Dan kada su doneli smrt "Saveznici"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tajni razgovori Tito - Krajačić (53)
Neka bombarduju Podgoricu
Broz je naredio da bombe padaju i na Bijelo Polje, Sjenicu i Beograd

Te su za nas, Srbe, posledice ogromne! Broza su povukli iz Moskve kada je počeo svoje obračune s učesnicima 'Barcelonskog kongresa' u zemlju. Čak mu je pretila i likvidacija od Staljina, te je taj period njihovih hladnih odnosa, što je Dimitrov uspeo da poniveliše te stvari. Da ne govorim kolika je šteta što je toliko dobrih internacionalaca jednostavno fizički uništeno!

Kao što znate, bombardovani su gotovo svi srpski gradovi, posebno Beograd i Niš, kao i Podgorica - Brozovom krivicom. U tim Vašim dokumentima stoji i ova njegova drskost: ... 20. aprila 1944. godine, dva dana posle bombardovanja Beograda i Zemuna, Broz je uputio sledeće naređenje 2. korpusu NOVJ: 'Javite nam odmah koje mesto treba bombardovati. Znajte da ovo opet ja preuzimam na dušu, i prema tome dolaze u obzir samo važni objekti'...

A izdao je naređenje, jer je imao u vidu bombardovanje Nikšića, a komandant 2. korpusa NOVJ Peko Dapčević i njegov politički komesar Mitar Bakić, istog dana, šalju radiogram: 'Neka bombarduju Sjenicu, Bijelo Polje i Podgoricu. Molimo hitne odgovore na ove predloge. Peko, Mitar.'... Tako, 5. maja 1944. godine, sledi teško bombardovanje Podgorice. Štab 3. korpusa NOVJ obavestio ga je sledećim radio-gramom: 'Objekti za bombardovanje Brčko i Tuzla.

Kosta Nađ, komandant korpusa, Vladimir Popović, politički komesar korpusa'. Tako su saveznici dva puta sa po 40 bombardera bombardovali Podgoricu. Beograd? Bolje i da ne pitate, gospodine ministre! Sve je ovo posebna tema. Ali, kada pitate, ukratko: Nemačka Komanda za Jugoistok od 16, 17, i 21. aprila, u izveštaju nemačkoj Vrhovnoj komandi Vermahta, stajalo je: ... 'da je u Beogradu prvog dana bombardovanja poginulo 18 oficira (vojnika), ne sećam se, dok je na drugoj strani izgubilo život 217 civila, a ranjeno 318! Porušeno preko 300 kuća!?'...

Tako da se, gospodine ministre, rat za Srbe ne završava bombardovanjem Beograda 6. aprila od Hitlerove avio-armade, nego po okončanju rata, bombarduju ga i saveznici najvećom krivicom NOVJ, maršala Josipa Broza Tita, koji ni danas ne ostavlja Srbe na miru?!

Broz: - Ja to, Ivek, slušati više ne mogu (vrlo nervozno). Ko je taj čovek, Ivek?
Stevo: - Pitaš me ono što ti ne mogu odgovoriti. Kazao sam ti da ga Sovjeti skrivaju?

Broz: - Ja nisam kriv što sam imao nesposobne komandante! Pa to su bili mahom srpski kadrovi? Sećam se, posle bombardovanja Kragujevca, Kraljeva i Kruševca, Komandant GŠ NOV i PO Srbije, general Koča Popović, nije se zadovoljio sa mojim predlogom od 21. jula 1944. godine (Broz je uputio 18. jula 1944. godine Štabu 1. proleterske divizije naređenje sledeće sadržine: "Prvog vedrog dana saveznici će bombardovati Plevlja. Izvestite nas o jačini garnizona Plevlja i Prijepolja.

