Dali savremen mushkarac mora biti i FENSI??

Nista praznije i suplje od fensera nisam video. Okreceni grobovi. Nekada su muskarci bili vezani za poduhvat, otkrivali su Amerike, severne i juzne polove, nosili teret drzava, ostavljali za sobom istorijska dela neprocenjive vrednosti, stvarali a tzv. fenser provodi dobar deo svog zivota misleci na krpice i pomade. Zeni ne lezi previse kindjurenja ali muskarcu nimalo. Onaj koji ume da hoda, ko ima pojavu i stav ume i da nosi ono na sebi sta god bilo. Jednostavna, cista i dobro skrojena odeca je ono sto prilici coveku makar bila preskupa od cuvenog kreatora ili jeftina sve jedno je, stajace dobro na onom koji ume da to sve nosi kao covek.
 
Kad_LupimLupim:
Iz buisness perspektive na Zapadu zaposljavaju prvenstveno onog ko zna i jos bitnije hoce da radi (ko crnac po mogucstvu)... iz srpske perspektive zaposljavanje uglavnom ide po sistemu, moj do mog, kum, stric, ujka i ostali rodoslov. Tako da ono, jes da kaze narod da odelo cini coeka, al' danas malo ko 'ebe to... da se ne lazemo, realno... (:
Nisi me dobro shvatio.................ne kazem ja da ce ga zaposliti jer se lepo obukao nego ako obojica imaju iste kvalitete i moraju da se odluce............sta mislis za koga ce????????? A za Srbiju da ne pricam...............mozes da dodjes u kupacem samo ako ti je direktor stric
 
Banshee:
ja sam dala doprinos mojim misljenjem na zadatu temu.a to sto ti dozivljavas tudje odgovore kao pokusaj da se tebi ili nekome dokaze,problme je tvog rezonovanja.

a tebi je po obicaju vecina zakljucaka pogresna...kako na ovoj temi,tako i na onoj o homoseksualcima koju si davno postavio i gde si se izlupetao ko maksim po diviziji,kao i vecina tvojih n odgovora na bilo koju temu.

elem,retko se upustim u avanturu komunikacije i diskusije sa patkom,i moja je greska sto sam ovaj procitala jer nije bio predugacko tupljenje,ali inace to ne radim jer je vecina stvari koju imas da kazes ispunjena predrasudama,losim zakljucima i kvazi teorijama.

Tupiš malena....
Kad citiraš nekoga onda ne daješ svoje mišljenje već komentarišeš tudje.
Čak je i teks tvog posta jasan , tj da ne daješ odgovor već komentarišeš moj odgovor.
A onda ide ova bistra poruka u kojoj kažeš da si dala odgovor , a ja pogrešno pomislio da si post uputila meni....
A nisam ti odgovorio , jer ti si pričala u trećem licu , ja sam odgovorio postom u trećem licu. Komentarisao sam tvoj komentar....Isto orudje , isti alat.....A onda si se našla ubodena!!!!!
Zato samo nastavi da ne čitaš moje postove.....manje ćeš se nervirati.
 
mozda sam ja pogresila sto nisam vise odvojila prvi pasus od drugog,ali ti si se maksimalno ispalio pomislivsi da ti odvovaram necim sto nema veze sa tvojim postom.sto ce reci da se vadis sada :lol:

dakleM

:arrow:
odgovor tuznom patku
Banshee:
i opet pogresan i povrsan zakljucak.
odgovor na temu ciji je naslov 'da li savremeni muskarac mora biti fensi?'
Banshee:
licno ne volim da muskarac bude fensi,ali to je sve valjda stvar ukusa.takodje nekog ko je obucen po novoj modi,sa sve onim spicastim cipelicama,sakoima,roze sljokastim jacicama,bekamovskim frizuicama ne bih mogla ni da pogledam,osim podsmesljivo ili ne daj boze zamislim uz sebe :shock:

dakle na pitanje da li savremeni muskarac mora biti fensi,ja dolazim do zakljucka da licno ne volim da muskarac bude fensi,kazem zasto i evidentno odgovaram na postavljeno pitanje.
a ti egocentricno i pomalo paranoicno pomisljas da odgovaram tebi :shock:

uostalom,bas da ne bude zabune namerno sam citirala samo jednu recenicu iz tvog posta koju sam htela da prokomentarisem :D

ccc...patak....bas si :?...ne bih volela da sam u tvojoj kozi :?
 
Engleska rec FANCY je jedna od onih koja znaci mnogo, mnogo, mnogo...mnogo toga kao npr. fantazija, ideja, iluzija, luksuz, masta, misao, naklonost, uzivanje, cud i licno moje omiljeno znacenje UKUS. I
pak, najprihvatljiviji prevod kod nas je FANCY GOODS a odnosi se na NOVITETI. Sto ce reci da jedan savremen muskarac kome su duh i telo u skladu treba da nosi i adekvatnu garderobu . Sreca pa postoji razlicit nacin oblacenja a time i ukusa, pa nije tesko biti u skladu sa modom, pa ko sta voli (opusteno, ozbiljno, elegantno, razuzdano, mesavina svega...). Malo je teze poraditi na duhu jedne licnosti.
 
