Danas me krenulo :)

Nažalost vi svece nemate,
Tako je ali ne trebas zaliti jer je to dobro pred Bogom.
pa sad izmišljaš da ni drugi ne bi trebali da ih imaju.
Ne izmisljam,to je Biblijska realnost koju svako moze videti.
Ne znam kakva je to religija bez svetih ljudi. Nešto kao politička partija.
Ne,nije politicka partija to je stil zivota onih koji veruju u Boga ili jos preciznije koji sluze Isus Hristu i to ze zove hriscanstvo.
 
Gospodin je jedini pravi hrišćanin na ovom forumu. :lol: A odbija da se
izjasni kojoj organizaciji pripada.
Samo eto, svetaca nema, pa ja zaključujem da je adventista.
Potseti me kada sam te promovisao za svog licnog portparola...!? :kafa:

Ako nemas svetaca mozes biti cak i musliman ali ako sluzis Gospodu Isus Hristu,drzis Njegove zapovesti i nemas svetaca onda si hriscanin !
 
IMG_20240313_231653.jpg


Pitanje :
Ko je krstio Isusa Hrista ?
 
Pogledajte prilog 1514209

Pitanje :
Ko je krstio Isusa Hrista ?
Jovan Krstitelj,evo tog izvestaja:

Mat.3,13-17:
"...Tada dođe Isus iz Galileje na Jordan k Jovanu da se krsti.
A Jovan branjaše mu govoreći: ti treba mene da krstiš, a ti li dolaziš k meni?
A Isus odgovori i reče mu: ostavi sad, jer tako nam treba ispuniti svaku pravdu. Tada Jovan ostavi ga.
I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše mu se nebesa, i vidje Duha Božijega gdje silazi kao golub i dođe na njega.
I gle, glas s neba koji govori: ovo je sin moj ljubazni koji je po mojoj volji. "
 
Jedan od forumasa koji bi hteo biti hriscanin
Forumaš nije vera , pitanje je vilo jednostavno, koje učenje vi zastupate da znamo kako da komuniciramo.
stoga se trudim da svoj zivot uskladim sa verom koju deklarisem.
Krenuli ste sami u samostalno tumačenje, i pronalazak sopstvenog puta kroz vrleti hrišćanstva ? Il se šalite sa nama, da ubijete vreme ?
 
Jovan Krstitelj,evo tog izvestaja:

Mat.3,13-17:
"...Tada dođe Isus iz Galileje na Jordan k Jovanu da se krsti.
A Jovan branjaše mu govoreći: ti treba mene da krstiš, a ti li dolaziš k meni?
A Isus odgovori i reče mu: ostavi sad, jer tako nam treba ispuniti svaku pravdu. Tada Jovan ostavi ga.
I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše mu se nebesa, i vidje Duha Božijega gdje silazi kao golub i dođe na njega.
I gle, glas s neba koji govori: ovo je sin moj ljubazni koji je po mojoj volji. "
Ahaaa. A on nije svetac, tj Sveti Jovan Krstitelj? :aha:
 
Jovan Krstitelj,evo tog izvestaja:

Mat.3,13-17:
"...Tada dođe Isus iz Galileje na Jordan k Jovanu da se krsti.
A Jovan branjaše mu govoreći: ti treba mene da krstiš, a ti li dolaziš k meni?
A Isus odgovori i reče mu: ostavi sad, jer tako nam treba ispuniti svaku pravdu. Tada Jovan ostavi ga.
I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše mu se nebesa, i vidje Duha Božijega gdje silazi kao golub i dođe na njega.
I gle, glas s neba koji govori: ovo je sin moj ljubazni koji je po mojoj volji. "
Jel ga ostavio da se sam krsti ili ga je krstio? :dontunderstand: Šta piše tu tako
nejasno?
 
Forumaš nije vera
Nisam ni rekao da je to vera,pitali ste ko sam i ja sam odgovorio na vase pitanje cak sto vise odgovorio sam i pre nego sto ste me direktno pitali za veru.
, pitanje je vilo jednostavno, koje učenje vi zastupate da znamo kako da komuniciramo.
Hriscansko i to uvek naglasavam u svaku moju komunikaciju jer se drzim principa "solo scriptura" ( Biblija i samo Biblija) .
E sad ovo nije samo klise jer ovo cete isto cuti i od svih ostalih protestanata ali smatram da se moj stav definitivno razlikuje od svih ostalih,sto cete moci i sami da primetite u toku nasih diskusija.
Krenuli ste sami u samostalno tumačenje, i pronalazak sopstvenog puta kroz vrleti hrišćanstva ?
Ne ja se trudim da ne tumacim Sveto Pismo tamo gde od toga nema nikakve potrebe...ili jos preciznije,tumace se samo simbolicke vizije i simbolicka prorocanstva i moje je stav da i pored toga sto ponekad mozemo takve sadrzine sasvim osnovano tumaciti na neki nacin ipak je korektno naglasiti da je to samo jedna mogucnost sa velikom verovatnocom.
Il se šalite sa nama, da ubijete vremw ?
I u vezi ovog ste u pravu - ja definitivno volim zdrav humor i doziranu satriru ali kad nesto pisem budite sigurni da to ne radim reda radi,da ubijem vreme nego to uvek radim veoma odgovorno i generalno nikom ne ostajem duzan odgovora za bilo koje teolosko pitanje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top