Da li su Turci genocidni narod?

"Krivična odgovornost prema međunarodnom pravu za zločin genocida individualizovana i da se ne može pripisati nijednoj etničkoj, vjerskoj ili drugoj grupi ili zajednici u celini".

Iz preambule rezolucije o genocidu.

Dakle - nije.
Значи ли то да усвајање резолуције не сме да угрожава постојање Републике Српске ?
 
Ок. Зар народ у РС нема право да се изјасни шта жели као што је то могао народ у ЦГ ?

Ima, ali mora da nađe neke zapadne saveznike za takvu akciju. Ne može uz podršku Putina, Lukašenka i Si Đinpinga. To je recept za konflikt sa zapadom i gadne probleme za Srbe sa tih krajeva ;)
 
Poslednja izmena:
Ima, ali mora da nađe neke zapadne saveznike za takvu akciju. Ne može uz podršku Putina, Lukašenka i Si Đipinga. To je recept za konflikt sa zapadom i gadne probleme za Srbe sa tih krajeva ;)
Хм.....верујеш да је ситуација на Балкану за запад макар иста као 2006-е ? Или да је иста глобално као за време референдума на Криму 2014-е ?
 
Не постоје геноцидни народи, него геноцидни држави.Османско царство је било геноцидна држава,као и сада Израел и САД
Pa zašto se onda u glavnom gradu BiH postavljaju table sa natpisima
"Ovde su srpski zločinci ubili X građana Sarajeva"?

Nije li to kršenje ljudskih prava i etiketiranje jednog naroda?
Да ли негде у Србији,например у Топлици постоје табле са натписима отприлике "овде су бугарски злочинци побили Х Срба"?
 
Da li su Turci genocidni narod, ako uzmemo u obzir sta se desilo Jermenima u Turskoj pocetkom proslog veka, a, ujedno, mozemo da o iszom trosku pomenemo i Grke koje su Turci etnicki ocistili iz Male Azije?

Sta misle cenjene forumasice i cenjeni forumasi?
Turci nisu kao narod, ali oni koji su planirali, naredili i provodili jesu...sta tu nije jasno?
 
Хм.....верујеш да је ситуација на Балкану за запад макар иста као 2006-е ?

Situacija je uvek ista. Od WW2 zapad gleda da istisne uticaj Rusije i Kine sa ovih prostora. Mi kao neko ko voli da se inati smo odabrali da se u tome nađemo na putu i zato nam se dešavaju raznorazna sranja. Od raspada Jugoslavije, Kosova, ove rezolucije i tako dalje. Ima da nas guze dok god budemo postojali. Osim naravno ako ne odlučimo da se unormalimo i prestanemo da pišamo uz vetar ;)
 
Situacija je uvek ista. Od WW2 zapad gleda da istisne uticaj Rusije i Kine sa ovih prostora. Mi kao neko ko voli da se inati smo odabrali da se u tome nađemo na putu i zato nam se dešavaju raznorazna sranja. Od raspada Jugoslavije, Kosova, ove rezolucije i tako dalje. Ima da nas guze dok god budemo postojali. Osim naravno ako ne odlučimo da se unormalimo i prestanemo da pišamo uz vetar ;)
Или док они буду постојали ;)
 
Не постоје геноцидни народи, него геноцидни држави.Османско царство је било геноцидна држава,као и сада Израел и САД

Да ли негде у Србији,например у Топлици постоје табле са натписима отприлике "овде су бугарски злочинци побили Х Срба"?
Ne znam, ja živim u Republici Srpskoj.
 
Pa zašto se onda u glavnom gradu BiH postavljaju table sa natpisima
"Ovde su srpski zločinci ubili X građana Sarajeva"?

Nije li to kršenje ljudskih prava i etiketiranje jednog naroda?
Zato što je to istina, nije napisano Srpski narod :D
I zato što je cijeli svijet gledao iz fotelje na svom tv-u prenos rata u BiH. pa znaju ko je gađao Sarajevo.
Šta treba da napišu?
 
Kome, koga i za šta da tuži?
Ne znam, nisam pravnik. Ali etiketiranje celog naroda zbog zlocina pojedinaca nije dozvoljeno, a nije ni lepo.
I onda, kad mi počnemo tužbe za ovo, ono, tražiti odštete za ubijene, silovane, nestale biće: evo što su tražii rezolociju.
Ja podrzavam rezoluciju o Srebrenici, ako si pratila sta pisem ovde.
Ponavljam, vas dijasporske pobjegulje treba otjerati sa foruma jer ste huškači rata.

Ja huskac rata? :D Okej, ako ti tako kazes :D
 

Back
Top