Znači ne smem da odgovorim kad je tako pakosna i zlurada poruka u pitanju kao što je
Original postavio Banshee
"...i opet pogresan i povrsan zakljucak."

Moj odgovor tebi je upravo ovakvog inteziteta zbog tog zluradog stila tvoje poruke....
Nema tu moje pogodjenosti ili sujete, ali ti to nećeš poverovati....
Mada može da se podvede pod konformističku sujetu , možda ima toga malo, ali više da se ne bi tako bacakala u prazno sa praznim rečima.....
 
vanjusica:
Engleska rec FANCY je jedna od onih koja znaci mnogo, mnogo, mnogo...mnogo toga kao npr. fantazija, ideja, iluzija, luksuz, masta, misao, naklonost, uzivanje, cud i licno moje omiljeno znacenje UKUS. I
pak, najprihvatljiviji prevod kod nas je FANCY GOODS a odnosi se na NOVITETI. Sto ce reci da jedan savremen muskarac kome su duh i telo u skladu treba da nosi i adekvatnu garderobu . Sreca pa postoji razlicit nacin oblacenja a time i ukusa, pa nije tesko biti u skladu sa modom, pa ko sta voli (opusteno, ozbiljno, elegantno, razuzdano, mesavina svega...). Malo je teze poraditi na duhu jedne licnosti.

Kod nas se odomaćio termin fenseri za osobe koje ne prate modu, ali nose ono što je ili nekad ili sad bilo visoka moda.Verovatno i autor teme misli baš na ovako značenje.
A ta visoka i srednja moda koštaju , pre svega zbog kvaliteta, a visoka i zbog imena.
Tu se i krije moguće rešenje za low entry korisnike.Kupiti visoku ili srednju modu pošto izadju iz mode, jer onda plaćaju samo cenu za kvalitet , ne i za modu, prestiž i ime.

Bitan je taj utisak baš zbog anime i animusa (moram stalno da navodim oba jer prosto tumačenje da je anima deo žene u muškarcu i animus kao deo muškarca u ženi mi je neprihvatljiv za upotrebu, već deo anima/us teorije koji kaže da postoji pored arhitipa ili arhitipova i anima/us deo kao sastavni deo fantaziranja koje MORA da bude ispunjeno).
E caka je što ne mora , ali onda krećeš sa hendikepom (-10% recimo) pa ti je teže ili kod nekih i nemoguće ostvariti poziciju (koja će izazvati trud i ozbiljne emocije).

Sa pogodjenim anima/us fantazijama to ne moraš. Fantazija odradi posao za tebe.Nije fensi odeća uvek sastavni deo anima/us fantazije , ali ipak su ove devojčice rasle na Grymovim i zapadnjačkim bajkama , gde je uvek motiv pepeljuge prisutan.
Uprošteno gledaj na ovo fensi kao uvezani stereotip....Uz fensi tipa koji nije "markiran" kao gedža imaš bar minimalnu podršku manira (lažnih ili dramskih i glumačkih to je već drugo pitanje) tom fensi stilu. A znaš li "lepšu igru" za žene od "čitanja detalja" i na osnovu toga otkrivanja "zakopanog blaga","princa persije","nosioca čarobne aladinove lampe koja em prosvetli , em postavi sto, em uvek ima na stolu".
Prati igru , kao što i muškarci imaju svoje igre, stereotipne igre koje su nametnuli ženama.
 
King 7:
Onaj koji ume da hoda, ko ima pojavu i stav ume i da nosi ono na sebi sta god bilo. Jednostavna, cista i dobro skrojena odeca je ono sto prilici coveku makar bila preskupa od cuvenog kreatora ili jeftina sve jedno je, stajace dobro na onom koji ume da to sve nosi kao covek.
Eto odgovora....
Mislim da bi ipak savremeni muskarac morao bar malo da polaze na izgled tj. u ovom slucaju garderobu. Na zalost ne mogu svi priustiti pracenje mode, a i muskarci su znatno manje optereceni krpicama nego devojke. Bitno je nositi ono sto je tebi lepo i udobno u cemu ti je prijatno da ne kazem toplo, nebitno od toga ko sta misli, bilo to no brand ili najpoznatije marke svejedno.
 
Hm...ybt. pa...volim lepu i modernu odeću...lepo se oblačim jer se lepo osećam...pre svega komforno...onda i ostalo...to je uglavnom skup sport...ali...wgf. jednom se živi...dok budem mogao to sebi da priuštim...biće tako... Sad...jesam li FENSI ili savremen...zbog toga...nije me briga i ne zanima me... Jedno je sigurno...''ne vredi pred svinje bisere bacati...'';)
 

Back
Top