Da li u stanu treba zabraniti držanje više od jednog ljubimca?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
336.608
Zimus je u Požarevcu izglasana odluka da se u stanu zabrani sežanje više od jednog ljubimca,
a sada se diže još veća bura kada je počela da se primenjuje,pa inspektori kucaju ljudima na vrata i popisuju "prekobrojne" ljubimce.
Hoće li njihove gazde da ih izbacuju na ulicu ili vode na uspavljivanje ako ne uspeju nikome da ih poklone?
Da li ovakva zabrana treba da važi i u ostatku Srbije?

"Odluka o držanju kućnih ljubimaca doneta je krajem prošle godine", rekao je Bojan Dimić, član Gradskog veća Požarevca
i dodao da su dosad imali tri intervencije, koje su bile vezane za nelegalne odgajivačnice pasa.

Ipak, kako on kaže nijedan građanin neće biti sankcionisan, niti će morati da izbaci svog ljubimca na ulicu.

"Nijedan građanin koji ima jednog ili dva ljubimca (papagaja, psa, šta već) neće biti sankcionisan. Nećemo tražiti od njega da izbaci psa na ulicu sve dok nemamo pritužbe ostalih građana da se psi drže na neadekvatan način i da ugrožavaju prava i slobode drugih ljudi", rekao je Dimić i dodao: "Nijedan pas neće biti izbačen na ulicu."

https://www.b92.net/zivot/ljubimac.php?yyyy=2021&mm=12&dd=03&nav_id=2066956

Da li se slažete sa ovom odlukom ?
 
po meni psu nije mesto u stanu ko ima kuću i dvorište može ali da džumara laje u stanu i da uznemirava celu zgradu nema smisla
Cekaj a kako mozeko trpiti onog jednog komsiju sto se napije pa se dere pa peva u 2 ujutru kada prodje kroz hpdnik i nalupa zenu a zena vristi i svi se prave da ne cuju.

To ne smeta. A smeta mali zuca kog su iznervirale buve pa laje. 😭
 
Nema tu ograničenja, po meni svako ima pravo da drži koliko god životinja hoće ukoliko ne ugrožava stanare ili same životinje. Lajanje pasa jednako je ne kulturno za zgradu kao i dranje dece. Takođe, nije u redu da se mačiji pesak drži ispred vrata (Imala sam taj slučaj u mojoj zgradi) i tako da svima smrdi. Tako da, po meni svako nek drži šta hoće u SVOM stanu ukoliko ima uslove, ne ugrožava druge i ne povređuje životinje tom odlukom.
 
То шта ми мислимо и законске одредбе су две сасвим одвојене и различите ствари.
Приватно власништво је неприкосновено.онај ко изнајмљује стан мора да добије сагласност власника стана за држање кућних љубимаца, али ту никаве одлуке Савета станара и сл. немају законску тежину.
Ветеринар Терзин у овом прилогу из уводног поста је то врло добро објаснио , као и законску одредбу о еутаназији.
Ово је само још један покушај угрожавања права власништва на мала врата као рецидив самоуправљачког менталитета.
 
po meni psu nije mesto u stanu ko ima kuću i dvorište može ali da džumara laje u stanu i da uznemirava celu zgradu nema smisla
Po ovome bi u zgradama i decu i nagluve babe trebalo zabraniti u zgradama.

Meni nije jasno pitanje za čije dobro?
Za ljude? Ili za životinje?
Jednom je onaj Crnogorac rekao da nije ljubav zaključati psa/mačku na 10-ti sprat i to je to.
Za životinje je stan na 10-om spratu čini mi se gora Robija nego lutanje ulicama.
Zapravo sve zavisi da li govorimo o psu od 2kg koji istrči 3 kruga po stanu i legne da se odmori ili je reč o "pravom psu" od 10-15 i više kilograma. Ja sam udomio psa od 1,7kg kome je gazdarica umrla u 90+ godina i on je bio presrećan u stanu i nije voleo da izlazi. Imam 5 pasa, 2 ne idu u šetnje a 3 idu... Najzahvalnija je "džumlara" koja je par godina živela na ulici i sada uživa u "robiji".
Inače kada sam za ovih 13 godina od kada imam pse imao 2 posete komunalne njih je jedino zanimalo a) da li su svi pis vakcinisani b) sterilisani i ako nisu zbog čega i c) da li se u stanu osećaju mirisi da ne kažem smrad.
Zakon o zaštiti dobrobiti životinja ne ograničava broj već uslove kako životinje žive a gradske odluke ne mogu da budu iznad Republičkog zakona.
 
Poslednja izmena:

Back
Top