Da li su vozači NS I BG najgori vozači?

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
17.903
Upravo čitam članak, u kome se jedan ogorčeni vozač žali na način vožnje vozača iz ova dva grada. Kaže da su najbahitiji, ne poštuju pravila i time ugrožavaju živote drugih na putevima. Ima li istine u ovome ?


Sezona je odmora, i putevi ka Crnoj Gori, ali i Grčkoj, opterećeniji su nego obično. Iako je auto-put kroz veliki deo naše zemlje, ali i deonica kod komšija, olakšala putovanje do crnogorske obale, ostalo je mnogo nimalo bezopasnih krivina do Jadrana.
Naime, jedan korisnik Tvitera pre nekog vremena je opisao svoje utiske sa putovanja do Ulcinja, i tom prilikom istakao pojavu koja mu je izuzetno zasmetala, pa im se obratio oštrim rečima.
"Išao sam do Ade Bojane pre 10-ak dana, a na putu do tamo, i nazad, glavni su mi utisak idioti koje sam sreo, i to njih najmanje desetak. Džaba nam auto-putevi, kada, tamo gde ih nema, vrebaju ovakve budale! Mislim na vas, gospodo, koji pretičete na punim, pretičete u krivinama, pretičete sa vašim krntijama koje samo što se ne raspadnu. Ali vi pretičete. Pretičete kolone, pretičete kamione, pretičete vozeći autobuse, pakao!
Zbog takvih idiota, plakale su mnoge majke. Unesrećili su takvi mnoge domove. Preselo vam tih 10 minuta, koliko stižete ranije, ugrožavajući sebe i druge. A da budem iskren, najviše takvih bilo je sa BG i NS tablicama. Navikli ljudi na "brz život" i "divljanje", i tako sve dok ne ugase nečiji život! Idioti!" - zaključio je ovaj korisnik Tvitera.
Prema podacima Agencije za bezbednost saobraćaja Republike Srbije u periodu od 2016. do 2020. godine u saobraćajnim nezgodama u našoj zemlji smrtno je stradalo 2.760 lica, dok je 100.519 lica povređeno (16.489 teže, 84.030 lakše). Gotovo svaki drugi poginuli učesnik u saobraćaju bio je u putničkom vozilu - u svojstvu vozača ili putnika.
Link
I zaista, pitamo i vas, koliko ovakvih sretnete kada putujete negde?
 
Pa i to se da vrlo lako proveriti, pogleda se broj poginulih na drumovima u toku jedne godine (ili prosek na 10 godina recimo) po mestu prebivalista, i tim brojem podeli broj vozaca za to mesto. Dobije se koliko vozaca u nekom mestu treba da bi se dobio jedan poginuli (da li zbog bahate voznje da li zbog toga sto ga je neki bahati ubio). I to je jedini moguci pokazatelj koji su vozaci najbahatiji.

Moj uisak dok sam vozio po Srbiji da krajputasa ima mnogo vise u unutrasnjosti nego po obodima BG i NS.
 
Pa i to se da vrlo lako proveriti, pogleda se broj poginulih na drumovima u toku jedne godine (ili prosek na 10 godina recimo) po mestu prebivalista, i tim brojem podeli broj vozaca za to mesto. Dobije se koliko vozaca u nekom mestu treba da bi se dobio jedan poginuli (da li zbog bahate voznje da li zbog toga sto ga je neki bahati ubio). I to je jedini moguci pokazatelj koji su vozaci najbahatiji.

Moj uisak dok sam vozio po Srbiji da krajputasa ima mnogo vise u unutrasnjosti nego po obodima BG i NS.
Ali na njima ne piše ko ih je pobio :( prilikom lude vožnje. Ne očekuješ valjda da nasred Slavije postave tako nešto ?
 
Ali na njima ne piše ko ih je pobio :( prilikom lude vožnje. Ne očekuješ valjda da nasred Slavije postave tako nešto ?
U ogromnom broju slucajeva krajputasi se postavljaju posle novinske vesti "Rano jutros, oko 3.00h ujutro, u direktnom sudaru sa klamionom ili sletanju sa puta ili na zeleznickom prelazu poginulo 3-je mladih iz Koceljeve ( Bogatica, Bavanista, Stanisica..)" *

Posto odlicno poznajem Srem znam da su ti krajputasi obicno izmeju lokalnih mesta ( Banovaca, Golubinaca, Putinaca, Radinaca, Lacarka, Erdevika, Jakova, Obreza) i da su u njima izginula lokalna deca i mladi. Zaputi se u kafanu gde peva odlicna pevaljka, zapije se, proradi i adrenalin (ne samo od kokaina) i vozi se 130km/h po recimo Prekoj kaldrmi (oni koji znaju kako je tamo opasno nocu voziti znaju to).

Znaci, voleo bih da neko izvrsi analizu koliko vozaca iz Beograda pogine na ukupan broj vozaca a koliko recimo iz Bogatica, Loznice, Svilajnca, Uzica ili iz Mionice. To bi dalo sliku o tome ko se najvise bahati.

