Deca 1-3 godine (toddlers)

Mi smo imali srece, on se budi kad cuje budilnik. Vikendom ne navijamo pa odspava duze :)
Naucio je da sedi s mirom za stolom, vaspitacica kaze da uvek bira konkretnu stolicu i raspricao se, zna da kaze
ko se kako zove od familije i od ljudi koji nam dolaze u kucu :) ali i dalje vise voli da se igra sam sa auticima
nego sa drugom decom.
 
I ja sam mrzela vrtic tj.jaslice... i terali su me tamo da jedem povrce pa sam povracala i od tad evo vec 30 godina jako slabo jedem povrce ... a moj ludi caca me kad placem vodio sa sobom na posao... posle me ispisali... do zabavista... tu sam isla i bilo je ok, prihvatljivo.

Ali bez obzira na to, bas sam bila zadovoljna kad su krenuli.
Ponosna na sebe, sto mi nije zao. Sto konacno mislim i na sebe. :)
 
joj i mene su terali da jedem ono sto nisam volela, secam se odvratne neke knedle sa sljivama koje sam tada mrzela i secam se da sam posle povaracala..tacno su mi u glavi te scene jbt
msm znam da je sada sistem drugaciji itd ali traume sam tada navukla i isto su me ispisali pa sam krenula u predskolsko...
 
ja se secam da me vaspitacica vukla za uvo jer sam skakala sa stepenima
neka matora,kratka kosa,seda...branka se zvala...jos je i gojazna...i mrsti se u facu,vice,vuce za uvo...horor
i prebacili su me jednom u drugu grupu za vreme spavanja jer sam pricala...al ja sam i u drugoj grupi nasla s kim da pricam :mrgreen:
i secam se da sam u dvoristu pala,pocepala najlonke i odrala kolena bas onako muski
to je sve

- - - - - - - - - -

i secam se kuhinje, tj trpezarije i onih metalnih sholja,chaja i kacamaka
eto
sve zaboravila
 
počelo je počelo! jutros već krenulo, ali ja neću u vrtić, neću kod dece, neću da jedem, neću da spavam :)
nije plakala, ali je protestovala. jedva sam je probudila, joj tuge ne znaš kome se više spava njoj ili meni ahahhahah a ona mamice a da se mi još malo razvlačimo po krevetu...
na licu mesta nije htela da uđe u sobu, pa je pregovarala sa vaspitačicom a ja brže bolje otišla dok ne krene da dreči.

baš me zanima kako će biti danas. valjda od sutra stiže i duga vaspitačica, ova sad sama sa decom već mesec dana. i naravno krenuo nos da joj curi.
 
Irina posle cetri nedelje u vrticu
Nije biloproblema naravno,velika je vec,jedva je cekala da vidi drugare
Ja naravno ko zombi,kasno zaspala,pa me tamara probudila u sest i posle nisam ni spavala vise jer me neki komarac smarao,pa posle i neka muva...sa njima cu kasnije da se obracunam
I dosla sam kuci i umesto da legnem jer tamara i tata spavaju,ja sedim,pijem kafu i slusam tisinu
I grize me savest sto toliko uzivam u tisini...koristim dok tamara ne ustane
Ah....posle cetri nedelje dranja,chupanja i vristanja,konacno tisina....ustajale smo sve tri u isto vreme pa nisam imala tisinu ....nedostajala mi je
Ko ce da spava sad i da propusti tisinu?
 
Jao Tsuy da znas da je praznik za usi
ja sam sad sama prepodne kod kuce, kad su matori na placu
i evo jutros, prosto mi neobicno, tisina :)

Inace, Milja je upala u neko nenormalnu fazu, msm nenormalnu
normalna je valjda, al jedva cekam da prodje
znaci za sve sto hoce, kmeeeeeee
ako kazes ne, ne moze, nemoj, ide opet kmeeeeeeeee koje se cuje do 5. sprata
samo place
jutros je i u vrticu plakala i to je prvi put da place u vrticu otkad je krenula
vaspitacice kazu da se isto ponasa i u vrticu, da odbija saradnju i place za svaku sitnicu
rekoh, ja to ignorisem. Ona sad meni ispituje granice i tako kad pocne da galami, samo je stavim na ignore
kazu oni 'i mi, nema popustanja'

ej, a Ivan nikada to nije radio
isterace nas ova mala kroz odzak da se ne ogaravimo uopste
naplatice nam svu Ivanovu dobrotu
 
