da li postoji neki free program za unformat NTFS-a

Ako koristiš probaj sledeće:
- napravi backup svih važnih podataka na drugom disku ili particiji
- pokreneš instalaciju XP (clean instal)
- kad se sistem restartuje i počne instalacija u nekom od koraka u instalaciju imaš opciju Repair Console, aktiviraš je
- (otkucaj format /? za detalje o rasporedu parametara kod komande format)
- kucaš komandu za formatizaciju željene particije u željeni format
- trebalo bi da ovo odradi brzo tj uopšte ne vrši formatizaciju
- izadješ iz Recovery Console
- na prvoj sledećoj opciji kad ti ponudi napustiš Setup (F3)
- sistem se restartuje i Windows sam izvrši konverziju particije tj diska.

NAPOMENA: Meni je ovo uspelo (bez gubljenja podataka) iz FAT32 u NTFS tako da nisam siguran da li radi i u suprotnom smeru.

(Ako pokušaš obavezno javi šta se desilo)
 
kvazimodo:
NAPOMENA: Meni je ovo uspelo (bez gubljenja podataka) iz FAT32 u NTFS tako da nisam siguran da li radi i u suprotnom smeru.

(Ako pokušaš obavezno javi šta se desilo)
:D Sledeci put kada budes hteo da konvertujes iz FAT-a u NTFS nemoj se toliko muciti, nego jednostavno u Command Prompt-u ukucas "convert D: /fs:ntfs ", i to je to!
Isto tako znajte da NE MOZE da se "vrati" iz NTFS u FAT osim da formatiras komplet particiju!
P.S.: convert D: /fs:ntfs komanda menja fajl sistem bez gubljenja podataka!
 
obelisk:
Easy Recovery jedino resenje
Da,da,da...
Meni ne bi jasno sta je hteo da kaze sa "unformat NTFS-a", pominju konvertovanje, ali ako hoce da vrati izbrisane podatke, resenje je gore pomenuto, ali ako je formatirao ceo disk, tesko da tu moze sta da vrati!
Easy Recovery ce da vrati podatke koji nisu jos uvek "prepisani" nekim drugim na toj "adresi" na hard disku, tj. kad se samo izbrise nesto i iz RECYCLE BIN-a, ali ako je uradjen FORMAT, mrka kapa!
Pozdrav!
 

Back
Top