Da li opozicija ulazi u parlament ili ne ulazi?

Ne bih reko. Evo zamisli sledeću situaciju. Ti mene zakineš za platu, ne platiš mi prekovremeno, već samo standardno, sad po tvojoj logici moram da ti vratim celu platu. Ako je zadržim, onda prihvatam da je sve bilo legitimno (?!).
Ја би дао отказ и нашао бољи посао. ;)
Кад бих остао код тог истог послодавца, било би да се ја слажем са његовим закидањима.
 
Људи да се не заје6авамо више... каква демократија, какве институције, каква Република ... нема ту ничега !

Све је то извргавање облика владавине на папиру, да би један Владао над својом структуром !...:kafa:
 
Čemu onda ujedanje na forumu i cimanje za bilo koga. Ja odavno ne glasam i svejedno sam proglašen za bota, senvičara, izdajnika itd.
Pa bas zato sto jedni jos uvek "voze film" da se tu radi o nekim "strasnim" nacionalnim interesima, dok drugi vide da je sve to samo u funkciji vlasti i da tu nema mnogo doslednosti.

Da se vrati doslednost u politiku i neki principi na kojima se zanivaju zdrave vrednosti drustva a najpre pravne, eto za to sam ja.

Ne moze da neko ubije coveka a da za to niko ne odgovara. Ne moze neko ni da prebije coveka a da za to ne odgovara, ma kakav on bio jer postoje zakoni.
 
Pa bas zato sto jedni jos uvek "voze film" da se tu radi o strasnim nacionalnim interesima, dok drugi vide da je sve to samo u funkciji vlasti i da tu nema mnogo doslednosti.

Da se vrati doslednost u politiku i neki principi na kojima se zanivaju zdrave vrednosti drustva a najpre pravne, eto za to sam ja.
Od 2000, tj. od kad više ne glasam tvrdim da je jedina ideologija dolazak na vlast, a jedini program podela fotelja. Izbori se svode na procenu ko će me manje oštetiti. Zar neko zaista misli da je Ćutao ekolog ili da Vulin ima pojma s bezbednošću.
 
Od 2000, tj. od kad više ne glasam tvrdim da je jedina ideologija dolazak na vlast, a jedini program podela fotelja. Izbori se svode na procenu ko će me manje oštetiti. Zar neko zaista misli da je Ćutao ekolog ili da Vulin ima pojma s bezbednošću.
Pa ima i toga, ali ne delim misljenje da je tako od 2000-te. Bilo je principijelnih ljudi koji su se oslanjali na pravni sistem i nisu "ujedali" za vlast nego su se i sami povukli.
 

Vučić: Ne mogu da budem bebisiterka opozicionim političarima koji stalno gube izbore

"Nadam se da će nova Vlada Srbije biti formirana do 15 marta, dok konstituisanje skupštine Srbije očekujte već od 1. februara, jer poslednji rok, čini mi se, 10. 11 februar. Mi sada moramo brzo da reagujemo i da donosimo brojne zakonske norme, vezano i za Ekspo ,ali i za raspodelu sredstava iz EU", rekao je Aleksandar Vučić, predsednik Srbije u Skoplju, gde učestvuje na skupu "Zapadni Balkan i EU".
 

Back
Top