Tamaravisto,samo se dernja
Doduse kad irina nije tu,mirnija je,nema za sta da se ljuti
Al ovako se otimaju,pa cupa irinu,udara je....
Pa se dere,baca stvari....legne na pod pa urla....
Nece da slusa nista,samo kad kazem e sad ces da vidis i krwnem ka njoj kao,odmah sve cuje i poslusa
Ovako se pravi gluva
Ma haos
I nemirna je strasno
Kad smo bile kod dr za vrtic pravila je predstavu u cekaonici,svi su se smejali....osim mene
 
Tacno su da popizdim
Ivan kad je bio mali pa trazi nesto, kazem 'nema' 'ne moze' on kaze 'dobro' i nastavi nesto da radi
a mala
'ocu to' i pokaze prstom
i ja kazem, ne moze
ijaaaaooooo kad krene dreka, usi me zabole
ocuuuuuuu toooooooo, aaaaaaaaaaaaa kmeeeeeeeee

tacno ne znam sta da radim, za sada je samo kuliram i mantram
'proci ce, proci ce'
 
I moji su takvi... zovem ih blizanci :zblesav:
Mozak mi izmiksuju za tri sekunde

Jedan dan je Pedja toliko Mmmmmmmmkkkkaaaaaoooooo... znate ono uzasno Mmmmmmmm... do beskonacnosti... jer smo nas dve bili spremne a on je skupljao igracke, pred setnju... da kad je usao u hodnik, ja sam pocela toliko da urlam na njega, bukvalno urlam kao manijak, mislila sam da ce prozori popucati, da ce mi glava eksplodirati... iz pluca sam urlala... dva dana mi je glas bio promukao posle...
Kad smo dosli kuci, samo sam mu rekla... "Nema vise vikanja, od sad bijem."
I stvarno sam resila. Necu vise da vicem, sl.put zafrljacim po dupetu.

- - - - - - - - - -

Elena naucila "Necu" ali to nekako slatko i brzo izgovara... :lol:
 
danas krahirali, ja mu nisam dozvolila da uzima igracke od sitnije dece pa bio haos
pa me udario dok se izvijao unazad, plakali oboje
a ja mu zaboravila ranac ....
za doruckom je bio vrhunac, njemu je prerano da jede
pitala vaspitacice hoce li ih setati napolju, kazu tesko i slabo
ovaj moj ce popizdeti zatvoren sa 20 beba svaki dan
 
Ja sam danas zelela da iskoristim jedinstvenu priliku posto je mm kuci i da zajedno odemo po decu,
ocekivajuci njihove osmehe i radost...
Zauzvrat sam dobila muza koji stoji kao civiluk "Sta kazes cicak? Sta sad radis? Sta citas na panou? Sta sad cekamo? Jos joj menja pelene?"
Pedju koji histericno udara nogom o pod dok ga mm izvodi iz jaslica, da ne popaljuje decu
Elenu koja cim je sela u kola pocinje da vristi... tj.da prati Pedju u ljubomornom vristanju i tako do kuce... jer je moj pametni muz zaboravio da im uzme plazmu a ja ih navikla da cim sednu u kola dobiju keks, budu jako gladni...

Doslo mi je da se ubijem majke mi!
Obecala sam im da vise nikad necemo doci zajedno po njih.
 
danas nismo plakali, plakali su drugi decaci
dobili domaci, da napravimo porodicn stablo
donesemo fasciklu za njihove radove, sa njihovom slikom na istoj
i ja sada moram da izradjujem slike, posto nemam ni jednu
pozzeljno je da donesemo i neke igracke ....
 
kod nas sve lošija situacija. jutros je već i plakala kad sam je ostavljala...joj samo da izdržim ovaj period...
nije se jako bunila, ali je tužno plakala i šaputala mi da ostali ne čuju da idemo kući ili kod bake. nije htela ni sa ostalom decom uopšte.
svekrva je pokupila, vaspitačica kaže da kasnije nije plakala. ali verovatno iz protesta ništa neće da mi priča šta je radila u vrtiću.
 
zsuki, to ti je najblaza moguca adaptacija. Takva je i Sara bila, plakala tiho na trenutak kad je ostavljam, prvih nedelju dana i cao. Posle vise ne. Mislim da je i do toga sto je relativno starija krenula u vrtic (Sara sa 2 i po krenula) a Luca ima 3 i po ako ne i vise? Ne znam tacno..
Uglavnom budi srecna sto je tako..posle kad se skroz adaptira, pricace ti sta je radila tamo..imam utisak da su slicnog karaktera nase dve smizle, pa zato kazem.