Naređujem da odmah pošaljete tačan izveštaj odmah o svemu!" Štab 1. proleterske divizije, čim je primio ovo Titovo naređenje, poslao je radiogramski izveštaj, 19. jula, u kome je rečeno" da se u Pljevljima nalazi 800. nemačkih vojnika, 500 četnika, 200 pripadnika muslimanske milicije, dok je za Prijepolje javio da se u njemu "nalazi 600 nemačkih vojnika i 80. vozila sa Štabom 2. puka divizije 'Brandeburg'... Bombardovanje ovih gradova usledilo je 24. jula. Tada je 8. savezničkih aviona, na ova dva grada bacilo 37. bombi. Umesto vojničkih ciljeva, saveznici su porušili veliki deo grada. Iz ruševina je otkopano 137. mrtvih, od kojih 30. četnika, 6. nemačkih vojnika, dok su ostali bili civili? Slično je bilo u Prijepolju!), neko je poslao sledeći radiogram: "Mesta i objekti u Srbiji koje treba bombardovati:

Beograd: - Stanovi Nemaca: Desna strana Miloša Velikoga, ulice od Londona do Nemanjine ulice, zahvatiti žensku učiteljsku školu i Gimnaziju u Kraljice Natalije ulice. Trgovačka akademija, ulica Žorža Klemansoa, Palata Albanije, Ratnički dom, Novo vreme u Dečanskoj ulici, Škola Kralja Aleksandra na Topčiderskom brdu i Zvezdara.
Topčider: Gradska kasarna, slagalište municije, jugozapadna strana groblja na Banovom brdu, grupa Gestapoa - južni deo košutnjačke šume.

Rakovica: Fabrika avionskih motora BMB i Argus, istočni deo pruge.
Niš: Aerodromski kompleks zgrada i 30 vagona benzina u voćnjaku jugoistočno od letilišta, istočno od letilišta cisterne benzina. Fabrika platna, severoistočni deo varoši i Fabrika duvana, iza železničke stanice Crveni krst.
Niška banja: Trupe u hotelima Banovinskom i Đoke Jovanovića.
Bor: Centrala i rudnik, kasarna između rudnika i sela, radionice 4 km od Bora, na putu ka Zaječaru.

Vranje: Kasarna na istočnoj i Monopol na južnoj ivici grada.
Vladičin Han: Stanicu, tunel , most, Monopol i trupa u mestu.
Surdulica: Fabrika za preradu rude molibdena u Belom Polju 2 km severozapadno od Surdulice, rudnik molidbena u Mačkatici, 8 km severoistočno od Surdulice.
Lebane: Trupe u mestu.
Grdelica: Dva mosta, železnička stanica i fabrika.
Stevo: - Otkud to sve čitaš, Joža?

Broz: - Sve podatke, sređene, dao mi je Zdenko Ulepič, a sinoć, pre zapisivanja, čitao sam ovu materiju . Spremam knjigu "Sabrana dela", gde ću u 22. tomu objaviti sve ovo što se dešavalo u Kazerti, razgovori sa Vinstonom Čerčilom, ali verovatno, bi će to u britanskoj verziji?
 
Zar je u Podgorici imalo šta za uništit? Pa tamo ni Turci nisu hteli da idu.

pa imalo je i jos su bombardovani i niksic pljevlja i bijelo polje.

sve to naredio ustasa BROZ TITO . a u hrvatskoj nijedan grad.

A izdao je naređenje, jer je imao u vidu bombardovanje Nikšića, a komandant 2. korpusa NOVJ Peko Dapčević i njegov politički komesar Mitar Bakić, istog dana, šalju radiogram: 'Neka bombarduju Sjenicu, Bijelo Polje i Podgoricu. Molimo hitne odgovore na ove predloge. Peko, Mitar.'... Tako, 5. maja 1944. godine, sledi teško bombardovanje Podgorice. Štab 3. korpusa NOVJ obavestio ga je sledećim radio-gramom: 'Objekti za bombardovanje Brčko i Tuzla.

Kosta Nađ, komandant korpusa, Vladimir Popović, politički komesar korpusa'. Tako su saveznici dva puta sa po 40 bombardera bombardovali Podgoricu. Beograd? Bolje i da ne pitate, gospodine ministre!

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/09/30/srpski/F02092901.shtml


"nasi saveznici"....
 
nije bre to kao danas, sedis u avianu i gadjas generalstab...ima jos zivih Beogradjana koji su svedoci saveznickog bombardovanja, pitajte njih. Kakva dojava kad su pravili tepih. Znate li za tragediju saveznickog bombardovanja Leskovca?

Pa nije kao danas, ali nisu se mogli razaznati jedni od drugih... Uopšte vas ne kapiram. Rečeno udri po tome-i-tome i šta sada?
 
