Da li ste za ili protiv školske uniforme?

Da li ste za školsku uniformu?


  • Ukupno glasova
    18
Dali ste za ili protiv školske uniforme

Мислим да за Основну школу треба да буде обавезна и да се деца не раздвајају по материјалном стању него да буду потпуно равноправна. У
УСТАВ СРБИЈЕ- бесплатно основно образовање
 
Jesam, ali isključivo za srednjoškolke u točno ovakvom izdanju:

1677377692_xphoto-name-p-girls-ass-and-pussy-85.jpg


🐈
 
Protiv

Iskreno uvek sam bio protiv bilo kakve uniformisanosti, gusenja individualnosti i slobode i institucionalizovanja ljudi (dece).

Mislim da svako treba da ima makar taj stepen slobode da moze da nosi sta zeli i u cemu se oseca komforno.

Ono ok su mi mozda neke uniforme u nekim specijalnim prilikama tipa Sveti Sava, Dan skole, poslednji dan skolske godine ili tako nesto, pa kao ajde malo kao u neke ceremonijalne svrhe kao fora ali ovako da svakodnevno idu u skolu u uniformama i sede tako na casovima definitivno ne.
Mislim ako vise ni zatvorenici u zatvorima ne moraju da nose one zatvorske kombinezone (sto na neki nacin simbolizuje oduzimanje slobode i individualnosti) vec borave tamo u svojoj civilnoj odeci pa glupo bi onda zaista bilo to nametati deci u skolama.
Potpisujem! Žestoko sam protiv školske uniforme i mislim da djeci treba dati mogućnost da izrazi individualizam preko stila odijevanja. Koliko vidim, većina školskih uniformi za djevojčice se sastoji od suknje, što može biti problematično, jer ima i djevojaka koje ne vole nositi suknje, znači sustav će ih prisiljavati da nosi nešto u čemu se ne osjećaju ugodno, što je po meni bezveze.
 
Jedna od najvećih prednosti nošenja školskih uniformi jeste to što ova praksa dovodi do smanjenja vršnjačkog nasilja u školama. Nažalost, samostalni izbor odeće (bilo da izbor pravi roditelj ili samo dete) može školskim nasilnicima ponuditi više motiva za vređanje, podsmevanje ili čak fizičko povređivanje.
ovo zaista ne vidim...
Ne stoje uniforme svima dobro, pa se i tu stvara prilika za zadirkivanje
 
U biti svaki radnik bilo koje branše mora imati adekvatnu uniformu i to još sa logom firme , kao sto med sestre , kirurzi , piloti , vojska , policija Itd svi su ljepo uniformirani i znamo u kojem poslu rade . Pa ne vidim bas nikakav problem da nasi ucenici i prosvjetni radnici nose uniforme ?!( pa ne idu nasi đaci u neki disco pa da se odjevaju kako žele ) valjda za svaki anlas postoji i drescode
 
Ljudi koji su protiv uniformi smatraju da one potkopavaju “kreativnost” učenika i “ne dozvoljavaju im da izraze svoju osobnost”. To su gluposti. Kreativnost vam nitko ne može oduzeti ako je imate, niti vam je razviti ako ste prirodno nenadareni, i kreativnost se ne izražava (samo) odjećom. Isto tako, osobnost će i te kako doći do izražaja ako je imate, u uniformi ili ne. No bitno je da škola nije mjesto za takvo izražavanje osobnosti, za to postoji mjesto i vrijeme, nakon škole, ili navečer u kafićima i klubovima, na igralištu za mlađe. Nitko djeci sigurno neće ubiti “osobnost” na taj način. Jer i sam cilj škole nije da vas nauči izraziti svoju osobnost, nego podrediti svoj ego (a klinci imaju ogroman ego!) kolektivu, to jest naučiti se biti pristojan. Ti klinci će jednog dana odrasti, velik dio njih će raditi u korporativnom okruženju sa strogo propisanim dress-codeom, gdje se točno zna koje boje smije biti odijelo a koje ženski kostim, koliko duga mora biti suknja, kakva mora biti kravata i košulja, i tako dalje. Neki će raditi tamo gdje će ionako na poslu nositi uniforme – od pilota do policajaca, od osoblja u šoping centrima do liječnika, od službenika u bankama do nogometaša.
 
Ово је мач са две оштрице.

Униформа има своју предност јер би по правилу требало да сузбије иживљавање и богатије деце над сиромашнијом. Ови који имају паре, морају да их покажу, а то раде преко деце, коју одевају скупо или им дају скупе предмете. Деца се међусобно исмевају и вређају и такмиче се ко има скупље. Са друге стране, униформа као и сама школа, треба да "образује" децу, како би схватила да су сви исти и да нема различитих. Да их обликује да слушају и да буду покорни.

Кад већ уводите униформе, онда вам је следећи корак да пропишете дозвољене фризуре (дужина косе и начин чешљања), јер неко може и на тај начин да изазове проблем или реакцију других.
 

Back
Top