanje sve sredi... :shock:

Komsinica kaze , resila problem sa kilavom klinkom od kad kliza.

Zna li jos neko nesto o tome?

I kako da vodim dete da kliza kad ja ne umem? :roll:
SRAMOTA BRE!
 
Mirka šizika:
A sta ako je ko moje bolesljivo??? :???:
Cujem da kod dece koja su slabog imuniteta klizanje sve sredi... :shock:

Komsinica kaze , resila problem sa kilavom klinkom od kad kliza.

Zna li jos neko nesto o tome?

I kako da vodim dete da kliza kad ja ne umem? :roll:
SRAMOTA BRE!




e pa mirka, ti onda detence na fitness..adresu znas..
 
Пливање је најбољи спорт за развој детета, само се треба распитати где раде са тако малом децом. Мислим да има на старом ДИФ-у. Друго, што се тиче борилачких вештина, мислим да је још мали, мој син иде на реални аикидо и презадовољни смо и он и ми, и колико се сећам, најмлађе дете тамо је имало мало више од 4 године! Кажу да може да иде ако је способно да прати тренинг, па ви процените. Добре су вежбице што Мирка спомиње.
 
sto se plivanja tice - u okviru ronilackog kluba *triton* postoji grupa *perajca*za malu decu, vodi je instruktorka milica i sa klincima izuzetno lepo rade. pristup im je individualn. treninzi su na tasmajdanu vikendom od 16 00 - 17 00.
 
i sa plivanjem mozes da rijesis problem "kilavog" djeteta :lol:
Mirka šizika:
A sta ako je ko moje bolesljivo??? :???:
Cujem da kod dece koja su slabog imuniteta klizanje sve sredi... :shock:

Komsinica kaze , resila problem sa kilavom klinkom od kad kliza.

Zna li jos neko nesto o tome?

I kako da vodim dete da kliza kad ja ne umem? :roll:
SRAMOTA BRE!
 
Ja sam trener karatea za malecke pocetnike i najmladji mi ima pet godina. Mislim da sve zavisi od djeteta, tako da neki ni sa deset nisu u mogucnosti da prihvate ono sto se tamo radi, a neki kapiraju i uzivaju u tome vec sa cetiri.
Moj klub nije u Bg, a tamo preporucujem KK Beograd, cujem da je sjajan za pocetnike i nalazi se kod Hale Pionir. Vazno je da je sala dpbra i da su treneri fini i kvalitetni.
Sjajan klub je i Partizan, Soko stark i neki za koji sam tek cula, zove se KK Kinder i mislim da je negdje na Novom Beogradu.

Djevojcicama ne bih prepodrucila dugo bavljenje plivanjem jer se pretjerano razvijaju ramena.
Karate zdravo oblikuje tijelo, ali je vazno i da se rade vjezbe istezanja, pa pri upisu mozete trenera pitati i o tome. Mali karatisti imaju samopouzdanja, veoma su rastegnuti (licno radim spagu po potrebi i kacim nogu iza glave...). Zahtjeva brze pokrete, pa je sjajan za koordinaciju. Tijelo se ravnomjerno razvija jer su u upotrebi i noge i ruke i trbusni misici.

Moji klinci sad treba da polazu za zuti pojas (to je prvi) i mene drzi trema vise nego njih!

U karateu svi navedeni klubovi vode i najmladje klince na takmicenja. U velikim halama, sa gomilom ucesnika, malecki nose prve pobjede, ali cesto spoznaju nepravdu i razocarenje, kako to vec biva. Treba razmisliti da li je dijete spremno za to prije nego sto trener sastavi spisak takmicara. U svakom slucaju, ako neko od vas upise klinca ili klincezu na karate, vjerovatno cemo se sretati po salama!
 
moja ančica ide na karate, od svoje 3.godine.
pavle je zainteresovan za plivanje, ali sam oladila ovu godinu,
zbog gomile obaveza koje ga zatekoše u školi.
mislim se da ih povedem na taš na plivanje.
jel oba vikendska dana? u koje vreme? koliko to košta?
jel uče i ronjenje..to bi baš bilo sjajno;)
ima mirka neka gimnastika kod nas na difu za klinke.ritmika.
idu neki klinci iz kraja..ali meni nezgodno vreme.
mada kada bi imala društvo....m?

moja mala mici:)

karate klub čukarica, banovo brdo.išla prošle zime, sad imaju u obdaništu.
 
pajamaca:
moja ančica ide na karate, od svoje 3.godine.

Gde si je upisala na karate. Što se tiče plivanja ja bila na Tašu i rekli su mi da dete mora da bude više od 120cm da bi moglo da normalno stoji u malom bazenu /kažu nema veze sa godinama). Idem sad za vikend da vidim taj triton i perajca. Hvala na savetima.
 
Sto, ako dete voli, nisu to obaveze, to je uglavnom igra i kreativno trosenje energije......Ja sam uvek z ato da se energija kreativno kanalise kod dece. Bolje jedu, bolje spavaju, bolje su organizovana, sa disciplinom, organizacijom, paznjom manje je problema......Ne mislim da im je to neki kuluk, stvarno - programi su i prilagodjeni za tako malu decu.....Sta znam.
 
Na difu ritmiku drzi ona cuvena Milena Reljin ( tako valjda bese) , i znam zenu licno kaze male su za ritmiku jos.Preporucuje sportske irice , bas ono razgibavanje ko u skoli sto smo radili, sto ja zovem za debile... Cekam ja jos, pa nek sama odluci dal bi sport ili balet ili plivanje. Neki preporucuju ono umetnicko plivanje al mogu od 8 godine tek.

A fitnes( ah taj fitnes - glave mi je dosao) ...pa jos nema igraonica na nasem mestu ...eto to sam trebala da razradim , sa decom bi mi bilo savrseno. Kako mi to nikad nije palo na pamet. al sam sad vec zardjala ko neka baba, sramota me da dodjem koliko skripim nece moci drugi od mene da rade.
 
Pre neki dan sam na radiju slusala izvestaj o kvalitetu vode za pice i u bazenima za plivanje u Bg.
Reci cu Vam samo to da sam nakon izvestaja pomislila da vise NIKAD necu ni mali prst staviti u bazen , a kamoli dete pustiti u njega..
 
Mirce, ne treba ti poznavanje klizanja da bi navukla kese na cipele, detetu obula klizaljke i setala sa njom u koloni sa jos par roditelja koji tako vode svoju decu. Bas sam mislila da tebe i Pajamacu pozovem na klizanje sa decom kod Meka na Vidikovcu,( a naravno da su dobrodosli i svi ostali sa ili bez dece), a posle u Mek na vruci caj. Ja sam bila par puta sa mojom malenom i bilo nam je odlicno. Mislim da sam navukla i ovog manjeg da proba. Malo smo ga drzali na ogradi da gleda ne bi li se navukao. A sad kad cujem da je klizanje tako dobro mozda zapalim jos veceras. Sat vremena na vazduhu, divota. A mozemo i da nastavimo pricu sa slicicama. Jos cuvam u torbi neke, ali o tome na nasoj temi.
 

Back
Top