Da li opozicija ulazi u parlament ili ne ulazi?

Sonatica72

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.704
1705327724859.png
-Autorska tema-

Na Tviteru se već danima diskutuje o tome da li opozicija, tačnije SPN ulazi u Parlament ili ne ulazi. Neki kažu da treba da uđu i da se bore protiv izborne krađe preko institucija i da nastave sa protestima.

Sa druge strane birači traže da opozicija ne uđe u Parlament jer time samo legalizuje krađu izbora.

Moje lično mišljenje je sledeće:

Opozicija nema 85 mandata da bi tražila ponavljanje parlamentarnih izbora. Da ima, bilo bi ok, i bio bi to logičan potez.

SNS i SPS zajedno sa manjinskim strankama imaju solidnu većinu i mogu da usvoje sve zakone koje žele, mogu da promene Ustav i bez referenduma, mogu da rade šta hoće.
Nisu im za to potrebni dodatni mandati.

Takođe mislim da bi ulaskom u Parlament SPN razočarala svoje birače. "Ulaze da bi imali veliku platu" samo su neki od komentara na Tviteru, odnosno na mreži X.

Od političara koji pripadaju koaliciji SPN Nebojša Zelenović i bivši predsednik DS-a Bojan Pajtić protive se ulasku opozicije u Parlament. Ostali se ili ne izjašnjavaju ili žele da se bore u institucijama+ važno je da mogu da se čuju na RTS-u.

Nisam glasala za SPN i možda ne treba da se mešam u njihove političke odluke..ali ova tema mi je zanimljiva i zato je otvaram.

Šta vi mislite? Da li će se ulaskom opozicije u Parlament nešto promeniti ili će biti sve po starom? Da li opozicija treba da uđe u Parlament ili ne?
Molim da objasnite zašto DA i zašto NE.
 
Sta drugo da rade? Ljudi budite realni
Treba da omasove proteste onako kako su to radili i ranije.

Ne može šetnja jednom nedeljno da promeni ništa.

Pre 5.10.2000.godine šetalo se po bg opštinama redovno, svakodnevno. Pešice smo išli sa Trošarine do Terazija i do Pionirskog parka. Nije bilo govornika, bar ne ovoliko koliko je sada.

Dajem samo primere. Ko je želeo da vidi i čuje opoziciju na RTS-u, prilikom zasedanja Skupštine već je sve čuo..Sada bi mogli da čuju samo o izbornoj krađi.

Ulaskom u Parlament ( u Skupštinu ) ne menja se ništa. Da opozicija ima 85-90-100 poslanika, bilo bi šteta da ne uđu, ali ovako..

Ne znam. Ne bih volela da sam im u koži sada :)
 
Treba da omasove proteste onako kako su to radili i ranije.

Ne može šetnja jednom nedeljno da promeni ništa.

Pre 5.10.2000.godine šetalo se po bg opštinama redovno, svakodnevno. Pešice smo išli sa Trošarine do Terazija i do Pionirskog parka. Nije bilo govornika, bar ne ovoliko koliko je sada.

Dajem samo primere. Ko je želeo da vidi i čuje opoziciju na RTS-u, prilikom zasedanja Skupštine već je sve čuo..Sada bi mogli da čuju samo o izbornoj krađi.

Ulaskom u Parlament ( u Skupštinu ) ne menja se ništa. Da opozicija ima 85-90-100 poslanika, bilo bi šteta da ne uđu, ali ovako..

Ne znam. Ne bih volela da sam im u koži sada :)

Zapad im nije dao zeleno svijetlo, jos su uz Vucica. Pustili bi Mariniku od umre od gladi 5 puta do sad.

Mora opozicija u parlament i da nastave borbu. Jos ne postoji okidac za potpunu pobjedu i masovnost.
 
Parlament prenosi rts, a to gleda cela Srbija, drugo, ako ne udju nece imati pravo da udju u RIK, i postavljaju kontrolore na sledecim izborima...

Joj.. Moja sestra i njena drugarica su bile članovi biračkih odbora na Voždovcu. Radile su non stop. Jedva su uspele da odu da glasaju i da nešto pojedu kod kuće.

Nije bilo dovoljno kontrolora opozicije! Tu mislim na svu opoziciju, i ovu koja je prešla cenzus i na onu koja nije prešla cenzus.

Molim i tebe i druge koji ne veruju da je bilo malo kontrolora da uđu na sajt RIK-a i da pronađu Rešenja o članovima biračkih odbora u stalnom i proširenom sastavu.
 
Joj.. Moja sestra i njena drugarica su bile članovi biračkih odbora na Voždovcu. Radile su non stop. Jedva su uspele da odu da glasaju i da nešto pojedu kod kuće.

Nije bilo dovoljno kontrolora opozicije! Tu mislim na svu opoziciju, i ovu koja je prešla cenzus i na onu koja nije prešla cenzus.

Molim i tebe i druge koji ne veruju da je bilo malo kontrolora da uđu na sajt RIK-a i da pronađu Rešenja o članovima biračkih odbora u stalnom i proširenom sastavu.
Koga onda ovi iz opozicije lazu da su imali dovoljno kontrolora?
 
@DarkMoon Lažu sami sebe. I one koji su glasali za njih a nisu nikad bili kontrolori.

Da su stvarno, na svim BM imali kontrolore, onda bi u 23.00 dali neki presek glasova sa biračkih mesta. Imali bi rezultate kao što je imao SNS.

Ako baš nisu znali da treba da dobiju Zapisnik, mogli su na parčetu papira da upišu broj glasova, broj izašlih itd..

Tako se radilo dok nije bilo aplikacije. Ovo pišem iz ličnog iskustva. Par puta sam bila član BO a onda sam radila u IŠ, unosila podatke sa BM i sa zapisnika i slala centrali stranke. A kada sam morala da radim, unosila sam rezultate u opštini...ali sam tada ostajala do jutra jer u opštini je moralo da se čekaju Zapisnici sa svih BM.

I znam otprilike zašto je Zoran Lukić, predsednik GIK-a odbijao prigovore i znam zašto je donosio Rešenja o ispravkama Zapisnika, zbog lakših greški.

Šta mi to vredi kad sve znam a moja ( uskoro bivša ) stranka nije želela da me angažuje u predizbornoj kampanji ( štandove sam odavno prerasla ).
 

Back
Top