<snip>

sve to naredio ustasa BROZ TITO . a u hrvatskoj nijedan grad.

<snip>


Mislim da je krajnje vreme da prestanes sa ovim.

Hrvatska je intenzivno bombardovana od strane saveznika, narocito tokom 1943/44. Ciljevi su, izmedju ostalih, bili Dubrovnih Sibenik i Split, a najgore je prosao Zadar koji je, po nekim podacima, bio bombardovan cak i vise nego Maribor.
 
Mislim da je krajnje vreme da prestanes sa ovim.

Hrvatska je intenzivno bombardovana od strane saveznika, narocito tokom 1943/44. Ciljevi su, izmedju ostalih, bili Dubrovnih Sibenik i Split, a najgore je prosao Zadar koji je, po nekim podacima, bio bombardovan cak i vise nego Maribor.

zadar do 1991 godine nikada nije bio hrvatski grad. zadar je bio deo italije do drugog svetskog rata a pre toga deo venecije, mletacke republike , austro ugarske...
 
zadar do 1991 godine nikada nije bio hrvatski grad. zadar je bio deo italije do drugog svetskog rata a pre toga deo venecije, mletacke republike , austro ugarske...

Zadar je postao hrvatski grad 1991. godine...???...dobro...

Evo spiska drugih gradova na teritoriji danasnje Hrvatske koje su saveznici bombardovali, mozda medju njima nadjes neki koji je i na pocetku WWII bio u Hrvatskoj: Slavonski Brod, Split, Zagreb, Šibenik, Sisak, Makarska, Karlovac, Vinkovci, Petrinja.
 
Bombardovali sve srpske gradove!

SAVEZNIČKO BOMBARDOVANJE SRBIJE U II SVETSKOM RATU

Prva žrtva naših zapadnih „saveznika“ bio je Niš. Bila je sreda, 20. oktobar 1943 god. Časovnik pokazuje da je 13 časova i tri minuta. Nebo je proključalo. U niskom letu, sa zaglušujućim motorima, Nišu se približava nekoliko desetina bombardera. S pomešanim osećanjima, lebdeći između straha i nade, Nišlije upiru poglede ka plavom svodu iznad grada. Samo koj sekund kasnije neverica prerasta u šok. Zaglušujući huk avionkih motora meša se sa potmulim eksplozijama, koje se čuju sa svih strana. Iz guste prašine, koja je prekrila ceo grad, čuju se samo vapaji. Najviše iz najsiromašnijih delova grada smeštenih oko železničke stanice, iz Šumadijske, Drinske, Prizrenske, Kjmakčalanske, Gvozdene i Banjalučke ulice. U ruševinama život gubi više od 250, žena i dece.
Pored Niša kojeg su razarali čak 15 puta, i Beograda, na koji su se obrušavali 11 puta Englezi i Amerikanci su, po Titovom odobrenju, masakrirali praktično sve veće gradove i naselja po Srbiji i Crnoj Gori. Kraljevo su mitraljirali šest puta, Podgoricu, Zemun i Ali bunar četiri puta, Novi Sad tri puta, Smederevo, Nikšić, Ćupriju i Popovac kod Paraćina po dva puta. Na njihovoj meti našli su se i bespomoćni civili Sremske mitrovice, Rume, Velikog Bečkereka, Kruševca, Peći, Kragujevca, Kovina, Pančeva, Velike Plane, Bijelog Polja, Prijepolja, Kuršumlije, Prokuplja, Vučja, Lebana, Grdelice, Podujeva, Raške, Stalaća, Mitrovice, Prištine....

Kad su bombardovali Zagreb Ljubljanu.
Verovarno je bilo lose vreme pa nisu stigli?


ISTORIJA SE PONOVILA 1999.
 
Bombardovanje Srbije 1944. II deo


Dve nedelje kasnije, baš u vreme dok su se gradom pronosili glasovi kako je "engleski kralj obećao da se to više neće ponoviti", Beograd je ponovo zavijen u crno.
Bio je četvrtak, 18. maj 1944. Jutro je uveliko odmaklo. Časovnik na Terazijama pokazuje 9.55. Nad oblačnim i kišovitim nebom istraumiranog grada zatutnjali su engleski i američki bombarderi.
Napad je bio još bezočniji od onog uskršnjeg. Glavna meta, ovog puta, bila je periferija Beograda u kojoj je stanovla gradska sirotinja. Pašino brdo, Kotež, Neimar i Čubura obavijeni su gustim oblacima dima i prašine.
Orgijanje "savezničkih" aviona trajalo je gotovo puna dva sata. U nekim delovima grada bombe padaju na svakih sto kvadratnih metara. Samo ispod jedne kuće izvučena su 32 leša.