Sara ide sad u taj zamenski vrtic ipak, posto su radovi na njenom produzeni do beskonacnosti, a ja ne mogu da radim i da imam dvoje dece pored sebe, apsolutno nemoguce. UGlavnom, super je ona prihvatila to menjanje vrtica, ne place, voli decu, odmah se zdruzila, tamo je hvale da je dobra i tako..
Ali dobila laringitis, eto posle nedelju dana..tacno sam se bojala toga. I ne razumem kako nije u privatnom vrticu prosla kroz tu adaptaciju. Jeste da ima manje dece, ali opet ih je bilo. A ovde odmah zakacila nesto.
 
Da Suki,to je ok
A dal je dete adaptirano,ne gleda se po tome da li place kad ga ostavljas nego po ponasanju dok je u vrticu...dal jede,spava,dal se igra itd
Dosta dece place kad dolazi a idu vec dugo...al onog momenta kada roditelj ode,ono se smiri i bude sve ok
Cak i Irina nekad place a ona voli vrtic i tamo joj bude super a ide vec tri godine

- - - - - - - - - -

Tacno su da popizdim
Ivan kad je bio mali pa trazi nesto, kazem 'nema' 'ne moze' on kaze 'dobro' i nastavi nesto da radi
a mala
'ocu to' i pokaze prstom
i ja kazem, ne moze
ijaaaaooooo kad krene dreka, usi me zabole
ocuuuuuuu toooooooo, aaaaaaaaaaaaa kmeeeeeeeee

tacno ne znam sta da radim, za sada je samo kuliram i mantram
'proci ce, proci ce'

Ista situacija i kod nas
Irina i Tamara, nebo i zemlja
 
zsuki, to ti je najblaza moguca adaptacija. Takva je i Sara bila, plakala tiho na trenutak kad je ostavljam, prvih nedelju dana i cao. Posle vise ne. Mislim da je i do toga sto je relativno starija krenula u vrtic (Sara sa 2 i po krenula) a Luca ima 3 i po ako ne i vise? Ne znam tacno..
Uglavnom budi srecna sto je tako..posle kad se skroz adaptira, pricace ti sta je radila tamo..imam utisak da su slicnog karaktera nase dve smizle, pa zato kazem.

Sara ide sad u taj zamenski vrtic ipak, posto su radovi na njenom produzeni do beskonacnosti, a ja ne mogu da radim i da imam dvoje dece pored sebe, apsolutno nemoguce. UGlavnom, super je ona prihvatila to menjanje vrtica, ne place, voli decu, odmah se zdruzila, tamo je hvale da je dobra i tako..
Ali dobila laringitis, eto posle nedelju dana..tacno sam se bojala toga. I ne razumem kako nije u privatnom vrticu prosla kroz tu adaptaciju. Jeste da ima manje dece, ali opet ih je bilo. A ovde odmah zakacila nesto.

izgleda da su slične veštice stvarno :)
Luca ima 3,5 godine. Pričala sam juče sa drugaricom koja je vaspitačica u drugoj grupi, a juče su se dve grupe družile, pa sam je malo (sat vremena:mrgreen::mrgreen: ) ispitivala. ona kaže da se njoj čini da je ok za sada, dobro se snašla, još ispituje teren, malo se igra i sa decom, uglavnom sama, što mi čudno jer inače baš baš voli da se igra sa decom, ali kontam drugo je kad odeš kod nekog na popodne, a drugo kad treba da se izboriš za svoje mesto među decom koja su već navikal jedno na drugo. kaže da ne dozvoljava da je "maltretiraju" kad je neko malo gurne, ona kaže nemoj ti mene da guraš i gurne ga nazad. pokušala je da otme neku igračku od jedne veće devojčice :) ali nije uspela, pa se malo durila ahahahhaah mogu misliti.

Mislim da joj se bunt sve više povećava, jutros je već u vratima kod kuće plakala. kontam da će za par dana biti još gore, pa će skontati da ne vredi, mora se ići.
tačno me proverava bogte, kad se igramo sa lutkama, ona se igra vrtića, pa je ja malo ispitujem preko uloga, čini mi se da je ok. i onda samo kaže mama jako sam plakala u vrtiću, ovako; pa pokaže i gleda me kako ću reagovati. :)

samo se molim da se ne razboli sad, jer onda ajmo jovo na novo.
 
Irina mi ima 38 :/
sad ako se Tamara razboli....
eh...

- - - - - - - - - -

kaze u vrticu joj bude hladno dok spava...kazu da skine carape pa joj bude zima...ja sam joj rekla da im kaze da joj je zima
a reci cu i njima da je puste u carapama
sva je na mene...smrzotina
 

Back
Top