Da li omatoreli rokeri treba da prestanu sa živom svirkom?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
68.827
Evo gledam sad vest "Deep Purple ima još samo 5 koncerata u SAD u 2023." sa ovom slikom

Deep-Purple.jpg


i liči mi na neke fejk muzičare koji su se skupili u mesnoj zajednici da se sete starih dana.

Što se lepo ne povuku i samo snimaju ako im je još do muzike? Razumem džez i bluz ili klasičnu gde je uvek bilo matoraca, ali rok koji je sinonim za mladost, snagu i ludilo...
 
Evo gledam sad vest "Deep Purple ima još samo 5 koncerata u SAD u 2023." sa ovom slikom



i liči mi na neke fejk muzičare koji su se skupili u mesnoj zajednici da se sete starih dana.

ali rok koji je sinonim za mladost, snagu i ludilo...
Od kada je r'n'r sinonim za mladost?

Ili, da pojednostavim: na čiju mladost misliš?
 
Evo gledam sad vest "Deep Purple ima još samo 5 koncerata u SAD u 2023." sa ovom slikom

Deep-Purple.jpg


i liči mi na neke fejk muzičare koji su se skupili u mesnoj zajednici da se sete starih dana.

Što se lepo ne povuku i samo snimaju ako im je još do muzike? Razumem džez i bluz ili klasičnu gde je uvek bilo matoraca, ali rok koji je sinonim za mladost, snagu i ludilo...
Gledao sam ih prije 12 godina, nije to to. Gilan je izgubio glas prije 30 godina. Bez Lorda i Ričija nije to to. Bolje da se zovu Gillan Band.
 
Evo gledam sad vest "Deep Purple ima još samo 5 koncerata u SAD u 2023." sa ovom slikom

Deep-Purple.jpg


i liči mi na neke fejk muzičare koji su se skupili u mesnoj zajednici da se sete starih dana.

Što se lepo ne povuku i samo snimaju ako im je još do muzike? Razumem džez i bluz ili klasičnu gde je uvek bilo matoraca, ali rok koji je sinonim za mladost, snagu i ludilo...
Rock muzika je takva da je to sve biznis postao... dokle god ima ko tje to da slusha i ide na koncert, ima da vrte...
 
Čitala sam intervju sa Dejvom Stjuartom ("Eurythmics") u kome je objasnio da su mnogi poznati pevači i bendovi mislili da će od prodaje ploča i prava na muziku moći odlično da žive do kraja života. Mnogi su se i povukli iz aktivnog bavljenja muzikom krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih, prestali sa koncertima...

Ali - vreme se promenilo. Pojavili su se Internet, YouTube... Novac na koji su računali je prestao da pristiže. Tako su sada - već prilično stari - morali opet da se vrate nazad na scenu, na koncerte, jer je to danas praktično jedini način za muzičare da zarade neki konkretan novac.

Izjavio je da i on i En Lenoks nikakvu zaradu nemaju od svoje muzike, iako se i danas svuda sluša i pušta i koristi... Ali njima to nije važno - on ima svoj studio i bavi se filmskom muzikom, a ona je bogato udata za nekog lekara u Africi i muzikom se bavi iz hobija.
 

Back
Top