Da li se i kako vadite kad napravite pogrešan potez?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.647
Da li priznate pa se vadite kada donesete lošu odluku?

Mnogi kažu "život je kratak", a vi?

1705834182953.png
 
Svestan sam svake lose odluke iako su vecinom bile na strani logike i inteligencije da se tako ucini neke odluke jednostavno ispadnu pogresne i to je tako.

To gledam i posmatram kao srecu i samo kazem jbg nisam imao srece i tako se zalomilo.

Ne moze covek na sve da utice i ne moze 100% da sam kroj svoju sudbinu jer postoje beki spoljasni faktori i desavanja i okolnosti na koje ne mozemo da uticemo i s.ere mi se od ovis smr.dljiv.ih motivacionih govorrnika i filozofa kad sve te filozofije padaju u vodu i pune su rupa gotovo svaka jer svaki put i covek je prica sam za sebe gde na tom putu se desavaju udarci i povrede, situacije i nakupljena osecanja i bol, strahovi steceni gde te filozofije i citati i trabunjanje motivacionih govornika ne funkcionisu jednostavno i golo su gomno.

Ne delim savete tj retko kad, ne prosipam odavno filozofije filozofa i trulih motivacionih govornika niti ih se pridrzavam sam vec ako mogu osobi ponudim konkretno pomoc za problem koji ima ako imam resenje za njega pa tako i za mene...

Ne osudjujem i vrednujem vise nikoga osim ako taj neko vidno povredjuje ljude oko sebe i cini stetu i zlo meni i okolini.
 
Ne kreiram situacije u kojima mogu mnogo da "kiksnem".
Volim da poštujem pravila i sledim šablone koji mi oduvek donose povoljne rezultate.
Ipak, u razgovoru kad uvidim da sam zašla u neku dubiozu, vrlo lako to i priznam, makar samo sebi (npr. ovde, neću tri dana da pojašnjavam svima kako sam nešto obesmislila ili preterala, ali ću sa sobom to rešiti): "E, dobro, dosta je!"
Sa decom namerno ponekad pravim manje-više očigledne greščice kako bih dobila priliku da pohvalim njihovu pažnju i pronicljivost. Njima je ogroman podvig kad odrasloj osobi mogu da ukažu na grešku.
Kad mi se desi peh, pre nego pogrešan potez, ne mislim da je život kratak, mada to mislim generalno, već: "Pa, i ja sam samo čovek!",
desi se svakom, popravi što se popraviti da, i idemo dalje!
Uglavnom mi se sitni pehovi dešavaju daleko od očiju drugih, a vrlo malo me deranžira peh za koji niko najverovatnije nikad neće saznati. To mi dođe kao upozorenje šta može da se desi i pred drugima ukoliko "u svakom datom momentu nisam u elementu". :D
 
Poslednja izmena:
uradiš nešto iako je bilo riskantno ili si upozorena, to naravno propadne a ti se onda vadiš sa...
Заиста ми се није догодило, добро размислим, имам увек план Б Ц Д.... :D

Једино у емотивним односима играм на црвено па и ако не успе, јбг пробала сам.
И нико други не испашта осим мене.
 
Са становишта других људи ја јесам рискирала, више пута и покушали су да ме одврате, обесхрабре али сам увек успела јер сам знала шта могу, нисам то ни сматрала ризиком.
To je drugo. Znati sebe je velika stvar.
Tema više naginje na latentnost ka kockanju, riziku, kao-pa, šta bude. Ne, nema kocke.
Naravno da ćemo prepoznati priliku i iskoristiti je.
Tema, čini mi se, više isprobava karakter-da li bismo se kockali. Kocka-ne, nikako!
 
To je drugo. Znati sebe je velika stvar.
Tema više naginje na latentnost ka kockanju, riziku, kao-pa, šta bude. Ne, nema kocke.
Naravno da ćemo prepoznati priliku i iskoristiti je.
Tema, čini mi se, više isprobava karakter-da li bismo se kockali. Kocka-ne, nikako!
Да, зато сам питала на шта тачно мисли.
У сваком случају не поступам непромишљено.
 
Da li priznate pa se vadite kada donesete lošu odluku?

Mnogi kažu "život je kratak", a vi?

Pogledajte prilog 1485744
imam savrsenu intuiciju i malo mozga pa proritet dajem intuiciji.
Nepogresiva je. Ponekad pomislim da me ona kroz zivot vodi na lancu.
Ipak, loto i igre na srecu nikada nisam konzumirao.............valjda zato sto mi to intuicija ne dozvoljava.
 
Moj cale kaze , bas sam to hteo....

Ja imam totalno sumanut proces priznavanja krivice, tj bukvalno pre nego sto se desi uocavanje greske od drugih ja priznam, i predjem na tacno , i onda diskusija sa mnom je jako cudna....Krenem sa suprotnim stavom, i usred debate ako se desi, nekad se desi , napravim stanku od par sekundi i onda predjem na suprotnu stranu....
Ljudi nastave da brane svoje pocetne stavove, a ja samo predjem...
Nervira ih to...

Moja osnovna parola je sve moze da se okrene da ti je korisno , sto bi znacilo da mi je totalno nebitno da li je nesto dobro ili lose odluceno , a opet u sekundi skacem sa ovog na ono,....adaptibilan sam u nevidjeno kratkom roku , to mi je puno puta i zivot spasilo...

A opet imam i stratesko razmisljanje, niko zivi ne poveze sta radim iako je sve pedantno razlozeno na korake...

Ali zato postoje i mane, nervira me nasilje jer nasilje donosi tacnost bez obzira na to o cemu se radi, tj osoba gura svoje po svaku cenu i lomi....lopovluk me ne nervira kod projekata nego kad mene gadjaju na spavanju, jer kod projekata uvek uzimam okruzenje, znaci svi su GS lopovi i tu je to uracunato i kolicina lopovluka i kad ce da se aktivira i sve je to manje vise predvidivo.
Bar meni...

Nefer ponasanje i prevare me ne nerviraju , takodje su uracunate....jer su sastavni deo GS...
 
Poslednja izmena:

Back
Top