Dok su Beograd i mnogi drugi gradovi i varoši u unutrašnjosti Srbije vidali rane i sahranjivali svoje najrođenije, engleski i američki "saveznici i oslobodioci" nastavljali su svoj krvavi pir. Na njihovoj meti opet se, po šesti put, našao već odavno ojađeni Niš. Ovog puta još podmuklije nego ranije, kad je grad bio na spavanju.

Između 2.20 i 3 časa po ponoći Englezi i Amerikanci su 9. juna 1944. na Niš bacili blizu 400 bombi. Na spavanju je pobijeno nekoliko desetina Nišlija.

Dva dana kasnije, 11. juna u 9 časova, zapadni "saveznici" obrušavaju se na Smederevo. Na grad je palo oko 500 bombi koje su usmrtile 80 ljudi, žena i dece, a teže i lakše ranile oko 200 Smederevaca.
U isto vreme Englezi i Amerikanci, na osnovu odobrenja Titovog Vrhovnog štaba, po sedmi put kreću na Niš. Opet ruševine, nevine žrtve, jauk i lelek, nove humke.
U međuvremenu, "saveznici" postaju sve bezobzirniji. Na Beograd, Niš, Smederevo i mnoge druge gradove Srbije, pored bombi, sve češće bacaju razne predmete punjene eksplozivom od kojih su stradali mnogi neduzni iskljucivo civili, medju kojima mnogo i dece.

Samo pet dana posle sedmog usledilo je i osmo razaranje Niša. Pred ponoć između 14. i 15. juna na grad je najpre ispaljeno nekoliko stotina svetlećih raketa, a potom je na Nišlije koje su tek krenule na počinak sručeno oko 200 bombi.

Osam dana kasnije, 23. juna između 9.30 i 10.15 časova naši zapadni "oslobodioci" na Niš bacaju i fosforne bombe.

Dvadeset dana kasnije, 3. jula između 10.30 i 12 časova, kobni anglo-američki avioni opet kruže nad Beogradom. U sedmom granatiranju najvećeg grada Srbije najviše je stradala Čukarica, na kojoj je, pored nekoliko desetina mrtvih, sa zemljom sravnjeno oko 80 kuća. Razoreni su Fabrika šećera i škola "Matija Ban". Radio London je javio da su pogođeni važni nemački objekti, koji su praktično ostali neokrznuti, a nevine žrtve koje su danima izvlačene iz ruševina nije pomenuo ni jednom jedinom rečju.

Istog dana prvi put je bombardovan i Kragujevac, u kome je ubijeno više od 30 nevinih ljudi, žena i dece.

Tad su prve bombe pale i na periferiju Kruševca, u selo Bivolje, na Glibovac i druga sela u okolini Smedereva i Smederevske Palanke.
U petak, 11. avgusta 1944. organizovano je noćno razaranje nezaštićenog Kraljeva. Šest bombi palo je na Dečji dom. Samo u jednoj kolektivnoj grobnici sahranjeno je 40 kraljevačkih mučenika.

Ubrzo je na ucveljeni Niš bačeno još oko 800 bombi, a 21. avgusta 1944. godine drugi po veličini grad Srbije potpuno je dokusuren.

Tih dana na Peć su bacane bombe od 500 kilograma. Razorena je i Ćuprija, bombe padaju po šumadijskom selu Markovcu, Žitkovcu kod Aleksinca i drugim bespomoćnim srpskim selima i gradovima.
U međuvremenu, nastavljeno je sistematsko razbijanje Beograda. Masakriranje prestonice Srbije organizovano 3. septembra 1944. godine trajalo je puna dva sata. Ovog puta na redu su Dušanovac, Rakovica, Karaburma, pa ponovo Pašino brdo, Kotež, Neimar i ulice oko glavne Železničke stanice.
Tri dana kasnije, 6. septembra kada se u srpskim crkvama obeležavao rođendan kralja Petra Drugog Karađorđevića, u po bela dana, u 10 časova, usledilo je novo granatiranje.
Stradali su Senjak, Sarajevska ulica, sirotinjske barake pored Save...

