Da li se zbog ovoga ne dozvoljava skolovanje dece od kuce?

Da li se zbog ovog ne dozvoljava skolovanje dece kod kuce?

  • Da

    glasova: 1 25,0%
  • Ne

    glasova: 1 25,0%
  • Moguce

    glasova: 1 25,0%
  • Naravno zato sto se smatra da radnoj snazi pravo znanje ne treba

    glasova: 1 25,0%

  • Ukupno glasova
    4
  • Anketa je zatvorena .
Не улазећи у то да ли треба школу заменити кућним школовањем,

шта било кога спречава и данас да едукује децу код куће?

Време није, јер сви проводе своје време са децом, а и ако је школовање у питању, увек могу да нађу додатно време, с обзиром да је то битна ствар.
veliki broj roditelja ne posveti deci ni 15 min dnevno

mogu da zamislim da treba da ih skoluju , ne nauce ih ni osnovnoj kulturi
 
Ima dosta onih koji bi rado edukovali decu kada bi dozvolili drugi nacin pored zvanicnog .
Има их више него доста, али колико њих је оспособљено за такав подухват као просветни радници који се школују за тај посао?
 
Ima dosta onih koji bi rado edukovali decu kada bi dozvolili drugi nacin pored zvanicnog .
tu se postavlja pitanje sposobnosti roditelja da edukuju svoju decu..mislim na obrazovanje..domace vaspitanje se podrazumeva da potice od roditelja i kuce
ucenje kod kuce ima opravdanje samo ako porodica i dete žive u nekoj teškoj zabiti ili ako dete nije sposobno da pohadja skolu iz zdravstvenih razloga
citala sam za australiju na primer...roditelj dobije smernice i nastavnu literaturu i uci dete koje posle mora da ide na verifikaciju i proveru znanja
danas je sve to mnogo lakse sa online nastavom..iako sam ja uvek za klasicno skolovanje jer se u skoli izmedju ostalog deca socijalizuju.
 

Da li je ovo razlog sto kod bas plus u jos nekim zemljama nije dozvoljeno skolovanje dece od kuce?
Zar nije to nepravda da sloboda izbora o kojoj se toliko prica ne postoji vec je rec bez znacenja bez znacaja?
Nepravda je prema deci koju “školuju” roditelji bez kvalifikacija za to, ili bez dovoljno vremena - zahteva da samo jedan roditelj radi, a da se drugi bavi (neplaćenim :( ) učiteljskim poslom.

Preko toga, ta deca se nikad ne socijalizuju kako treba.
 
Poslednja izmena:
tu se postavlja pitanje sposobnosti roditelja da edukuju svoju decu..mislim na obrazovanje..domace vaspitanje se podrazumeva da potice od roditelja i kuce
ucenje kod kuce ima opravdanje samo ako porodica i dete žive u nekoj teškoj zabiti ili ako dete nije sposobno da pohadja skolu iz zdravstvenih razloga
citala sam za australiju na primer...roditelj dobije smernice i nastavnu literaturu i uci dete koje posle mora da ide na verifikaciju i proveru znanja
danas je sve to mnogo lakse sa online nastavom..iako sam ja uvek za klasicno skolovanje jer se u skoli izmedju ostalog deca socijalizuju.
Koliko je ljudi ovde u stanju da reši i prost algebarski problem?

Npr (a^2-b^2)/(a-b) - ovo je za 7-8 razred, a dete treba da to nauči da polaže sve odjednom pred nekom komisijom. A tek strani jezik? Homeschooling is only rarely a good idea.
 
Koliko je ljudi ovde u stanju da reši i prost algebarski problem?

Npr (a^2-b^2)/(a-b) - ovo je za 7-8 razred, a dete treba da to nauči da polaže sve odjednom pred nekom komisijom. A tek strani jezik? Homeschooling is only rarely a good idea.
Pa ne znam, mi nase dete ucimo i placamo profesora stranog jezika koji ne znamo (francuski), plus sijaset domacih, tako da dete uci i u skoli i kuci...
Recimo ja fiziku i matematiku, jer nastavnica ne ume da objasni detetu...
 
Koliko je ljudi ovde u stanju da reši i prost algebarski problem?

Npr (a^2-b^2)/(a-b) - ovo je za 7-8 razred, a dete treba da to nauči da polaže sve odjednom pred nekom komisijom. A tek strani jezik? Homeschooling is only rarely a good idea.
primer zadatka kakav ti u zivotu ne treba a ima puno oblasti koje se bespotrebno uce

zasto se uopste deca opterecuju takvim zadacima

osnovne racunske operacije i osnovne geometrijske su sasvim dovoljno

ove komplikovanije ostaviti onoj deci koja idu u srednju matematicku i dalje na fakultet
 
primer zadatka kakav ti u zivotu ne treba a ima puno oblasti koje se bespotrebno uce

zasto se uopste deca opterecuju takvim zadacima

osnovne racunske operacije i osnovne geometrijske su sasvim dovoljno

ove komplikovanije ostaviti onoj deci koja idu u srednju matematicku i dalje na fakultet
Хемија, физика, биологија, географија, па и правопис матерњег језика, немају неку велику улогу у животу просечног човека. По тој логици деца уче углавном ствари које им у животу нису потребне. А то није баш тачно, јер све то има своју сврху иако она није видљива лако, нпр. разни математички задаци имају сврху да олакшају сналажење у математици, да вежбају мозак да примењује правила, итд.
 
Хемија, физика, биологија, географија, па и правопис матерњег језика, немају неку велику улогу у животу просечног човека. По тој логици деца уче углавном ствари које им у животу нису потребне. А то није баш тачно, јер све то има своју сврху иако она није видљива лако, нпр. разни математички задаци имају сврху да олакшају сналажење у математици, да вежбају мозак да примењује правила, итд.
pre 20 i vise godina je to bilo tako i imalo nekog smisla, mada ne koliko kazes ali ajd da je imalo

ali sad se svet toliko promenio da se znanje primanjuje na druge nacine

i drugacije se covek snalazi

sve ono sto si nekad trebao pamtiti sad ne moras ali treba naci nacine da se razvija logika , resavanje problema ...
 
e sad, druga stvar je sto mozda ti zelis da ucis svoje dete..to ne moze..dete mora da prodje formalno obrazovanje posto su u njemu razvijene didakticke metode i ti prosto nemas obrazovanja niti znanja da ga ucis.

Зашто мислиш да су данашњи болоњски стручњаци уопште заинтересовани да васпитају децу, јер образовање без васпитања је штетно, као што незаинтересовани наставници уче по школама децу...
 

Back
Top