* - izbor mesta po Srbiji je slucajan, ali pored tih nekih od pobrojanih mesta sam stvarno video krajputase
 
Pisala sam o izazivačima udesa usled neprilagođene brzine i nepoštovanja propisa i prenela mišljenje odakle su ti vozači. Većina nas iz provincije zazire od vozača iz BG , iskreno.
Postoje podaci za 2016tu, ukupno 706 mrtvih na teritoriji Srbije u saobracajnim udesima, od toga 102 na teritoriji BG ili 14.4% (pri tome BG ima 24.6% stanovnistva Srbije) a u Kraljevu kao primer 12 poginulih te godine iako ima 27 puta manje stanovnika nego BG. Pa ispada da je rata poginulih u BG na 100 hiljada stanovnika 6.1 a u Kraljevu 19.6 ili vise od 3 puta mrtvih. Da su pola od tih poginulih u Kraljevu Beogradjani ili da su ih Beogradjani pobili Kraljevcani bi bili bar za duplo "smrtonosniji" od Beogradjana. Tako je skoro sa svim gradovima i rejonima juzno od Beograda, a i malo koji grad u Vojvodini ima manju ratu mrtvih. Beograd je ispod prosecnog broja poginulih za Srbiju, jeste da Beogradjani ucestvuju u smrtonosnim sudarima i po ostatku Srbije ali to je poprilicno manje u odnosu na to koliko ih pogine u samom Beogradu .

Da se radi statistika na ukupan broj registrivanih vizaca i broj registrovanih automobila Beograd bi sa jos manjim % ucestvovao u smrtnim ishodima na drumovima Srbije jer je najveci broj vozaca % u odnosu na broj stanovnika u BG kao i najveci broj registrovanih automobila po glavi stamovnika.

Tako da su vasa predubedjenja i zablude samo to, predubedjenja i zablude.
Uostalom malo pa malo nastrada u nekom nocnom divljanju 2-3 mladih u istom automobilu, skoro nikad to nisu Beogradjani, uvek su neki nalozeni klinci iz provincije kojima je zivotna zabava da se opijaju u Ljigu a onda voze kao sumanuti do Cacka.
 
Vozača ima raznih, nevezano za mesto prebivališta. Oni iz BG i NS su najuočljiviji pre svega zato što ih najviše ima.

S druge strane upravo vozači iz pomenutih gradova (naročito Beograda) su najveštiji u saobraćajnim gužvama.
svakako ako su iz BG , NS..............al u ti gradovi zive i oni sto se doselise iz pi.zde mate.rine , di nema ni asfalta, ni semafora, ni pesackog prelaza..........a oce da se pokazu ko da su u BG rodjeni i da poznaju grad ko svoj dzep pa voze po trotoari, na crveno, opasno preticu.......
 
Upravo čitam članak, u kome se jedan ogorčeni vozač žali na način vožnje vozača iz ova dva grada. Kaže da su najbahitiji, ne poštuju pravila i time ugrožavaju živote drugih na putevima. Ima li istine u ovome ?


Sezona je odmora, i putevi ka Crnoj Gori, ali i Grčkoj, opterećeniji su nego obično. Iako je auto-put kroz veliki deo naše zemlje, ali i deonica kod komšija, olakšala putovanje do crnogorske obale, ostalo je mnogo nimalo bezopasnih krivina do Jadrana.
Naime, jedan korisnik Tvitera pre nekog vremena je opisao svoje utiske sa putovanja do Ulcinja, i tom prilikom istakao pojavu koja mu je izuzetno zasmetala, pa im se obratio oštrim rečima.
"Išao sam do Ade Bojane pre 10-ak dana, a na putu do tamo, i nazad, glavni su mi utisak idioti koje sam sreo, i to njih najmanje desetak. Džaba nam auto-putevi, kada, tamo gde ih nema, vrebaju ovakve budale! Mislim na vas, gospodo, koji pretičete na punim, pretičete u krivinama, pretičete sa vašim krntijama koje samo što se ne raspadnu. Ali vi pretičete. Pretičete kolone, pretičete kamione, pretičete vozeći autobuse, pakao!
Zbog takvih idiota, plakale su mnoge majke. Unesrećili su takvi mnoge domove. Preselo vam tih 10 minuta, koliko stižete ranije, ugrožavajući sebe i druge. A da budem iskren, najviše takvih bilo je sa BG i NS tablicama. Navikli ljudi na "brz život" i "divljanje", i tako sve dok ne ugase nečiji život! Idioti!" - zaključio je ovaj korisnik Tvitera.
Prema podacima Agencije za bezbednost saobraćaja Republike Srbije u periodu od 2016. do 2020. godine u saobraćajnim nezgodama u našoj zemlji smrtno je stradalo 2.760 lica, dok je 100.519 lica povređeno (16.489 teže, 84.030 lakše). Gotovo svaki drugi poginuli učesnik u saobraćaju bio je u putničkom vozilu - u svojstvu vozača ili putnika.
Link
I zaista, pitamo i vas, koliko ovakvih sretnete kada putujete negde?

Dobroj polovini kontemporalnih vozaca treba jednostavno oduzeti vozacke dozvole dok se ne dokaze da nisu opasni po okolinu.
 
svakako ako su iz BG , NS..............al u ti gradovi zive i oni sto se doselise iz pi.zde mate.rine , di nema ni asfalta, ni semafora, ni pesackog prelaza..........a oce da se pokazu ko da su u BG rodjeni i da poznaju grad ko svoj dzep pa voze po trotoari, na crveno, opasno preticu.......
Samo što su BG i NS sad opasani kamerama svuda, a po selima niko propise ne zarezuje za suvu šljivu.
 

Back
Top