Baš tad su zapadni "saveznici i oslobodioci" po porudzbini Koče Popovića i maršala Tita krenuli na Leskovac, koji je razoren više nego bilo koji grad na Balkanu za sve vreme Drugog svetskog rata.
Dan pakla osvanuo je 6. septembra 1944. godine: "Ceo Leskovac kao da se digao u vihoru prašine, dima i ruševina... Ono što je ostalo od Leskovca ležalo je obavijeno pokrovom od dima", zapisao je očevidac ovog terorističkog čina Ficroj Maklejn, Čerčilov izaslanik u Titovom Vrhovnom štabu, a potonji dugogodišnji Titov prijatelj, kojem je maršal posle rata, u znak zahvalnosti, poklonio jednu velelepnu vilu na Korčuli.
Ispod "savezničke" prašine ostala je gotovo četvrtina Leskovca. Od 28.000 stanovnika "srpskog Mančestera", život gubi više od 6.000 ljudi, žena i dece. Nemački gubici u Leskovcu i okolini bili su 300 puta manji od gubitaka nevinog civilnog stanovništva

Samo u prvoj nedelji septembra Englezi i Amerikanci su svakodnevno sa 200-300 lovaca i bombardera razarali ono što je od Srbije ostalo. NJihovi kobni bombarderi su u toj nedelji, od 1. do 7. seprembra 1944. godine, izveli ravno 1.973 borbena leta nad Srbijom i Crnom Gorom.

Tu monstruoznu operaciju Titovi zapadni saveznici nazvali su "Nedeljom pacova"
karpos je trenutno na forumu Prijavite poruku
 
Davno, davno je to bilo kad sam prvi put izložio svoju teoriju o II SRatu. Amerikanci su kao "saveznici" (samo se zapitajte čiji saveznici) uleteli pred kraj rata, kad je kraj Nemačke već bio izvestan. Amerikanci su zapravo došli da zajedno sa Englezima spasu Nemačku od osvete Rusa, deleći je na Istočnu i Zapadnu. Odjednom su svi postali "saveznici". Pa i Hrvati odoše u partizane. I u fašističkoj Italiji odjednom nema fašista a tamo ih je bilo najviše. Evo vidite i sami da se točak istorije okreće. Opet imamo istu priču. Isti fašisti protiv Pravoslavlja.
Znači fašistički saveznici su popizdeli na partizanski pokret. Zbog toga je bombardovana Srbija. Hteli su da pobiju neke važne vođe i naravno što više Srba.
 
Davno, davno je to bilo kad sam prvi put izložio svoju teoriju o II SRatu. Amerikanci su kao "saveznici" (samo se zapitajte čiji saveznici) uleteli pred kraj rata, kad je kraj Nemačke već bio izvestan. Amerikanci su zapravo došli da zajedno sa Englezima spasu Nemačku od osvete Rusa, deleći je na Istočnu i Zapadnu. Odjednom su svi postali "saveznici". Pa i Hrvati odoše u partizane. I u fašističkoj Italiji odjednom nema fašista a tamo ih je bilo najviše. Evo vidite i sami da se točak istorije okreće. Opet imamo istu priču. Isti fašisti protiv Pravoslavlja.
Znači fašistički saveznici su popizdeli na partizanski pokret. Zbog toga je bombardovana Srbija. Hteli su da pobiju neke važne vođe i naravno što više Srba.
super ti je teorija znaci decembar 41. je u stvari bio "pred kraj rata " :mrgreen:
 
pa da vidimo kako djeri lupeta:

3 April 1944
Target: Drnis Marshalling Yard, Drnis, Yugoslavia

6 April 1944
Target: Zagreb Airdrome, Zagreb, Yugoslavia

12 April 1944
Target: Zagreb Marshalling Yard, Zagreb, Yugoslavia

itd...

da ne govorimo o tome da su u tom periodu Italija, Francuska i Austrija bili neuporedivno teze i cesce bombardovani od Srbije....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top